שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

סקר ומיפוי תשתיות

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

סקר ומיפוי תשתיות מחשוב מהווה את אחד המרכיבים החשובים בתכנון האסטרטגי העסקי של כל ארגון. מטרת התהליך להבטיח התאמה מלאה בין היעדים העסקיים והארגוניים לבין האסטרטגיה הטכנולוגית / מחשובית של החברה.

תכנון ותחזוקה נכונה ומקצועית של מערכות המחשוב והטכנולוגיה, יאפשר לארגון להשיג יתרונות עסקיים בשוק תחרותי לצד שיפור השירות ללקוחות החברה, ייעול תהליכים ארגוניים והשגת חסכונות תפעוליים.

במקביל, שיפור השירות וההדרכה למשתמשי המחשוב בארגון אף הם משמעותיים ביותר, על מנת לאפשר עבודה שוטפת, צמצום תקלות למינימום, מניעת תסכולים של העובדים וההנהלה ובזבוז זמן עבודה יקר במהלך יום עבודה.

בסופו של תהליך כזה, ההנהלה תקבל תמונת מצב ברורה ומעודכנת על מצב המחשוב בחברה, הבעיות, ההמלצות והפתרונות וכיצד עליה להיערך מההיבט הכספי. התכנון והחשיבה בנושא המחשוב הם בראיה כלל מערכתית.

הסקר – למי הוא מתאים?

 • עסקים בשלבי צמיחה וגידול
 • חברות אשר להם יש מספר מחשבים ( לא חשובה הכמות), וצופות גידול והתרחבות של כוח האדם, ופעילויות נוספות והתרחבות בתחום העסקי. על מנת לבצע נכון את “קפיצת המדרגה” יש להיערך ולתכנן נכון את ההתרחבות, ולשם כך כדאי לבצע סקר ולבצע תוכנית פעולה מפורטת.

 • חברות עם מערכות מחשוב מיושנות
 • עסקים המתמודדים באופן שוטף עם תקלות במחשבים, תחנות עבודה ושרתים בני 4 שנים ומעלה, שיטות עבודה אשר לא הולמות את גודל העסק וכמות המשתמשים ומוכנות לבצע שינוי בנושא על מנת להתעדכן טכנולוגית.

שלבי ביצוע

 1. תחילת התהליך יתבצע על ידי פגישה עם צוות ההנהלה ומרכז נושא המחשוב בחברה, על מנת ללמוד על מהות העסק והאסטרטגיה העסקית שלו
 2. במקביל יש לערוך בדיקה יסודית ומקיפה של תשתיות ומערכות המחשוב הכוללות הכנת תיק אתר. במסגרת זו יש לבצע מיפוי כולל של השרתים ותחנות עבודה . כמו כן, חשוב לבחון ולשים דגש על נושא התקשורת, אבטחת המידע ואיכות הגיבויים.
 3. בתום שלבי בדיקת החומרה , יש להצליב מידע שייאסף הן ממיפוי התשתיות והן מצוות ההנהלה ולנתח בעיות במצב הקיים. בנוסף, ריכוז דרישות וצרכי מחשוב נוספים של הארגון.
 4. בסיום התהליך של הסקר, יועבר מסמך להנהלה הכולל פתרונות והמלצות על דרכי פעולה לטיפול בבעיות שזוהו.
 5. כמו כן, יש לבצע הערכה תקציבית ליישום תוכנית פעולה מומלצת, ומתן המלצות על מועדי יישום בהתאם לתקציב שעומד לרשות הנושא .
 6. המסמך הסופי יהווה תיק אתר כולל ומקיף את כלל הנקודות שהועלו.

המלצות

 1. כדאי שתהליך זה יבוצע על ידי גוף חיצוני, ולא על יד היחידה המתחזקת באופן שוטף את מערכת המחשוב בחברה.
 2. החלטתם להחליף את חברת המחשוב המתחזקת לכם את המערכות ? בקשו מהספק החדש לבצע מיפוי טכנולוגיות ותשתיות.

2 thoughts on “סקר ומיפוי תשתיות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]