שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מחשוב ענן בצמיחה מואצת

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

ענןחברת “סיסקו” פרסמה זו השנה החמישית את מדד הענן הגלובלי וצופה כי עד סוף שנת 2019 תעבורת הנתונים בענן תגדל פי 4.

העולם מאמץ את הענן יותר מכל מרכז עיבוד נתונים אחר וקצב הצמיחה שלו הוא הגבוה ביותר מכל פלטפורמת מחשוב אחרת.

הסיבות לצמיחה המואצת בענן:

  • ביצועים משופרים לאפליקציות וליישומים השונים.
  • שיפור והתייעלות בתפעול שוטף והתפתחות טכנולוגית בתחום הקשר שבין מחשבים.
  • קישור חפצים לרשת.
  • אימוץ שירותי תקשורת מתקדמים.
  • יכולות חדשות בקשר שבין מכונה למכונה ב”אינטרנט של הדברים”.

דאג וובסטר, סגן נשיא סיסקו העולמית לתחום השיווק אמר: “מדד הענן של סיסקו מהווה מאמץ מתמשך לחזות את הצמיחה בתעבורת IP במרכזי עיבוד נתונים ובסביבת ענן, ואת המגמות המנחות את הצמיחה הזאת. עולם הענן שוב אינו בגדר ‘טכנולוגיה מתפתחת’. הוא כבר כאן. תעשיית התקשורת חווה אימוץ של הענן המתפתח לפתרון מבוסס, וצובר היענות נרחבת ופריסה הולכת וגדלה. ארגונים עסקיים וגופי ממשל עוברים מסביבות בדיקות לעידן של ביטחון מלא בתשתיות הענן כבסיס לעומסי העבודה הקריטיים שלהם. מבחינת הלקוחות, שירותי ענן מציעים גישה לתוכן ולשירותים, כמעט מכל מקום”.

גידול בנפח המידע מחייב לעבור למחשוב ענן

כיום 73% מהמידע נמצא במחשבים אישיים. עד 2019 51% מהמידע כבר ימצא במכשירים שאינם מחשבים אישיים אלא סמארטפונים, טאבלטים ומכשירים אחרים.

הגידול בנפח המידע יחייב אנשים וארגונים להשתמש יותר ויותר בשירותי ענן. יהיה קשה לאחסן ולשלוט ביעילות בנפחים גדולים כל כך של מידע באופן מקומי. במקביל, טכנולוגיות תעבורת נתונים משופרות יהפכו את הענן ליעיל יותר ויאפשרו להתמודד בהצלחה עם תעבורת הנתונים הצומחת במהירות.

סטנדרטיזציה של תחום מחשוב הענן

בעולם שבו הענן הוא חלק בלתי נפרד ממערך ה-IT בארגון, כבר לא מדובר על ה”אם” אלא על ה”איך”, כשהאתגר הגדול של מנהלי מערכות מידע בארגונים הוא לעשות שימוש מיטבי בענן, תוך שליטה במידע והגנה עליו. המנמ”ר צריך לבסס נהלי עבודה ולייצר סטנדרטיזציה מחד, אך לאפשר גמישות רבה מאידך תוך זיהוי מגמות וחיזוי שינויים.

הנתונים שפרסמה סיסקו הנוגעים לנפח הפעילות החזוי בענן עד סוף שנת 2019 הם לא פחות ממדהימים: נפח התעבורה המגיעה אל ליבת הרשת ומרכז עיבוד הנתונים עשויים להגיע ל- 10.4 זטא-בייט לשנה.

10.4 זטא-בייט שקולים ל- 144 טריליארד שעות של מוסיקה המוזרמת ברשת, או 26 חודשים רצופים של האזנה למוסיקה לכל אדם באוכלוסייה הצפויה לחיות על פני כדור הארץ (7.6 מיליארד בני אדם) בשנת 2019.

10.4 זטא-בייט הם גם 26 טריליארד שעות של ועידת וידאו אינטרנטית, או 21 שעות ביממה של ועידת וידיאו לכל עובד על פני כדור הארץ, בכל מדינה ובכל תחום עיסוק.

השוואה אחרת, מציבה את נפחי התעבורה האלה כשקולים ל- 6.8 טריליארד של סרטים באיכות HD הנצפים בהזרמה ישירה ברשת – או ל- 2.4 סרטים ביום בממוצע לכל תושב של כדור הארץ בשנת 2019.

אתם ומחשוב ענן ב- 2019

בין אם החברה שלכם עושה שימוש עכשיו בענן או לא, יש להניח שבשנת 2019 גם אתם תיהנו מהיכולות שהענן יכול לספק לעסק שלכם.

לעבור למחשוב ענן עם המקצוענים, תוך חשיבה ניהולית-אסטרטגית בהתאמה אישית.

ל”אדום” שרתי ענן מתקדמים אשר מציגים את פסגת היכולות הטכנולוגיות במחשוב ענן. אדום מתמחה במעבר חכם ומקצועי לענן ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

לייעוץ חינם, צרו איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הטמעה של מערכות ERP בארגון

ארגונים נוקטים פעולות שונות על מנת לייעל את דרכי הפעולה שלהם, ואחת הדרכים לשפר את פעולתו של ארגון היא הטמעת מערכות ERP. כדי שתבינו את הנושא בצורה טובה יותר, ריכזנו עבורכם את מידע מקצועי בנושא הטמעה של מערכות ERP. מה זה מערכת ERP? מערכת ERP (Enterprise Resource Planning System) או […]

מהי מערכת ERP?

למרות שמערכות ה-CRM תופסות בשנים האחרונות את מרכז תשומת הלב הארגונית, Customer Relationship Management הוא רק אחד מהצרכים הרבים הקיימים בארגונים המודרניים. אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני ארגונים כיום, הוא כמות הנתונים הרבה שמייצרות כל אחת מהמחלקות המרכיבות אותם. למעשה, הנתונים עצמם אינם לב הבעיה, אלא היכולת לאגד אותם […]

שירות תחזוקת מחשבים, מה זה כולל?

אין ספק, כי כיום, אין ולו גוף עסקי אחד, בין אם זו חנות קטנה לממכר בדים בדרום הארץ, או ארגון הייטק עתיר-ידע במרכז הארץ, שאיננו עושה שימוש במחשבים. השימוש עשוי להיות במחשב בודד (אולי אפילו מנותק מרשת האינטרנט), המפעיל מספר מצומצם של תוכנות לוקאליות המותקנות בו ומחובר למדפסת מקומית, או […]

שירות השכרת שרתים – מה הוא כולל ומהם היתרונות שלו?

בעידן המודרני חלק ניכר מהעסקים לא יכולים לפעול מבלי להחזיק בשרתים ייעודיים שיספקו את צרכי המחשוב שלהם. שירות השכרת שרתים בא למעשה לענות על הצורך בשירותי מחשוב, תוך התמודדות עם המגבלות והאילוצים הקיימים. כך לדוגמה לא בכל עסק ניתן להקצות חלל לטובת אחסון של שרתים וגם לא תמיד ברור האם […]

שירות אפיון מערכות מידע

מערכות המידע במרבית הארגונים הם הלב הפועם של העסק. החל מרשימת הלקוחות הפעילים, הלידים, וקריאות השירות, כמו גם המידע הרב הנוגע למערכת הנהלת החשבונות ולהתנהלות השוטפת. בעבר, היה מקובל להשתמש בתוכנות מקומיות, שכל אחת מהן מיועדת לביצוע מטלות ספציפיות. היום, שירות אפיון מערכות מידע הוא הכיוון החדש בתחום מערכות המידע […]