שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק.

פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית

מחשוב ענן הוא מונח שהומצא לתיאור אספקת פתרונות מחשוב כשירות דרך האינטרנט. מחשוב ענן הוא טכנולוגיה מתפתחת שמשתפרת ונעשית מגוונת יותר כל הזמן. כלומר, ייעוץ אסטרטגי במחשוב ענן עוזר לעסקים להבין ולהגדיר לעצמם כיצד פתרונות מסוג זה יכולים לשפר, לשדרג ולהעצים את העסק. כיצד יוכלו להפיק את מקסימום התועלת. זו הדרך שבה מנהל מערכות מידע או יועץ בעל הכשרה טכנולוגית מקיפה אחרת, מאפשר לעסק לקבל החלטות אסטרטגיות, בנושא פתרונות מחשוב מיטביים. כך ניתן להחליט למשל איזה סוג של תשתית ענן צריכים בעסק, איך לבחור את הספק הנכון ואילו שירותים נדרשים כעת ובעתיד.

אילו היבטים נלקחים בחשבון בייעוץ אסטרטגי כזה

לצורך ייעוץ אסטרטגי בתחום מחשוב הענן, ניתן להזמין חברה מתמחה ששולחת יועץ מערכות מידע בכיר. במהלך הייעוץ יכולים להילקח בחשבון היבטים פיננסיים, תפעוליים, שיווקיים ואחרים. לעיתים הייעוץ יינתן על ידי אנליסטים או מנהלי IT, בעלי הבנה מעמיקה בנושאים עסקיים ותפעוליים גם יחד. בין היתר, אפשר להביא בחשבון בייעוץ היבטים כגון:

  1. שיווק ומכירות – כיצד מחשוב ענן ישפר את הטיפול במכירות ובשיווק עסקי.
  2. פיתוח עסקי – כיצד מחשוב הענן ישתלב עם הפיתוח העסקי, פנייה לשווקים חדשים, מתן מענה טכנולוגי לעובדים מחד וללקוחות מצד שני.
  3. שיפור תהליכים עסקיים – תהליך שמתבצע על ידי סוג של מיקור חוץ בשירותי מחשוב, שניתן להרחיב או לצמצם לפי הצורך כאשר העסק גדל או משתנה.
  4. גיבוי ואבטחת מידע – חשיבה אסטרטגית במחשוב ענן יכולה לשפר היבטים עסקיים מגוונים בנושאי גיבוי ואבטחת מידע. המערכת יודעת לגבות את עצמה וניתן לשלב בה פתרונות סייבר ואבטחת מידע מובנים.
  5. חיסכון כספי ותפעולי – יועצים אסטרטגיים בתחום הזה יכולים להניב לעסק חיסכון כספי ותפעולי ניכר. ביחס לחלופות כגון אחזקת חדרי שרתים או רכישת ציוד קצה לעיתים קרובות, מחשוב ענן יותר גמיש ולרוב מביא עימו חיסכון כספי. אין צורך להחזיק בעסק עובדים בכירים בעלי אוריינטציה טכנולוגית משום שגם התמיכה נעשית כחלק מהשירות. רוב התפעול, יש לציין, מבוצע מרחוק ברגע שזה נחוץ.

יעוץ שמתחיל באפיון צרכים

חשוב להבין שלא תמיד חברות עסקיות אפילו מודעות לכל הצרכים והפתרונות הנדרשים עבורן. על כן, ייעוץ אסטרטגי עשוי להתחיל עם שלב מפתח מקדמי של הבנת הצורך והגדרת המטרות. זה הוא תהליך של פיתוח ויישום תוכנית, עם פוטנציאל מעולה להביא את העסק למקום טוב יותר. בכל הנוגע למחשוב ענן, ייעוץ אסטרטגי חותר לסייע לכך שהארגון יפיק את המקסימום מטכנולוגיה חדשנית, עם פתרונות תפורים לפי מידה. יועץ אסטרטגי למחשוב הענן יכול לעזור לארגונים לזהות את הצרכים ולאחר מכן לגלות איך לקבל את המענה הטוב ביותר.

יעוץ שממקסם את כל היתרונות

בשורה התחתונה, ייעוץ אסטרטגי בתחום של מחשוב ענן הוא דרך שחותרת לעזור לחברות לשפר את הביצועים שלהן ולהפחית את הסיכון להפרעות. ניתנים פתרונות להתאוששות מאסון, מענה לזמינות עסקית והכל תוך הפחתת עלויות נדרשות. כאמור, הצעד הראשון בייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן עשוי לכלול הערכת המצב הנוכחי של העסק וזיהוי נקודות שבהן כאשר להשתפר. הייעוץ מביא בחשבון את מספר המשתמשים וכמות הלקוחות, צפי לעתיד ופתרונות שוטפים של תמיכת מחשבים לעסקים. כלומר, הייעוץ עשוי לכלול אספקת מעטפת שלימה, שממשיכה עם העסק לאורך זמן.