שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מדוע משבר כלכלי מעודד מעבר לענן?

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מעבר לענן נתפס כמו תהליך שחברה עושה ממקום שבע, על מנת להתקדם לשלב הבא. פעמים רבות זה נכון, אבל כדאי לדעת שמעבר לענן יכול להיות מהלך אסטרטגי לחיסכון בהוצאות דווקא בתקופה של משבר כלכלי.

אנחנו רואים לא מעט עסקים שמקבלים החלטה מושכלת להעביר את פעילותם (כולה או חלקים ממנה) לענן, מסיבות רבות ומגוונות, למרות שמדובר במהלך יזום שנתפס כ”שלב הבא” והמתקדם יותר שמבצעת חברה מבוססת. אנחנו רואים בשטח, ובמידה רבה של צדק, כי אחת הסיבות העיקריות למעבר לענן היא בתגובה למשבר הכלכלי, וכמהלך אסטרטגי להתייעלות ולחיסכון.

כיצד הענן יכול להיות הפיתרון העסקי כדי לשרוד תקופה כלכלית קשה?

ענן: השקעה מינימאלית – חיסכון מקסימאלי

המעבר לענן דורש השקעה כלכלית נמוכה מצד אחד, ומאידך מאפשר חיסכון מיידי של 50% בעלויות אחזקה, בהשקעה בתוכנה, באבטחת מידע, בגיבוי, בתכנית DRP ועוד ועוד. למעשה, החיסכון מתחיל מייד ונמשך לטווח ארוך, כך שה-value for money במקרה של הענן הוא בולט במיוחד.

הענן מאפשר להעמיד יתרון תחרותי און ליין

בעולם העסקים של היום, אין מקום למקום השני. כדי להציג ביצועים מיטביים ולתת ללקוחות את המוצרים הטובים ביותר ואת השירות הטוב ביותר, מוכרחים משאבים מתאימים ותשתית שלא נופלת מזו של המתחרים. הענן מאפשר להגיע לכל אלה ומעמיד בפני העסק – כל עסק, את היתרון התחרותי הדרוש לו כדי לפעול, לתפקד, ולשגשג בשוק בלתי סלחן.

הענן מאפשר גמישות מושלמת

אנחנו הישראלים אוהבים במיוחד את הגרסה המקומית ל”לא השתמשת – לא שילמת!”. הענן מאפשר התאמה מושלמת לצרכי העסק תוך גמישות מקסימאלית – להגדיל, להקטין, לצמוח עם העסק או במידת הצורך לצמצם פעילות. לכן, הוא פתרון מוצלח לא רק לחברות הענק, אלא גם ובמיוחד לעסקים הבינוניים והקטנים אשר נדרשים לפתרונות תפורים לצרכיהם.

הענן מאפשר מיקוד בעשייה העסקית

זו אולי אחת הנקודות החשובות ביותר: הענן מאפשר לחברה להתמקד בלב העיסוק שלה תוך יצירת ערך, קידום עסקי ומיקוד בעשייה של לב ליבו של הביזנס, במקום להשקיע כסף, זמן, אנרגיות, כוח אדם ועוד משאבים חשובים במערך המחשוב, ובהתעסקות ב”מסביב” במקום בעיקר. היכולת העליונה של הענן היא לגרום לכך שתשתית המחשוב של החברה תעבוד עבורה – ולא להיפך.

רוצים לעבור לענן עם חודש ניסיון חינם?

“אדום – אסטרטגיה טכנולוגיה ומערכות” מתמחה בשימוש בטכנולוגיית מידע לצרכי ייעול העסק ובמעבר חכם למחשוב ענן. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל עסק ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה, ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של העסק.

One thought on “מדוע משבר כלכלי מעודד מעבר לענן?”

  1. השאלה החשובה היא האם החיסכון הכלכלי בענן יכול לפצות אותי על שמירת המידע החשוב שעוברת לספק חיצוני שיכול להיכנס ולראות הכל?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]