שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מדוע משבר כלכלי מעודד מעבר לענן?

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מעבר לענן נתפס כמו תהליך שחברה עושה ממקום שבע, על מנת להתקדם לשלב הבא. פעמים רבות זה נכון, אבל כדאי לדעת שמעבר לענן יכול להיות מהלך אסטרטגי לחיסכון בהוצאות דווקא בתקופה של משבר כלכלי.

אנחנו רואים לא מעט עסקים שמקבלים החלטה מושכלת להעביר את פעילותם (כולה או חלקים ממנה) לענן, מסיבות רבות ומגוונות, למרות שמדובר במהלך יזום שנתפס כ”שלב הבא” והמתקדם יותר שמבצעת חברה מבוססת. אנחנו רואים בשטח, ובמידה רבה של צדק, כי אחת הסיבות העיקריות למעבר לענן היא בתגובה למשבר הכלכלי, וכמהלך אסטרטגי להתייעלות ולחיסכון.

כיצד הענן יכול להיות הפיתרון העסקי כדי לשרוד תקופה כלכלית קשה?

ענן: השקעה מינימאלית – חיסכון מקסימאלי

המעבר לענן דורש השקעה כלכלית נמוכה מצד אחד, ומאידך מאפשר חיסכון מיידי של 50% בעלויות אחזקה, בהשקעה בתוכנה, באבטחת מידע, בגיבוי, בתכנית DRP ועוד ועוד. למעשה, החיסכון מתחיל מייד ונמשך לטווח ארוך, כך שה-value for money במקרה של הענן הוא בולט במיוחד.

הענן מאפשר להעמיד יתרון תחרותי און ליין

בעולם העסקים של היום, אין מקום למקום השני. כדי להציג ביצועים מיטביים ולתת ללקוחות את המוצרים הטובים ביותר ואת השירות הטוב ביותר, מוכרחים משאבים מתאימים ותשתית שלא נופלת מזו של המתחרים. הענן מאפשר להגיע לכל אלה ומעמיד בפני העסק – כל עסק, את היתרון התחרותי הדרוש לו כדי לפעול, לתפקד, ולשגשג בשוק בלתי סלחן.

הענן מאפשר גמישות מושלמת

אנחנו הישראלים אוהבים במיוחד את הגרסה המקומית ל”לא השתמשת – לא שילמת!”. הענן מאפשר התאמה מושלמת לצרכי העסק תוך גמישות מקסימאלית – להגדיל, להקטין, לצמוח עם העסק או במידת הצורך לצמצם פעילות. לכן, הוא פתרון מוצלח לא רק לחברות הענק, אלא גם ובמיוחד לעסקים הבינוניים והקטנים אשר נדרשים לפתרונות תפורים לצרכיהם.

הענן מאפשר מיקוד בעשייה העסקית

זו אולי אחת הנקודות החשובות ביותר: הענן מאפשר לחברה להתמקד בלב העיסוק שלה תוך יצירת ערך, קידום עסקי ומיקוד בעשייה של לב ליבו של הביזנס, במקום להשקיע כסף, זמן, אנרגיות, כוח אדם ועוד משאבים חשובים במערך המחשוב, ובהתעסקות ב”מסביב” במקום בעיקר. היכולת העליונה של הענן היא לגרום לכך שתשתית המחשוב של החברה תעבוד עבורה – ולא להיפך.

רוצים לעבור לענן עם חודש ניסיון חינם?

“אדום – אסטרטגיה טכנולוגיה ומערכות” מתמחה בשימוש בטכנולוגיית מידע לצרכי ייעול העסק ובמעבר חכם למחשוב ענן. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל עסק ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה, ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של העסק.

One thought on “מדוע משבר כלכלי מעודד מעבר לענן?”

  1. השאלה החשובה היא האם החיסכון הכלכלי בענן יכול לפצות אותי על שמירת המידע החשוב שעוברת לספק חיצוני שיכול להיכנס ולראות הכל?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]