שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מוביל אסטרטגיית מחשוב

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

האם יש לכם בארגון מוביל אסטרטגיית מחשוב ?

מוביל אסטרטגיית מחשוב הטכנולוגיה משתנה, הצרכים משתנים, הטרמינולוגיה משתנה.

אם פעם דיברנו על מנהל מערכות מידע, או על CIO האחראי על מערך המחשוב הארגוני, היום זה כבר לא מספיק.

ארגונים אשר הצליחו לזהות לאן נושבת הרוח מבינים שכדי להשיג את היעדים האסטרטגיים של החברה הם נזקקים למוביל אסטרטגיה טכנולוגית, אשר יהווה חלק מהנהלת החברה ויתאים את מערכות המידע בה לקידום מטרות קצרות וארוכות טווח.

תפעול וניהול מתהליכים ממוחשבים בארגון הוא רק קצה קצהו של תפקיד המנמ”ר החדש, האמון על השגת היעדים העסקיים תוך איתור, זיהוי והטמעת טכנולוגיות חדשות. עליו לזהות מגמות בשוק, להגיב לשינויים, להוביל מהלכים ולאתר טכנולוגיות מתאימות שיוכלו לקדם את החברה ולסייע להפוך אותה יעילה, תחרותית, שיווקית ומצליחה יותר. המנמ”ר החדש נושא על כתפיו אחריות גדולה יותר על התוצאות העסקיות והראיה שלו מגיעה הרבה מעבר למערכות המידע בארגון.

מוביל אסטרטגיה טכנולוגית – קודם כל מנהל, אחר כך מנמ”ר

מנהל מערכות המידע צריך לאחוז בראיית-על של הארגון מעמדת ההנהלה ותוך בחינה מקיפה של צורכי החברה. עליו להיות פרו-אקטיבי וחדשני, תמיד עם אצבע על הדופק הטכנולוגי וידיעה מה קורה בשוק.

מעמדה זו עליו לוודא תפקוד שוטף ויעיל של מערכות המידע, תוך שימוש בכלים של אוטומאציה, מחשוב ענן ואמצעים נוספים אשר יכולים לסייע בתפקוד ובתחזוקה היומיומיים.

אוטומציה וענן לא מחליפים את המנמ”ר – הם משדרגים אותו

מנהלי מערכות מידע רבים חוששים מהשינויים שחלים בהגדרת התפקיד שלהם. הם פוחדים להפוך מיותרים, בד בבד עם הכנסת טכנולוגיות חדשות. אך הם לא יכולים להיות רחוקים יותר מן המציאות. ברגע שהמנמ”ר חופשי מחלקן של עבודות התחזוקה בזכות כלים אוטומאטיים חדשים ומעבר לענן, הוא מסוגל להתפנות מכיבוי שריפות לחשיבה קדימה, לתכנון אסטרטגי ולעשות מעבר לתפקיד ניהולי משמעותי יותר.

ראיית רוחב של הארגון וסטנדרטיזציה של תהליכים

המנמ”ר החדש חייב לתת מענה לכל מחלקות הארגון אשר נסמכות יותר ויותר על טכנולוגיה. לזהות את הצרכים שלהן ולייצר אחידות וסטנדרטיזציה של תהליכי מחשוב לרוחב הארגון.

גם כאן, פרואקטיביות של המנמ”ר יכולה להיות ההבדל בין בזבוז, סרבול וכאוס מיחשובי לבין ניהול מערכות המחשוב בצורה אחידה, מדויקת ויעילה. גם כאן, ראיית-העל של המנמ”ר כמוביל אסטרטגי יכולה לסייע לקידום יכולות המחשוב של כל חטיבה, אגף, או מחלקה בארגון.

ניהול מערכות מידע תוך הובלת אסטרטגיית מחשוב

“אדום” מומחית בניהול מתקדם של מערכות מידע ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה. אדום רואה את עצמה ITBP – שותף עסקי-אסטרטגי ומגייסת את מערכות המידע לקידום מטרות הארגון בראיית-על ניהולית. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

רוצה לשמוע עוד? לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]