שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

ייעוץ חיצוני למערכות המידע

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

ההבדל בין הצלחה לכישלון בשוק תחרותי

אין מנכ”ל או בעל עסק שלא מכיר בחשיבות של מנהל מערכות מידע, סמנכ”ל טכנולוגיות, מנהל IT, מנמ”ר או כל שם אחר שניתן לגורם בחברה שאמון על הטכנולוגיה בארגון. כל עסק כיום נזקק למערכות מידע, ענפים שלמים ועסקים מסויימים מבססים את כל פעילותם המסחרית על מערכות מידע.

אבל לא די בהכרה בחשיבות של הטכנולוגיה בארגון. גם לא צריך להקצות לה משאבים ותקציבים בלתי נגמרים. אפילו מנהל IT מוכשר ומעודכן בכל החידושים בתחום לא יעזור לחברה לעשות את קפיצת המדרגה המשמעותית הנדרשת על מנת להציב אותה בחוד החנית אל מול מתחרותיה.

הטכנולוגיה כשותף העסקי שלך

חברות שמצליחות לעמוד בקצב הטכנולוגי, תוך התאמה מושלמת של ניהול הטכנולוגיה ומערכות המידע בארגון, הן חברות שנוקטות באסטרטגיה ניהולית חדשנית שנותנת מקום מרכזי לטכנולוגיה כשותף אסטרטגי עסקי בארגון. ב”אדום” פיתחו את התפיסה הזו למתודולוגיה בשם: ITBP – הטכנולוגיה כשותף העסקי שלך.

מדובר בתפיסת ניהול מתקדמת, אשר רואה במערכות המידע יותר מאשר כלי קצר-טווח, אלא מעריכה את המשמעות של הטכנולוגיה לארגון והופכת אותה לשותפה אסטרטגית בגיבוש מהלכים ניהוליים ועסקיים, תוך בחינה מתמדת של צורכי הארגון, מטרותיו ויעדיו.

חזון עסקי של ITBP מאפשר למערכות המידע בארגון לשרת את העסק בצורה המיטבית תוך ראיה מערכתית של כל פרט והיכרות מעמיקה של הארגון מרמת היעדים האסטרטגיים לטווח הארוך ועד לרמת העובד והתהליך הבודד.

הגדרת התפקיד של מנהל מערכות המידע

ככל שיותר חברות מאמצות את הגישה הניהולית של ITBP, אנו רואים שינוי בהגדרת התפקיד של מנהל מערכות המידע בארגון ואת הדרישה כי יהיה גורם אסטרטגי בכיר, בעל ראיה עסקית רחבה בשילוב עם מענה טכנולוגי, חשיבה יצירתית ויכולת לעקוב באופן שוטף אחר חידושים במציאות הדינאמית והמשתנה של השוק הספציפי.

דרישה זו מקבלת ביטוי גם באקדמיה. אם פעם ההכשרה המקובלת למנהל המערך הטכנולוגי בחברה התמקדה בפן הטכני, רצוי עם רקע בהנדסה, הרי שהיום מדובר על מסלול ניהולי המקיף את כל צרכי הארגון, מתוך ההכרה כי אי אפשר לנתק את מערכות המידע משדרת הניהול של החברה.

צמיחה ותוצאות כלכליות מרשימות

המודל הניהולי-טכנולוגי בחברה מתבגר ודורש יותר מטכנולוגית המידע שלו. ובצדק! מנכ”ל חברה צריך לדעת כי לטכנולוגיית המידע בארגון יש כוח משמעותי והשפעה ישירה על שורת הרווח שלו. היכולת לזהות מגמות בשוק ולחבר אותן למגמות טכנולוגיות מתפתחות, שווה הרבה מאד כסף. וזה נכון לחברות גדולות ולחברות קטנות אחד. היכולת לסנכרן בין כל הצרכים הפנימיים בחברה, לתת להם מענה תוך שמירה על האינטרסים של החברה החוצה, גם היא ניכרת במדדים של התייעלות וחיסכון.

חברות שלא השכילו לעדכן את תפיסת הניהול שלהן, קרסו ולא שרדו את התחרות בשוק ואילו חברות שהפכו את ניהול הטכנולוגיה לשותפות אסטרטגית לחזון, למטרות וליעדים של החברה, הצליחו להתקדם ולמשוך את החברה כולה לצמיחה ולתוצאות כלכליות מרשימות.

ניתוח צורכי החברה בראיית-על

גם אם אימצתם אסטרטגיה ניהולית של ITBP, גם אם בחרתם להפוך את מערכות המידע לחלק בלתי נפרד מהמערך האסטרטגי-ניהולי בארגון ואתם מטמיעים שינויים במטרה לגרום לטכנולוגיה לממש את יעדי החברה, קשה לעשות את זה בלי עזרה מבחוץ.

סמנכ”ל טכנולוגיה ומחשוב, מנהל מערכות המידע או המנמ”ר בחברה, תמיד יהיה מוגבל ביכולתו לנתח את צורכי החברה בראיית-על ולהניע תהליכים אסטרטגיים בארגון. תמיד יהיו שיקולים, אילוצים, פוליטיקה פנימית וקוצר ראיה שנובע מהעובדה שזווית הראיה שלו היא ממקום מושבו בתוך החברה. עם ההיסטוריה, הדעות המוקדמות והעובדה שהוא אינו חשוף למגוון של תכנים נוספים.

הצורך בייעוץ חיצוני

יועץ חיצוני ומומחה בתחומו יכול לתת את הערך המוסף שלא ניתן לקבל בתוך החברה. את ראיית העל החשובה כל כך, מזווית חיצונית ונטולת סנטימנטים שבוחנת את התהליכים בחברה במטרה ליעל אותם ולהביא את החברה לתיאום מושלם בין הטכנולוגיה למטרות העסקיות שלה. יעוץ חיצוני המחוייב למטרה אחת – ייעול וחיסכון, גורם שבוחן את החברה בראיה עסקית ועושה שימוש בפתרונות טכנולוגים יצירתיים על מנת להצעיד אותה קדימה. בגלל שמדובר בגורמים שעובדים עם מגוון גדול של חברות, מתעדכנים באופן שוטף בכל הפתרונות הקיימים בשוק וחשופים לשיטות עבודה שונות ומגוונות, ניתן לקבל תוצאות מפתיעות, מעניינות ואפקטיביות במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]