שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

הקמת חוות שרתים במונה טורס

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

חברת אדום – אסטרטגיה, טכנולוגיה ומערכות בע”מ בשיתוף חברת לוי את ברמי וחברת גלאור, סיימו הקמת חווה למתן שירותי מחשוב מרכזיים ומתן שירותי אירוח שרתים (Hosting) לחברת מונה טורס. היקפו הכספי של הפרויקט לא אותר לפרסום אך מקורות בשוק מעריכים את שוויו מעל מאה אלף דולר.

לחברת מונה טורס כ- 20 סניפים בכל חלקי הארץ, אשר הפעילו מערכת תפעולית מרכזית באופן עצמאי ועם בסיס נתונים נפרד לכל סניף. הנהלת החברה הייתה מקבלת מידע באמצעות הפעלת ממשק לכל סניף וסניף ומרכזת אותו לקובץ אקסל מאוחד.

הפרויקט כלל מעבר לשירותי מחשוב מרכזיים ומעבר לבסיס נתונים מאוחד של מערכת גלבוע, פתרון התוכנה המסופק על ידי חברת גלאור. אחסון בסיס הנתונים בוצעה על מקבץ שרתים באמצעות Cluster. בנוסף הוקמה חוות שרתי טרמינל אשר מספקים שירותים לכלל היישומים של מונה טורס. כמו כן נחתם הסכם תלת שנתי שכולל מתן שירותי אירוח ותמיכה כוללת בחווה למתן שירותי מחשוב מרכזיים וכן סיוע טכני מלא לכלל משתמשי הארגון.

ג’ורג’ אברמוביץ – מנהל הפרויקט מטעם מונה טורס, אומר שביצוע פרויקט לארגון מבוזר כמונה טורס ועל פי שיטות העבודה הקודמות היה מחויב במציאות. כיום לאחר מעבר לשירותי מחשוב מרכזיים, המערכת מאפשרת להנהלה שליטה, בקרה וקבלת מידע בלחיצת כפתור, דבר שיביא לייעול תהליכים וחסכון לא מבוטל במהלך שנים הבאות. כמו כן יעוץ מקצועי, הובלת תהליך בחירת הספקים וניהול כל שלבי הפרויקט על ידי חברת אדום הביאו לחסכון נוסף של עשרות אלפי דולרים בשלוש שנים הבאות.