שירותי מחשוב לעסקים

חשיבותו של מנהל מערכות מידע בארגונים SMB

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

בעידן הנוכחי הטכנולוגיה תופסת מקום משמעותי מאד בארגונים עסקיים וחברות ולא רק, גם עסקים קטנים ובינוניים מתחילים להבין את חשיבות השימוש במערכות ניהול מידע כחלק מהתפתחות עסקית.

מערכות המידע מסייעות לארגון להתנהל בצורה יעילה, לבנות אסטרטגיות נכונות ליישום בטווח הקצר והארוך, לשמור על קצב גדילה נכון, ואפילו להיות ההבדל בין עסק מצליח ומשגשג לבין עסק שעתיד להיכשל.

edom_web_#1_070119

מי הוא מנהל מערכות המידע

ניהול מערכות המידע בארגון מנוהלות ומרוכזות אצל גורם מכריע ומשמעותי בחברה שנקרא מנהל מערכות מידע ראשי (מנמ”ר).

כהגדרה, מנהל מערכות המידע הוא האחראי על אופן יישום אסטרטגיית המחשוב של הארגון. האסטרטגיה הולכת בד בבד עם הפעילות העסקית. הוא מנהל את כל מערכות המידע של הארגון, ובמסגרות גדולות נחשב לחבר בהנהלה הבכירה.

המנמ”ר הוא זה שיושב על מערכת המידע ומתבונן רוחבית על התנהלות הארגון כולו. יש לו את כל המידע הדרוש בכדי לדעת כל פרט על המתרחש בחברה בכל רגע נתון, את האפשרות לתכנן קדימה ולקבל החלטות אסטרטגיות נכונות ברמת הארגון.

תחומי האחריות של מנהל מערכות המידע

כדי לעשות סדר בנושא, למנהל מערכות המידע מוענקים מספר תחומים עליהם אחראי:

  • אחריות על שירותי טכנולוגיות מידע פנים וחוץ ארגוניות
  • אחריות על תהליכי הפיתוח, ההקמה והתחזוקה של התשתיות הטכנולוגיות בחברה
  • אחריות על ניהול העובדים והספקים
  • אחריות על קביעת מדיניות החברה וכתיבת מסמכי נהלים כולל פיקוח על יישום נהלים אלו.
  • אחריות על אבטחת המידע וניהול סיכונים טכנולוגי

בנוסף, עקב כמות המידע אליה חשוף המנמ”ר, תפקידו מכריע בכל ארגון. הוא נוכח בישיבות אסטרטגיות עם צוות ההנהלה הבכיר, לוקח חלק בקבלת החלטות גורליות, נותן למנהלי החברה תמונת מצב על התנהלות העסק ועוד.

שילוב ניהול מערכות מידע בארגוני SMB

התנהלותו של עסק קטן או בינוני אינה מצדיקה להעסיק במשרה מלאה מנהל מערכות מידע. עם זאת, בכדי לנהל נכון את העסק ולהתפתח, שירותי ניהול מערכות וטכנולוגיות המידע הכרחיים.

כמו בכל תחום, גם בתחום ניהול מערכות וטכנולוגיות המידע קיים מיקור חוץ. במקרה זה על הארגון לבחור חברה שתדע לקחת אחריות כוללת על התחום ותוכל לספק לא רק פתרונות טכניים אלה גם ולא פחות חשוב שירותי מנהל מערכות וטכנולוגיות המידע כמפורט כאן.

השימוש בשירותים אלו הכרחי הן להתנהלות השוטפת כעסק והן להתפתחות והצמיחה העסקית של הארגון. עסק שמתנהל נכון ומשתמש בטכנולוגיה הקיימת לשיפור תהליכים הוא עסק מתפתח. השימוש במערכות ניהול מתקדמות חוסך משאבים רבים לעסק בטווח הארוך, ובעיקר זמן וכסף.

חברת מיקור חוץ שמתמחה בניהול מערכות וטכנולוגיות המידע מתאימה את עצמה לצרכים ולתקציב של כל לקוח, ובכך מאפשרת לכל עסק באשר הוא להשתמש בשירותים אלו ולהפוך את העסק למצליח ומשגשג.

רוצים לשמוע עוד?

לייעוץ חינם צרו איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037

או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]