שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

סקר ומיפוי תשתיות

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

סקר ומיפוי תשתיות מחשוב מהווה את אחד המרכיבים החשובים בתכנון האסטרטגי העסקי של כל ארגון. מטרת התהליך להבטיח התאמה מלאה בין היעדים העסקיים והארגוניים לבין האסטרטגיה הטכנולוגית / מחשובית של החברה.

תכנון ותחזוקה נכונה ומקצועית של מערכות המחשוב והטכנולוגיה, יאפשר לארגון להשיג יתרונות עסקיים בשוק תחרותי לצד שיפור השירות ללקוחות החברה, ייעול תהליכים ארגוניים והשגת חסכונות תפעוליים.

במקביל, שיפור השירות וההדרכה למשתמשי המחשוב בארגון אף הם משמעותיים ביותר, על מנת לאפשר עבודה שוטפת, צמצום תקלות למינימום, מניעת תסכולים של העובדים וההנהלה ובזבוז זמן עבודה יקר במהלך יום עבודה.

בסופו של תהליך כזה, ההנהלה תקבל תמונת מצב ברורה ומעודכנת על מצב המחשוב בחברה, הבעיות, ההמלצות והפתרונות וכיצד עליה להיערך מההיבט הכספי. התכנון והחשיבה בנושא המחשוב הם בראיה כלל מערכתית.

הסקר – למי הוא מתאים?

 • עסקים בשלבי צמיחה וגידול
 • חברות אשר להם יש מספר מחשבים ( לא חשובה הכמות), וצופות גידול והתרחבות של כוח האדם, ופעילויות נוספות והתרחבות בתחום העסקי. על מנת לבצע נכון את “קפיצת המדרגה” יש להיערך ולתכנן נכון את ההתרחבות, ולשם כך כדאי לבצע סקר ולבצע תוכנית פעולה מפורטת.

 • חברות עם מערכות מחשוב מיושנות
 • עסקים המתמודדים באופן שוטף עם תקלות במחשבים, תחנות עבודה ושרתים בני 4 שנים ומעלה, שיטות עבודה אשר לא הולמות את גודל העסק וכמות המשתמשים ומוכנות לבצע שינוי בנושא על מנת להתעדכן טכנולוגית.

שלבי ביצוע

 1. תחילת התהליך יתבצע על ידי פגישה עם צוות ההנהלה ומרכז נושא המחשוב בחברה, על מנת ללמוד על מהות העסק והאסטרטגיה העסקית שלו
 2. במקביל יש לערוך בדיקה יסודית ומקיפה של תשתיות ומערכות המחשוב הכוללות הכנת תיק אתר. במסגרת זו יש לבצע מיפוי כולל של השרתים ותחנות עבודה . כמו כן, חשוב לבחון ולשים דגש על נושא התקשורת, אבטחת המידע ואיכות הגיבויים.
 3. בתום שלבי בדיקת החומרה , יש להצליב מידע שייאסף הן ממיפוי התשתיות והן מצוות ההנהלה ולנתח בעיות במצב הקיים. בנוסף, ריכוז דרישות וצרכי מחשוב נוספים של הארגון.
 4. בסיום התהליך של הסקר, יועבר מסמך להנהלה הכולל פתרונות והמלצות על דרכי פעולה לטיפול בבעיות שזוהו.
 5. כמו כן, יש לבצע הערכה תקציבית ליישום תוכנית פעולה מומלצת, ומתן המלצות על מועדי יישום בהתאם לתקציב שעומד לרשות הנושא .
 6. המסמך הסופי יהווה תיק אתר כולל ומקיף את כלל הנקודות שהועלו.

המלצות

 1. כדאי שתהליך זה יבוצע על ידי גוף חיצוני, ולא על יד היחידה המתחזקת באופן שוטף את מערכת המחשוב בחברה.
 2. החלטתם להחליף את חברת המחשוב המתחזקת לכם את המערכות ? בקשו מהספק החדש לבצע מיפוי טכנולוגיות ותשתיות.

2 thoughts on “סקר ומיפוי תשתיות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]