שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

ניהול נכון של בסיס נתונים

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

בסיס נתוניםבסיס נתונים שאינו מתוחזק נכון, בעל פוטנציאל הרסני בחברה ויכול לפגוע בה בשלל דרכים שונות.

דבר זה יכול לבוא לידי ביטוי בהאטת זמני תגובה, אובדן מידע, יעילות פחותה ופגיעה בפעילות הארגון שעלולה אף להקרין החוצה ולהשליך על הלקוחות.

חלק ניכר מקריאות השירות והצורך בשירותי תמיכה בארגונים נובע מבסיס נתונים שאינו מתוחזק בצורה טובה. כאשר הארגון חווה ירידה בביצועים ובזמני התגובה, יש לפעול במהירות על מנת לפתור את הבעיה.

ניהול נכון של בסיס הנתונים הינו קריטי לפעילותה השוטפת של כל אחת ממחלקות הארגון ולתקשורת ביניהן תוך סנכרון בין המערכות השונות.

אבל האתגר האמיתי העומד בפני המנמ"ר הוא לשפר את הביצועים באופן שוטף, למנוע טעיויות בניהול מערכות מידע ולשמר את זמני התגובה לאורך זמן, וזאת למרות שינויים המתרחשים בארגון ובמערכות המחשוב שלו תוך כדי העבודה השוטפת.

לעיתים, הירידה בביצועים היא בלתי נמנעת. אך כאמור, ישנה חשיבות רבה לאיתור הירידה בשלב מוקדם ככל האפשר, לפני שתספיק להשפיע באופן מהותי על יעילות הארגון.

התגברות ומניעה מראש של ירידה בביצועים

אלה הפעולות שעל מנהל מערכות המידע לבצע במטרה לשמר את יכולות הארגון, לבצע פעולות מניעה ולטפל בבעיות של זמני תגובה ופגיעה בביצועים:

  • תחזוקה שוטפת של בסיס הנתונים – לעיתים מספיקה פעולה אחת הנובעת משינוי בהתפלגות המידע בבסיס הנתונים כדי להפעיל תגובת שרשרת שיוצרת צוואר בקבוק ופוגעת בביצועים. יש להקפיד על עדכון תמידי ופרואקטיבי של המידע שבבסיס הנתונים ולשים דגש מיוחד על ביצוע תחזוקה שוטפת ועדכון סטטיסטיקות.
  • איתור שינויים ואנומליה –  שינויים שונים של בסיס הנתונים, כגון שינויי קוד או טבלאות, גוררים בעקבותיהם לעיתים האטה או קושי בביצועים. יש לקחת זאת בחשבון לפני ביצוע שינויים ולבדוק את הביצועים באופן השוואתי על-מנת להימנע מבעיות ולזהות בעיות חריגות.
  • ניהול יזום של בסיס הנתונים – יש לאסוף מידע באופן שוטף, להכיר את הסטטיסטיקות, לעקוב אחר הביצועים ולוודא תפקוד תקין כחלק משגרת העבודה. המטרה היא לאתר את צווארי הבקבוק ואת ההאטות לפני שהן הופכות לבעיה אקוטית אשר פוגעת ביכולות הארגון וזולגת החוצה אל הלקוח.
  • ניהול נכון של המשאבים – משאבים מתאימים הם הכרחיים ליכולת הארגון להתמודד עם עומס הנתונים. מצד שני, בזבוז משאבים הוא יקר ופוגע ביעילות הפיננסית של הארגון. יש לעקוב ולהתאים את התשתיות המתאימות לבסיסי הנתונים בארגון, תוך העדפה לסביבת מחשוב ענן גמישה אשר יכולה להתרחב ולהתכווץ בהתאם לצורך ללא בזבוז משאבים מיותר.

תמיכה טכנית מונעת וניהול חכם של בסיס הנתונים בארגון

"אדום – אסטרטגיה טכנולוגיה ומערכות" מתמחה בשימוש בטכנולוגיית מידע לצרכי ייעול העסק ומספקת שירותי תמיכה טכנית חכמה שחוסכת לכם קריאות שירות.

פעילותה של "אדום" מותאמת אישית לכל עסק ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה עם מבט קדימה להתייעלות כוללת של העסק.

מזמינים אתכם לשאול, להתייעץ ולבדוק אתנו כיצד להתייעל גם בעסק שלכם.

לקבלת ייעוץ ראשוני חינם צרו קשר בטלפון: 052-366-1037 או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

מהי מערכת ERP?

למרות שמערכות ה-CRM תופסות בשנים האחרונות את מרכז תשומת הלב הארגונית, Customer Relationship Management הוא רק אחד מהצרכים הרבים הקיימים בארגונים המודרניים. אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני ארגונים כיום, הוא כמות הנתונים הרבה שמייצרות כל אחת מהמחלקות המרכיבות אותם. למעשה, הנתונים עצמם אינם לב הבעיה, אלא היכולת לאגד אותם […]

שירות תחזוקת מחשבים, מה זה כולל?

אין ספק, כי כיום, אין ולו גוף עסקי אחד, בין אם זו חנות קטנה לממכר בדים בדרום הארץ, או ארגון הייטק עתיר-ידע במרכז הארץ, שאיננו עושה שימוש במחשבים. השימוש עשוי להיות במחשב בודד (אולי אפילו מנותק מרשת האינטרנט), המפעיל מספר מצומצם של תוכנות לוקאליות המותקנות בו ומחובר למדפסת מקומית, או […]

שירות השכרת שרתים – מה הוא כולל ומהם היתרונות שלו?

בעידן המודרני חלק ניכר מהעסקים לא יכולים לפעול מבלי להחזיק בשרתים ייעודיים שיספקו את צרכי המחשוב שלהם. שירות השכרת שרתים בא למעשה לענות על הצורך בשירותי מחשוב, תוך התמודדות עם המגבלות והאילוצים הקיימים. כך לדוגמה לא בכל עסק ניתן להקצות חלל לטובת אחסון של שרתים וגם לא תמיד ברור האם […]

שירות אפיון מערכות מידע

מערכות המידע במרבית הארגונים הם הלב הפועם של העסק. החל מרשימת הלקוחות הפעילים, הלידים, וקריאות השירות, כמו גם המידע הרב הנוגע למערכת הנהלת החשבונות ולהתנהלות השוטפת. בעבר, היה מקובל להשתמש בתוכנות מקומיות, שכל אחת מהן מיועדת לביצוע מטלות ספציפיות. היום, שירות אפיון מערכות מידע הוא הכיוון החדש בתחום מערכות המידע […]

יתרונות שירות תמיכת מחשבים לעסקים

יתרונות שירות תמיכת מחשבים לעסקים מרבית העסקים היום הם מבוססי מחשב. גם אם העבודה השוטפת אינה מתנהלת רק על מחשב כמו בנגרות, חשמלאות, עיצוב רהיטים, ספרות, מסעדנות ועוד, לפחות חלק מהעבודה מתבצע דרכו, למשל, לקיחת הזמנות, תשלום, מעקב אחר הזמנות שלא הושלמו וכדומה. כלומר, מחשבים הם חלק מחיינו ואנחנו חיים […]