שירותי מחשוב לעסקים

שירות אפיון מערכות מידע

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מערכות המידע במרבית הארגונים הם הלב הפועם של העסק. החל מרשימת הלקוחות הפעילים, הלידים, וקריאות השירות, כמו גם המידע הרב הנוגע למערכת הנהלת החשבונות ולהתנהלות השוטפת. בעבר, היה מקובל להשתמש בתוכנות מקומיות, שכל אחת מהן מיועדת לביצוע מטלות ספציפיות. היום, שירות אפיון מערכות מידע הוא הכיוון החדש בתחום מערכות המידע – איחוד של חלק מהמערכות, אינטגרציה ביניהן – וניהולן בצורה אפקטיבית, על מנת שניתן יהיה לקבל מהן מידע מהותי בזמן אמת.

שירותי אפיון מערכות מידע

אפיון מערכות מידע – לניהול חכם של הארגון

שירותים שהיו שמורים בעבר לארגונים גדולים בלבד, כאפיון מערכות מידע והתייעלות בתחום המחשוב והרשת בחברה, החלו לחלחל לעסקים בגודל קטן ובינוני. זאת משום שהוזלה משמעותית של פתרונות התוכנה והחומרה, בצירוף הידע הרב שמציעים מומחי מערכות המידע – עשויים להוביל לחיסכון עצום בהתנהלות הארגון.

אפיון מחדש של הדרך בה הארגון שומר את המידע וניגש אליו, כמו גם אוטומציה של מערכת השיווק, קשרי הלקוחות ומערכות הגבייה בארגון, עשויים לחסוך כח אדם מיותר, ומאפשרים לעובדי הארגון להתמקד במטלות היומיומיות השונות, במקום ב”מלחמה” מול מערכות המחשוב בארגון.

ניתוח המצב הקיים ומציאת חלופות

תהליך אפיון מערכות מידע מתחיל מאפיון צרכי החברה, ובדיקת המערכות הקיימות, לרבות הציוד ומערכות התוכנה בהם הארגון משתמש כיום. לאחר מכן, נבדקת כדאיות כל חלק ב”פזל” המורכב של שיטות העבודה הנוכחיות, ונבדקות חלופות אפשרויות.

בין ההחלטות שניתן לקבל, למשל, יכול להיות מעבר למחשוב ענן, במקום מערכות שנשמרו עד היום על מחשבי החברה. שימוש בשירותים בתשלום חודשי, במקום ברכישה חד פעמית, שדרוג התוכנות הקיימות באחרות, וכן בדיקה של אתר האינטרנט בחברה והשירותים שהוא מספק ללקוחות, ספקים ושותפים עסקיים.

אפשרות להחלפת ספקים

לעתים מערכות המידע הקיימות אופיינו בצורה נכונה, אך העלויות הקיימות גבוהות מדי. חלק מתהליך האפיון כולל גם אפשרות מציאת ספקים חלופיים, על מנת לקבל את מירב השירותים, במחיר הטוב ביותר. שינוי התפישה הקיימת, הדוגלת בשמירה על המוכר והקיים, על חשבון הוצאות חודשיות גבוהות של החברה, יכול, בסופו של יום, לייעל את הפעילות השוטפת ולהוריד עלויות.

מיקור חוץ של אפיון מערכות המידע 

מנהל מערכות המידע בארגון לרב יהיה שותף מלא באפיון המערכות, ובקביעת שינויים בנהלים או במדיניות הנוגעת לכלל מערכות המידע בארגון. עם זאת, לעתים, מומלץ להסתייע גם ביועץ חיצוני בתחום. פתרונות תוכנה ומתודות חדשות מתפתחות כל העת, ויועץ חיצוני יעשוי להיות בקיא יותר בטכנולוגיות המתקדמות, כמו גם אלה היעילות ביותר, המותאמות לצרכי הארגון השונים.

יתרון נוסף שיש להעסקת חברה חיצונית המעניקה שירות אפיון מערכות מידע הוא היכולת להתבונן בארגון בפריזמה רחבה יותר, להשוותו לארגונים נוספים, ולהכיר את החזקות והחולשות שיש לפתרונות המוצעים – בהתבסס על ניסיון העבר.

לסיכום, אפיון מחודש של מערכות המידע בארגון קיים, או בנייתם מאפס בארגון חדש, יכולים לסייע לארגון להתייעל, לחסוך משאבים ליצור סביבת עובדה פורה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]