שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

עיצוב מותנה באקסל 2007

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

כאשר אנו עובדים עם נתונים רבים, חשובה היכולת לצפות בנתונים הקריטיים באופן הבולט ביותר לעין. אחת הדרכים לבצע זאת, היא לעצב את הנתונים החשובים באופן שונה, על מנת שיובלטו מהשאר.
השימוש בעיצוב מותנה עם ערכות של הצגת נתונים חזותית עשירה מאפשר גילוי והמחשה של מגמות חשובות והדגשה של חריגות בנתונים.
אקסל 2007 כולל אפשרויות חדשות של עיצוב מותנה – התאמה אוטומטית של עיצוב התאים בהתאם לערכם ולספקטרום הערכים של הרשימה כולה. העיצובים החדשים:

כאשר אנו עובדים עם נתונים רבים באקסל 2007, חשובה היכולת לצפות בנתונים הקריטיים באופן הבולט ביותר לעין. אחת הדרכים לבצע זאת, היא לעצב את הנתונים החשובים באופן שונה, על מנת שיובלטו מהשאר:

השימוש בעיצוב מותנה עם ערכות של הצגת נתונים חזותית עשירה מאפשר גילוי והמחשה של מגמות חשובות והדגשה של חריגות בנתונים.

אקסל 2007 כולל אפשרויות חדשות של עיצוב מותנה – התאמה אוטומטית של עיצוב התאים בהתאם לערכם ולספקטרום הערכים של הרשימה כולה. העיצובים החדשים:

data bars סרגלי נתונים (Data Bars) – ערכים גבוהים מעוצבים אוטומטית עם סרגלים רחבים וערכים נמוכים יותר מעוצבים בסרגלים צרים. ניתן לבחור את צבע הסרגלים.

color gradientsגווני צבעColor Gradients) ) – ערכים גבוהים מעוצבים אוטומטית עם צבעים מסוימים (למשל, צבעים חמים או קרים) וערכים נמוכים יותר מעוצבים בצבעים אחרים. ניתן לבחור את סקאלות הצבעים.

icon setsערכות סמלים (Icon Sets) – ערכים גבוהים מעוצבים אוטומטית עם סמלים מסוימים (למשל סמלים חיוביים), וערכים נמוכים יותר מעוצבים עם סמלים אחרים. ניתן לבחור ערכות סמלים שונות.

בנוסף, אקסל 2007 כולל עד 64 כללים שונים של עיצוב מותנה (בניגוד ל- 3 בלבד בגרסאות קודמות).

על-מנת לבצע עיצב מותנה בצורה אוטומטית יש לבחור את התאים עליהם ברצונך לבצע את העיצוב המותנה ולאחר מכן לבחור את האפשרות עיצוב מותנה מכרטיסית הבית (Home). מהתפריט שיפתח יש לבחור את אפשרות העיצוב הרצויה.

להלן דוגמה לתוצאה של מס’ כללים של עיצוב מותנה בטבלה:

excel 2007

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]