שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

שימושים ותועלות של רשת מחשבים בארגון

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

תקשורת ושיתוף פעולה ארגוני

אנשים בסביבת הארגון מתקשים בעבודה משותפת כאשר אינם יודעים מה עמיתיהם לצוות עושים. קיומה של רשת מחשבים מאפשרת לעובדים לשתף קבצים, לצפות בעבודתם של חבריהם ולהחליף רעיונות בצורה יעילה ומיידית. ככל שסביבת העבודה גדולה קל יותר להשתמש במיילים ובאפליקציה של מסרים מידיים ולתקשר במיידי.

ארגון משאבי כח אדם

התקנת רשת מחשבים מאפשרת הטמעת מערכות שיתוף יומנים ואנשי קשר, מערכות אלו מאפשרות קביעת פגישות מרובות משתמשים מבלי שנאלץ לבדוק בכל פעם את לוחות הזמנים של האחרים. תוכנות אלו כוללות בדרך כלל כלים נוספים ברמת הצורך הארגוני – שיתוף משימות ורשימות אנשי קשר .כאמור, זו בהחלט הדרך להתייעלות, לחסכון במשאבים ועבודת צוות יעילה ומתואמת.

שיתוף קבצים

במידה ועובד זקוק לגישה לקובץ או תיקיה הנמצאת בשרת או במחשב אחר, התקנת רשת בארגון תעזור לו בכך. רשת מחשבים מספקת גישה לעובדים תחת הרשאה מתאימה תוך כדי בקרה על מחיקה, שינוי ועדכון גרסאות.

שיתוף אינטרנט

נעשה בצורה פשוטה ונוחה לאחר הקמת רשת מחשבים ארגונית. ניתן לאפשר גישה מהירה ויעילה לאינטרנט לעובדי החברה, תוך כדי בקרה ושליטה מקסימאלית במגוון האתרים להם העובד נחשף.

שיתוף מדפסות

כאשר קיימות מספר תחנות עבודה, ברור כי קיים גם צורך במדפסות. כאשר קיימת רשת וחיבור מדפסת רשתית, יכולים משתמשים רבים להשתמש במדפסת המשותפת המבוקרת באמצעות שרת מדפסות ייעודי. מדפסות משותפות אומנם יקרות, אולם מסוגלות לתפקד גם בעומס הדפסה מצד ריבוי המשתמשים באופן מהיר, תחת מתן עדיפויות הדפסה כך שעלויות החומרה והמוצרים המתכלים בשורה התחתונה זולים ומשתלמים יותר לארגון.

הגנה על מידע

כידוע, גיבוי מידע לעיתים תכופות הינו דבר הכרחי, הקמת רשת מחשבים בעלת פתרונות גיבוי הולמים מאפשרת גיבוי מידע מרכזי ומבוקר על סט קלטות, דיסקים או אמצעים זמינים אחרים למקרה של כשל מערכתי או מקומי בקבצי המידע בארגון.

אבטחת מידע

אבטחת המידע הרגיש בארגונים הינו נושא משמעותי. רשת מחשבים מבוקרת שרת, מאפשרת לכל עובד בארגון לפעול בהתאם להרשאות אשר ניתנו לו ברמת הפעלת תוכנה, צפייה או עדכון מידע. בנוסף, בהקמת רשת מאובטחת, הגישה לאינטרנט מבחינת הורדה והעלאה של קבצים ומידע מנוטרת אף היא.

ספקים ולקוחות

במערכת רשת מחשבים מתקדמת ניתן לאפשר גישה מוגבלת לספקים, לקוחות ואורחים המבקרים בפורטל הארגוני בתלות באפליקציה. בצורה זו ניתן ליהנות משיתופי פעולה עסקיים ואחרים מבלי לחשוף מידע רגיש פנים ארגוני. מה גם שבאופן שיטת עבודה זו ניתן לחסוך לא מעט שעות עבודה לעובדי החברה ולמשתמשים החיצוניים.

גישה למשאבים ארגוניים בכל מקום וזמן

תחת ההרשאות המתאימות יכולים משתמשים להתחבר לפורטל הארגוני בכל עת ומכל מקום וליהנות מזמינות מקסימאלית של אפליקציות המידע.

מתלבטים ומעוניינים בפרטים נוספים ?

צרו קשר ונגיע לפגישת יעוץ ללא עלות וכל התחייבות מצדכם.