שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

7 טעויות שכולם עושים בנוגע למחשוב ענן

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

למרות שכולם מדברים עליו, כולם גיבשו דעה לגביו, ונכתבו עליו מאות אלפי מילים, עדיין אנחנו נתקלים בלא מעט דעות קדומות, אמונות שגויות, וטעויות נפוצות בנוגע למחשוב ענן. באנו לנפץ אותן!

מה לא נאמר על מחשוב ענן? שהוא עתיד עולם המחשוב, שהוא גדל בקצב מסחרר, שאם אתה לא שם, אתה לא קיים. למען האמת, ככל שהוא תופס נפח משמעותי יותר מהשיח המקצועי של עולם המחשוב, ונתח פיזי בתשתיות ובמערכות המידע של חברות וארגונים, כך גם הטעויות התפיסתיות לגביו מתעצמות.

הנה 7 שגיאות נפוצות שאנחנו חוזרים ונתקלים בהן בקרב הציבור בנוגע למחשוב ענן. אל תיפלו בפח!

 • ענן חוסך לארגון כסף על תשתית המחשבים
  לא מדוייק. רוב האנשים סבורים שכשהפעילות עוברת לענן, נוצר חיסכון עצום בתשתית, אבל בפועל, התשתית נשארת בדיוק כפי שהיה לפני המעבר לענן – החומרה היא אותה חומרה. המקום בו ענן חוסך כסף לעסק הוא בהוצאות האחזקה – מניסיוננו מדובר על חיסכון של כ-50%. חיסכון נוסף שהעסק נהנה ממנו במעבר לענן, היא במסגרת התייעלות כוללת של העסק: תגובה מהירה, נגישות קלה ומהירה יותר למידע, תקשורת טובה יותר, זמינות מכל מקום, גמישות בכוח, עיבוד ונפח אחסון, ועוד.
 • ענן הופך תפקידים בארגון ללא רלוונטיים
  אחד החששות הגדולים של עובדים הוא לקום בוקר אחד ולגלות שהמעבר לענן השאיר אותם בלי עבודה. מנהלי מערכות מידע בארגונים יכולים להירגע – המעבר לענן אולי משנה לפעמים את אופי העבודה, אבל הארגון עדיין זקוק להם יותר מתמיד לצורך תמיכה טכנית, עבודה מול ספק הענן, והתפעול השוטף של הרשת.
 • הענן הוא מקום לא בטוח
  אין מנהל שלא חושש להעלות את המידע היקר, הרגיש והחשוב שלו לענן, תוך שהוא חווה אובדן שליטה וחוסר ביטחון. בפועל, ספקי ענן רציניים משקיעים כל כך הרבה משאבים באבטחת המידע, בגיבויו, ובהנגשתו הזמינה ללקוח, כך שרמת האבטחה שמעניק הענן היא גבוהה משמעותית מרמת האבטחה שמרבית הארגונים יכולים לספק באופן עצמאי.
 • מעבר לענן יפגע בביצועים
  מנהלים רבים מאמינים שהתשתית המשותפת וריבוי המשתמשים פוגע בביצועי מערכות המחשוב בעסק, מאט את התקשורת, ופוגע ביעילות ובחוויית השימוש. בפועל, ההיפך הוא הנכון: גם כאן, היכולת של ספק הענן להבטיח תקשורת מהירה וחזקה, תגובה מהירה, וחווית משתמש מעולה, היא גבוהה משמעותית ביחס ליכולותיו של משתמש פרטי. יתרה מכך, המעבר לענן מספק פעמים רבות ביצועים, תכונות ויכולות שלא היו קודם לכן במערכת.
 • צריך לבחור בין מערכות ERP / CRM לבין ענן
  לא מעט מנהלים חושבים שעל מנת להתייעל בעסק, עליהם לבחור בין הטמעת מערכות ERP / CRM לבין מעבר לענן. למעשה, שיעור החדירה של ERP ו-CRM  בענן הוא גבוה במיוחד, וההחלטה על הפלטפורמה הנכונה להתייעלות בעסק צריכה להיעשות בהתאמה אישית לצרכים של כל ארגון וארגון.
 • חייבים להעביר את כל תשתית המחשוב לענן ב”מכה”
  אפשר להעביר את כל מערך המחשוב לענן בבת אחת, ולפעמים בהחלט עדיף ונכון יותר לעסק לעשות זאת, אבל בהחלט לא חובה. גם כאן, מומלץ לבחון בהתאם לצרכי ולמבנה הארגון את הדרך הנכונה ביותר לעבור לענן, וניתן לקיים תהליך מדורג של העברת חלקים מסוימים לענן, בחינת תוצאות, והמשך התהליך, בכפוף ללו”ז שמתאים לעסק.
 • ענן פרטי עדיף על ענן ציבורי
  לא מעט ארגונים רוצים לעבור לענן וליהנות מיתרונותיו, ובטוחים שיצירת ענן פרטי של הארגון הוא הפיתרון הטוב ביותר. בפועל, למרות שקוראים לו “ענן”, הוא לא נהנה מהרוב המכריע של היתרונות שמציג ענן ציבורי, ומחייב את הארגון להוצאות גבוהות וקבועות על תשתית ואחזקה.

One thought on “7 טעויות שכולם עושים בנוגע למחשוב ענן”

 1. עברנו לענן לפני כחצי שנה ומאז אמרנו שלום לכל הדיסקים החיצוניים המסורבלים וכל התיקיות הלא רלוונטיות בעליל שצברו אבק על מדפי המשרד. הדבר הכי טוב שקרה לנו במשרד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]