שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

בין מנהל השיווק למנמ”ר

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

שווק וניהול מערכות מידעמנהל מערכות המידע ומנהל השיווק הם שתי פונקציות נפרדות בארגון, אבל בשנים האחרונות מוצאים את עצמם משיקים יותר ויותר, בנקודות מפגש שונות, שהולכות ומתרבות ונדרשים לשיתוף פעולה ולחשיבה משותפת על מנת לקדם את הארגון לעבר היעדים העסקיים שלו.

לא פשוט למנמ”ר ולמנהל השיווק לשתף פעולה. הם מדברים בשפה אחרת, מנהלים תהליכים בקצב אחר ומגיעים מזוויות ראיה שונות ולפעמים מתנגשות. האינטרסים שלהם לא תמיד חופפים במלואם וכשמשמעויות שיתוף הפעולה כוללות ויתור על תקציבים או הסטתם בין המחלקות, חוסר ההסכמה יכול לתקוע תהליכים ולנטרל את שתי המחלקות.

האינטרס הארגוני, הוא כמובן, ששתי המחלקות יעבדו בשיתוף פעולה מלא, תוך מתן תמיכה הדדית האחד לשני ויקדמו את הנושאים שעומדים על הפרק על מנת להשיג את מטרות-העל של החברה. בפועל, זה כמעט ולא קורה, למרות של “על הנייר” מנהל השיווק והמנמ”ר משתפים פעולה.

להבין את השפה

המנמ”ר ומנהל השיווק לא מדברים באותה שפה. הם משתמשים בעולם מושגים אחר ולמרבה הפראדוקס, למרות ששניהם מועסקים באותה חברה, הם מתנהלים במציאות ארגונית אחרת – כל אחד מזווית הראיה שלו. כדי לשתף פעולה באמת, הם צריכים למצוא את הבסיס המשותף וללמוד את השפה האחד של השני, על מנת להצליח לשלב בין הצרכים של שתי מחלקות.

להבין את הקצב

כל אחד מהמנהלים עובד בקצב אותו מכתיבים לו האילוצים בשטח, שם דגש על נקודות מסויימות על פני אחרות וככלל, מתפקד במערכת סגורה המושפעת מכוחות השוק הרלוונטיים הנוגעים לה. כשמערכות המחשוב צריכות להתאים את עצמן לצורכי השיווק – ולהיפך, ניתן לצפות לחיכוכים ולקשיים הנובעים מחוסר תיאום ומחוסר יכולת לתפקד בסינכרוניזציה הנדרשת.

לוותר לטובת האינטרס הארגוני

תקציבים, הכרה, יוקרה – למרות שבאופן רשמי אף מנהל לא יודה שהשיקולים האלה משפיעים על קבלת ההחלטות, כל אלה מתערבבים בעבודה השוטפת, יוצרים מתח ומכריעים, פעמים רבות בעת קבלת החלטות.

בשורה התחתונה – האחד לא יכול בלי השני

למרות שהמנהלים יודעים זאת, הם עדיין מתקשים להעביר את הסיסמאות לתפקוד שוטף בפועל. אבל רק נכונות לבצע שינויים תוך הכרה בעובדה ששיתוף פעולה אמיתי בין המחלקות יועיל לשתיהן בטווח הארוך, תסייע לארגון לצמוח ולהתפתח.

איך מעבירים את שיתוף הפעולה מהנייר לשטח?

  • מגבשים תכנית עבודה מקיפה לשתי המחלקות יחד, אשר לוקחת בחשבון את צורכי השיווק והטכנולוגיה ואת נקודות הממשק ביניהם. התכנית צריכה להיות מפורטת ויורדת לרזולוציה יום-יומית של מטלות לביצוע, נהלים, עדכון ותקשורת בין המחלקות.
  • מציבים יעדים משותפים – מדידים וריאלים.
  • קובעים לוחות זמנים לבחינה מחודשת של הנהלים ולסקירת התוצאות.
  • יוצרים מנגנון תקשורת שוטף בין המחלקות ופועלים ליצירת קשר אישי ואמון ברמת כוח האדם.

כשזה עובד – זה עובד טוב!

כשה-IT עובד במיטבו עבור השיווק ומספק פתרונות חדשניים ויעילים, מזהה הזדמנויות ומשלב חשיבה שיווקית בטכנולוגיה הארגונית, השיווק יכול להציג תוצאות טובות יותר. כשהשיווק מאמץ חשיבה טכנולוגית, מנצל את משאבי הארגון בצורה אופטימאלית ופועל יד ביד עם מנהל מערכות המידע, המנמ”ר יכול להציג את הטכנולוגיה הארגונית במיטבה.
בשורה התחתונה, מודעות ונקיטת פעולות לשיתוף פעולה אמיתי, בשטח, של מנהל השיווק ומנהל מערכות המידע, יקדמו את הארגון בצורה מיטבית להשגת יעדיו האסטרטגיים.

“אדום” מומחית בניהול מתקדם של מערכות מידע ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה. אדום רואה את עצמה ITBP – שותף עסקי-אסטרטגי ומגייסת את מערכות המידע לקידום מטרות הארגון בראיית-על ניהולית. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.
רוצה לשמוע עוד? לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]