שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מוביל אסטרטגיית מחשוב

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

האם יש לכם בארגון מוביל אסטרטגיית מחשוב ?

מוביל אסטרטגיית מחשוב הטכנולוגיה משתנה, הצרכים משתנים, הטרמינולוגיה משתנה.

אם פעם דיברנו על מנהל מערכות מידע, או על CIO האחראי על מערך המחשוב הארגוני, היום זה כבר לא מספיק.

ארגונים אשר הצליחו לזהות לאן נושבת הרוח מבינים שכדי להשיג את היעדים האסטרטגיים של החברה הם נזקקים למוביל אסטרטגיה טכנולוגית, אשר יהווה חלק מהנהלת החברה ויתאים את מערכות המידע בה לקידום מטרות קצרות וארוכות טווח.

תפעול וניהול מתהליכים ממוחשבים בארגון הוא רק קצה קצהו של תפקיד המנמ”ר החדש, האמון על השגת היעדים העסקיים תוך איתור, זיהוי והטמעת טכנולוגיות חדשות. עליו לזהות מגמות בשוק, להגיב לשינויים, להוביל מהלכים ולאתר טכנולוגיות מתאימות שיוכלו לקדם את החברה ולסייע להפוך אותה יעילה, תחרותית, שיווקית ומצליחה יותר. המנמ”ר החדש נושא על כתפיו אחריות גדולה יותר על התוצאות העסקיות והראיה שלו מגיעה הרבה מעבר למערכות המידע בארגון.

מוביל אסטרטגיה טכנולוגית – קודם כל מנהל, אחר כך מנמ”ר

מנהל מערכות המידע צריך לאחוז בראיית-על של הארגון מעמדת ההנהלה ותוך בחינה מקיפה של צורכי החברה. עליו להיות פרו-אקטיבי וחדשני, תמיד עם אצבע על הדופק הטכנולוגי וידיעה מה קורה בשוק.

מעמדה זו עליו לוודא תפקוד שוטף ויעיל של מערכות המידע, תוך שימוש בכלים של אוטומאציה, מחשוב ענן ואמצעים נוספים אשר יכולים לסייע בתפקוד ובתחזוקה היומיומיים.

אוטומציה וענן לא מחליפים את המנמ”ר – הם משדרגים אותו

מנהלי מערכות מידע רבים חוששים מהשינויים שחלים בהגדרת התפקיד שלהם. הם פוחדים להפוך מיותרים, בד בבד עם הכנסת טכנולוגיות חדשות. אך הם לא יכולים להיות רחוקים יותר מן המציאות. ברגע שהמנמ”ר חופשי מחלקן של עבודות התחזוקה בזכות כלים אוטומאטיים חדשים ומעבר לענן, הוא מסוגל להתפנות מכיבוי שריפות לחשיבה קדימה, לתכנון אסטרטגי ולעשות מעבר לתפקיד ניהולי משמעותי יותר.

ראיית רוחב של הארגון וסטנדרטיזציה של תהליכים

המנמ”ר החדש חייב לתת מענה לכל מחלקות הארגון אשר נסמכות יותר ויותר על טכנולוגיה. לזהות את הצרכים שלהן ולייצר אחידות וסטנדרטיזציה של תהליכי מחשוב לרוחב הארגון.

גם כאן, פרואקטיביות של המנמ”ר יכולה להיות ההבדל בין בזבוז, סרבול וכאוס מיחשובי לבין ניהול מערכות המחשוב בצורה אחידה, מדויקת ויעילה. גם כאן, ראיית-העל של המנמ”ר כמוביל אסטרטגי יכולה לסייע לקידום יכולות המחשוב של כל חטיבה, אגף, או מחלקה בארגון.

ניהול מערכות מידע תוך הובלת אסטרטגיית מחשוב

“אדום” מומחית בניהול מתקדם של מערכות מידע ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה. אדום רואה את עצמה ITBP – שותף עסקי-אסטרטגי ומגייסת את מערכות המידע לקידום מטרות הארגון בראיית-על ניהולית. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

רוצה לשמוע עוד? לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]