שירותי מחשוב לעסקים

שירות אפיון מערכות מידע

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מערכות המידע במרבית הארגונים הם הלב הפועם של העסק. החל מרשימת הלקוחות הפעילים, הלידים, וקריאות השירות, כמו גם המידע הרב הנוגע למערכת הנהלת החשבונות ולהתנהלות השוטפת. בעבר, היה מקובל להשתמש בתוכנות מקומיות, שכל אחת מהן מיועדת לביצוע מטלות ספציפיות. היום, שירות אפיון מערכות מידע הוא הכיוון החדש בתחום מערכות המידע – איחוד של חלק מהמערכות, אינטגרציה ביניהן – וניהולן בצורה אפקטיבית, על מנת שניתן יהיה לקבל מהן מידע מהותי בזמן אמת.

שירותי אפיון מערכות מידע

אפיון מערכות מידע – לניהול חכם של הארגון

שירותים שהיו שמורים בעבר לארגונים גדולים בלבד, כאפיון מערכות מידע והתייעלות בתחום המחשוב והרשת בחברה, החלו לחלחל לעסקים בגודל קטן ובינוני. זאת משום שהוזלה משמעותית של פתרונות התוכנה והחומרה, בצירוף הידע הרב שמציעים מומחי מערכות המידע – עשויים להוביל לחיסכון עצום בהתנהלות הארגון.

אפיון מחדש של הדרך בה הארגון שומר את המידע וניגש אליו, כמו גם אוטומציה של מערכת השיווק, קשרי הלקוחות ומערכות הגבייה בארגון, עשויים לחסוך כח אדם מיותר, ומאפשרים לעובדי הארגון להתמקד במטלות היומיומיות השונות, במקום ב”מלחמה” מול מערכות המחשוב בארגון.

ניתוח המצב הקיים ומציאת חלופות

תהליך אפיון מערכות מידע מתחיל מאפיון צרכי החברה, ובדיקת המערכות הקיימות, לרבות הציוד ומערכות התוכנה בהם הארגון משתמש כיום. לאחר מכן, נבדקת כדאיות כל חלק ב”פזל” המורכב של שיטות העבודה הנוכחיות, ונבדקות חלופות אפשרויות.

בין ההחלטות שניתן לקבל, למשל, יכול להיות מעבר למחשוב ענן, במקום מערכות שנשמרו עד היום על מחשבי החברה. שימוש בשירותים בתשלום חודשי, במקום ברכישה חד פעמית, שדרוג התוכנות הקיימות באחרות, וכן בדיקה של אתר האינטרנט בחברה והשירותים שהוא מספק ללקוחות, ספקים ושותפים עסקיים.

אפשרות להחלפת ספקים

לעתים מערכות המידע הקיימות אופיינו בצורה נכונה, אך העלויות הקיימות גבוהות מדי. חלק מתהליך האפיון כולל גם אפשרות מציאת ספקים חלופיים, על מנת לקבל את מירב השירותים, במחיר הטוב ביותר. שינוי התפישה הקיימת, הדוגלת בשמירה על המוכר והקיים, על חשבון הוצאות חודשיות גבוהות של החברה, יכול, בסופו של יום, לייעל את הפעילות השוטפת ולהוריד עלויות.

מיקור חוץ של אפיון מערכות המידע 

מנהל מערכות המידע בארגון לרב יהיה שותף מלא באפיון המערכות, ובקביעת שינויים בנהלים או במדיניות הנוגעת לכלל מערכות המידע בארגון. עם זאת, לעתים, מומלץ להסתייע גם ביועץ חיצוני בתחום. פתרונות תוכנה ומתודות חדשות מתפתחות כל העת, ויועץ חיצוני יעשוי להיות בקיא יותר בטכנולוגיות המתקדמות, כמו גם אלה היעילות ביותר, המותאמות לצרכי הארגון השונים.

יתרון נוסף שיש להעסקת חברה חיצונית המעניקה שירות אפיון מערכות מידע הוא היכולת להתבונן בארגון בפריזמה רחבה יותר, להשוותו לארגונים נוספים, ולהכיר את החזקות והחולשות שיש לפתרונות המוצעים – בהתבסס על ניסיון העבר.

לסיכום, אפיון מחודש של מערכות המידע בארגון קיים, או בנייתם מאפס בארגון חדש, יכולים לסייע לארגון להתייעל, לחסוך משאבים ליצור סביבת עובדה פורה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הטמעה של מערכות ERP בארגון

ארגונים נוקטים פעולות שונות על מנת לייעל את דרכי הפעולה שלהם, ואחת הדרכים לשפר את פעולתו של ארגון היא הטמעת מערכות ERP. כדי שתבינו את הנושא בצורה טובה יותר, ריכזנו עבורכם את מידע מקצועי בנושא הטמעה של מערכות ERP. מה זה מערכת ERP? מערכת ERP (Enterprise Resource Planning System) או […]

מהי מערכת ERP?

למרות שמערכות ה-CRM תופסות בשנים האחרונות את מרכז תשומת הלב הארגונית, Customer Relationship Management הוא רק אחד מהצרכים הרבים הקיימים בארגונים המודרניים. אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני ארגונים כיום, הוא כמות הנתונים הרבה שמייצרות כל אחת מהמחלקות המרכיבות אותם. למעשה, הנתונים עצמם אינם לב הבעיה, אלא היכולת לאגד אותם […]

שירות תחזוקת מחשבים, מה זה כולל?

אין ספק, כי כיום, אין ולו גוף עסקי אחד, בין אם זו חנות קטנה לממכר בדים בדרום הארץ, או ארגון הייטק עתיר-ידע במרכז הארץ, שאיננו עושה שימוש במחשבים. השימוש עשוי להיות במחשב בודד (אולי אפילו מנותק מרשת האינטרנט), המפעיל מספר מצומצם של תוכנות לוקאליות המותקנות בו ומחובר למדפסת מקומית, או […]

שירות השכרת שרתים – מה הוא כולל ומהם היתרונות שלו?

בעידן המודרני חלק ניכר מהעסקים לא יכולים לפעול מבלי להחזיק בשרתים ייעודיים שיספקו את צרכי המחשוב שלהם. שירות השכרת שרתים בא למעשה לענות על הצורך בשירותי מחשוב, תוך התמודדות עם המגבלות והאילוצים הקיימים. כך לדוגמה לא בכל עסק ניתן להקצות חלל לטובת אחסון של שרתים וגם לא תמיד ברור האם […]

שירות אפיון מערכות מידע

מערכות המידע במרבית הארגונים הם הלב הפועם של העסק. החל מרשימת הלקוחות הפעילים, הלידים, וקריאות השירות, כמו גם המידע הרב הנוגע למערכת הנהלת החשבונות ולהתנהלות השוטפת. בעבר, היה מקובל להשתמש בתוכנות מקומיות, שכל אחת מהן מיועדת לביצוע מטלות ספציפיות. היום, שירות אפיון מערכות מידע הוא הכיוון החדש בתחום מערכות המידע […]