שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מחשוב מחסנים – טכנולוגיה משפרת ביצועים

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

ERP

חברות המפעילות מחסנים, נתקלות באתגרים טכנולוגיים ותפעוליים ייחודיים. הן נדרשות לתת מענה לאתגרים ולתהליכים שונים ביניהם: איסוף הסחורה וניפוקה, ספירות מלאי, העברות מלאי בין אתרים, אריזה, משלוח ועוד.

במיוחד בעסקים ובארגונים המפעילים מחסנים, לבחירה במחשוב המתאים ובטכנולוגיה נכונה יש משמעות קריטית ליעילות ולביצועים של החברה, תוך עמידה ביעדים העסקיים והגדלה של יתרון תחרותי. לכל שלב בשרשרת משמעות קריטית ותלות הדדית, כשחוזקה ויעילותה של המערכת כולה נמדד על פי החוליה החלשה ביותר שלה.

טכנולוגיות חדשות למחשוב מחסנים

תחום המחשוב למחסנים צועד קדימה עם ההתפתחויות הטכנולוגיות ומספק פתרונות של אוטומציה והתייעלות. ניהול המלאי מבוסס על קריאת ברקודים, מסופונים, סורקים ופתרונות מובייל מגוונים. המגמה הכללית היא הסתייעות בפתרונות רובוטיים חכמים ומתוחכמים, צמצום מגע יד אדם ומניעה מראש של טעויות אנוש.

האתגרים המיחשוביים העיקריים העומדים בפני עסקים המנהלים מחסן

  • ניטור ממוחשב של העברת מלאי – שינוי המיקום של מלאי במחסן, כשנתמך בתהליך ממוחשב, מאפשר את איתורו במהירות, בקלות וביעילות.
  • איסוף ממוחשב של פריטים במחסן וניפוקם למשלוח – בין אם מדובר בהנפקת הזמנה ללקוח או בהעברת פריטים לאיחסון אחר או לכל מטרה אחרת, מחשוב יעיל של התהליך מאפשר בקרה על כל שלב וחיסכון במשאבים.
  • ספירת מלאי ממוחשבת – כשתהליך ספירת המלאי ממוחשב, בנוסף למהירות ולקלות היחסית של הפעולה, ניתן לערוך חיתוכים, סטטיסטיקות והשוואות שיסייעו לקבלת ההחלטות בעסק.
  • דו”חות ומידע און-ליין – מחשוב חכם של פעילות המחסן, על ניפוק של מוצרים, גריעה של מוצרים ועדכונים על כניסה ויציאה של מוצרים מהמלאי, מאפשרים לתת מענה מיידי לביקושים או לעודפים ולהיות תמיד עם האצבע על הדופק.
  • ניתוח עדכני-תמיד מאפשר קבלת החלטות חכמה ורווחית.

כשעושים את זה נכון – מרוויחים!

  • חיסכון בהוצאות תפעול ועליה ביעילות כח האדם במחסן.
  • ניהול מלאי מדויק יותר, פחות עודפים ובזבוז.
  • מינימום טעויות, קיצור תהליכים, עמידה בזמנים ושביעות רצון לקוחות גבוהה יותר.

“אדום – אסטרטגיה טכנולוגיה ומערכות” מתמחה בשימוש בטכנולוגיית מידע לצרכי ייעול העסק בייעוץ ובניהול מתקדם של מערכות מידע. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל עסק ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של העסק.

רוצה לעבור למחשוב מחסן חכם? לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il
חפשו אותנו גם בפייסבוק: https://www.facebook.com/adom.it.co.il
ובלינקדאין: http://www.linkedin.com/company/adom—strategy-technology-&-system-ltd

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]