שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מערכות מידע בשעת חירום

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מערכות מידע

בין הדיבורים על התקיפה באיראן להאקרים הסעודים, הבחירות שנעשה היום במערכות המידע בארגון יכריעו עד כמה תישמר האיתנות של העסק שלנו בתקופות קשות של איום בטחוני. כך נערכים ליום שאחרי.

מוכנות מערכות המידע לשעת חירום

תקופות קשות מבחינה ביטחונית, כמו מלחמות, פיגועים או אפילו האיום שברקע, הן תקופות קשות לעסקים ויוצרות אוטומטית פגיעה וירידה בהיקף הביזנס. ביקושים יורדים, אנשים יוצאים פחות מהבית וכל זה במקרה הטוב, בו העסק או המפעל לא נפגע ישירות מפגיעות של טילים, מפעילות מלחמתית, בפיגוע או כתוצאה מקריסת תשתיות ביניהן חשמל, מים, טלפון, אינטרנט ועוד.

כבעלי עסק, חובה עליכם להחזיק “תכנית מגירה” ולאפשר לעסק לחזור לפעילות מהירה תוך יצירת המשכיות עסקית, גם במצבי חירום. המשמעות: גיבוי באתרים מרוחקים (DRP/BCP) שיאפשרו להחזיר מערכות מידע בארגון לפעילות במקרה של קטסטרופה.

מענה להמשכיות העסקית במקרה אסון

תוך כמה זמן יוכלו המערכות לעלות מחדש, איזה מידע יגובה בהן ובאיזו תדירות, איזה תרחישי אסון הם המוחשיים ביותר עבור העסק שלי, איזה מערכות הן החיוניות ביותר עבורי, האם לקחתי בחשבון תרחישים של הפסקות חשמל, רעידות אדמה ואסונות טבע או רק איומי טרור ומלחמות? הרבה שאלות, כל עסק עונה עליהן אחרת ואת כולן צריך לקחת בחשבון על מנת לתת מענה להמשכיות העסקית גם במקרה אסון.

עלויות הגיבוי נגזרות מהתשובות לשאלות אלו. ככל שהגיבוי מתבצע במקום מרוחק יותר, כולל מערכות נרחבות יותר, מגבה מידע רב יותר ובתדירות גבוהה יותר, כך גם הפתרונות ישתנו, הספקים יתחלפו והעלות תהיה בהתאם.

לשרוד את המשבר

היום מדובר במציאות קיימת עבור תושבי הדרום ובעתיד לא מן הנמנע שגם עסקים שלא חשים כרגע איום קיומי, ימצאו את עצמם מתמודדים עם אתגרים דומים. תרחישי אסון הם משהו שעסק צריך לדעת להתמודד איתו, בטחוני או אחר. פריצות והאקרים, אסונות טבע, שריפות ותאונות יכולות לקרות בכל מקום, לכל אחד ורק עסק שיהיה מוכן יוכל למזער נזקים, לחזור לפעילות עסקית ולשרוד את המשבר.

אז מה אתה, בעל העסק, צריך לעשות עכשיו? ראשית, אתה צריך להיות מודע. לטמון ראש בחול ולומר “לי זה לא יקרה”, הוא מעשה בלתי אחראי. עם המודעות הזו אתה צריך לתכנן תכנית ברורה שלוקחת בחשבון את צרכי העסק שלך, את הפתרונות הקיימים כיום בשוק ואת התקציב שאתה יכול להקדיש לעניין.

לכל פיתרון גיבוי מרחוק יש יתרונות וחסרונות, יש לבחון את העסק בכללותו ולהתאים לו את הפתרון הטוב ביותר, שיאפשר לו במינימום עלויות לגבות את המערכות החיוניות שלו ולהבטיח לו שקט נפשי בידיעה שהעסק יוכל להתאושש בכל תרחיש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]