שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

שימוש במחשבים פרטיים בארגון

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

כשהעובד מביא את הטאבלט מהבית

מעסיקים רבים מתמודדים עם ההתלבטות כיצד להתמודד עם הטכנולוגיה הנגישה והפלואידית. מיילים מהעבודה בסמטראפון, תכניות עסקיות בטאבלט ועובדים שמביאים את המחשב הנייד מהבית לעבודה ובחזרה – לטוב ולרע.

האפשרויות הטכנולוגיות היום מטשטשות את הגבול בין האישי לעסקי. אם פעם המחשבים היו נייחים והמחשב “של העבודה” היה נשאר בעבודה, היום עם שלל האפשרויות הניידות, המצב שונה לחלוטין.

רובם המכריע של העסקים מאפשרים לעובדים להתחבר לרשת במקום העבודה באמצעות המחשב הנייד האישי שלהם, הסמארטפון או הטאבלט וגם להיפך, העובדים לוקחים איתם פעמים רבות את המחשב העסקי הביתה.

המעבר המואץ למחשוב ענן תומך במגמה זו, כשהמידע נגיש מכל מחשב בכל מקום, כך שהחומרה עצמה מהווה רק פלטפורמה.

חשוב להכיר את המגמה הזו, על יתרונותיה וחסרונותיה, על מנת לתת לה מענה הולם בחשיבה האסטרטגית-טכנולוגית הארגונית.

יתרונות

היתרונות משמעותיים במיוחד לעסקים קטנים ובינוניים:

  • נגישות גבוהה של העובדים לתכני העבודה מכל מקום וכפועל יוצא, יותר זמינות לעבודה, יותר השקעה בעבודה ויותר תפוקה.
  • חיסכון בהשקעה בטכנולוגיה תוך הסתמכות על המכשירים הפרטיים של העובדים.
  • עובדים אשר עושים שימוש בטכנולוגיה שהם מעדיפים ומיומנים בה.
  • אפשרות לספק לעובדים סביבת עבודה גמישה יותר ושביעות רצון גבוהה יותר.

חסרונות

החסרונות גם הם קיימים:

  • בעיות של אבטחת מידע.
  • בעיות של אחידות המידע (מגוון רחב של סוגי מכשירים, מערכות הפעלה, תוכנות ומערכות שלא תמיד מסתנכרנות היטב ביניהן).
  • בעיות תקשורת אפשריות וקושי בשיתוף המידע.
  • חוסר וודאות בסיסי בקיומן של תחנות עבודה. ברגע שהעסק מסתמך על המכשיר האישי של העובד, ברגע שהעובד הולך, הולכת איתו גם תחנת העבודה.

הפתרון

בראש ובראשונה, גיבוש אסטרטגיה ותפיסת עולם מובחנת בדבר המקום שהארגון נותן לשימוש במכשירים פרטיים, תוך הכרות עם כל התועלות והחסרונות של העניין.

בהמשך, הנגשת המידע הרלוונטי לעובדים באמצעות ענן מותאם אישית, תוך ווידוא כי למרות הנגישות של המידע לעובד מכל מקום וגם באמצעות מכשירו הפרטי, השליטה על המידע נשארת אצל החברה ולא במחשב הנייד של העובד או במכשיר החכם שלו.

מתן מענה לשאלות של אחידות בין מכשירים, מערכות הפעלה ותוכנות שונות, סנכרון המידע, שיתוף המידע ואבטחת המידע. היכולת לתת מענה לכל השאלות האלה מאפשרת יצירת נהלי עבודה ברורים בכל הנוגע למכשירים אישיים – כל עסק והמדיניות המתאימה לו.

כיצד?

באמצעות חברת מחשוב שרואה את העסק שלך כמכלול ויוצרת לך פתרונות טכנולוגיים אסטרטגיים תפורים אישית כחלק מתפיסה שאנחנו קוראים לה: ITBP – IT Business Partner. רק חברה שמסתכלת על היעדים העסקיים שלך כחלק בלתי נפרד מהפתרונות הטכנולוגיים שהיא מציעה, יכולה לתת לך מענה טכנולוגי זריז לכל מגמה שמשפיעה על ההתנהלות העסקית אצלך בחברה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]