שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

האם כדאי לעבור ל- Windows 8

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

Windows 8מיקרוסופט הציגה לאחרונה את מערכת ההפעלה החדשה שלה windows 8 וכמו תמיד, אנחנו מתלבטים האם לרוץ ולשדרג לגרסה החדשה או להישאר עם הקיימת.

כדי לענות על השאלה הזו, צריך להבין את השינויים והשיפורים שמציעה windows 8 ולבדוק לגבי כל עסק בנפרד האם הצרכים המידיים שלו יצאו נשכרים מהשדרוג.

החידושים שמציעה windows 8

ממשק משתמש עם הפנים למסכי מגע

השינוי הבולט ביותר והחידוש המסעיר ביותר שמציעה ווינדוס 8 למשתמשים הוא בממשק המשתמש, שזונח את תצורת החלונות המסורתית שהעניקה לווינדוס את שמה והופך לאריחים גדולים ולחיצים, מותאמים לשימוש במסך מגע (אך גם בעכבר ובמקלדת). הרוח הכללית בעולם המחשוב שמעבירה את המשקל לכיוון הטאבלטים ומסכי המגע ניכרת היטב בממשק של מייקרוסופט. כפתור ה”התחל” נעלם ואריחי היישומים מאפשרים לגשת לאפליקציות מותאמות לסביבת העבודה אותן ניתן להוריד מחנות אפליקציות של מייקרוסופט. האריחים מציגים מידע משתנה ו”חי” ומאפשרים לנווט בין מסכים.

ביצועים משופרים

מבחינת מהירות פעולות ומהירות תגובה, מבחינת כמות הזיכרון שהיא צורכת, ביצועי המעבד ומהירות העלייה והכיבוי, מדובר בביצועים יפים ומשופרים לעומת הגרסה הקודמת. פחות תוכנות שנתקעות, פחות בזבוז זמן.

אבטחה ותחזוקה קלים יותר

גרסת ווינדוס 8 מאפשרת, בניגוד לגרסאות קודמות, לבצע תהליך של ריענון במקום לפרמט את המחשב, לאבד חומר ולהתקין תוכנות מחדש, כך שהתחזוקה קלה יותר.

כשהמחשב מסיים את תפקידו, ניתן לבצע מחיקה כוללת של המחשב ולהשמיד את כל הקבצים, מה שמחזיר אותו למצב של התקנה נקייה כאילו כרגע יצא מהקופסה.

גם רמת האבטחה השתפרה באמצעות סיסמת תמונה – הקשה וציור על פני תמונה אישית המאפשרת אינסוף של צירופים אפשריים ומקשה על פריצה וחדירה למחשב וקישור און-ליין למחשב לאימות באמצעות הודעת סמס עם קוד מספרי ישירות לנייד.

כל זה, על קצה המזלג. קיימים כמובן חידושים נוספים, דפדפן אקספלורר 10 מהיר, שיפורים בממשק ההתקנה ועוד ועוד.

האם לשדרג ל- Windows 8

אין ספק שווינדוס 8 מסתכל קדימה. הוא מתקדם ונותן מענה לכיוון אליו הולך כל עולם המחשוב – טאבלטים, מסכי מגע, מחשוב ענן. אם העסק שלך עושה שימוש רב במסכי מגע, אם אתה עושה שימוש או מתכוון עבור לענן ואם אתה נמצא בתהליך של שדרוג טכנולוגי, הצעד המתבקש הוא למקסם יכולות עם ווינדוס 8.

כדי לענות במדויק על השאלה הזו, צריך להכיר היטב את העסק, את הפרופיל הטכנולוגי הנוכחי שלו, את היעדים והמטרות העסקיות שמנחות אותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]