שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

שימוש בתוכנה ללא רישיון

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מנהל! בטוח שכל התוכנות בארגון שלך חוקיות?

שימוש תוכנה ללא רישיון הידעת? אנחנו נמצאים כעת בעיצומו של מבצע אכיפה על ידי ארגון ה-BSA לאיתור עסקים אשר פועלים באמצעות תוכנות שלא נרכשו כחוק. למנכ”ל ולבעלים של העסק חבות חוקית, גם אם לא ידעו שהתוכנות בעסק שלהם לא חוקיות או שנעשה בהן שימוש שחורג מגבולות הרישיון – ומה אתכם? יודעים?

ארגון ה-BSA, ארגון מייצג מוביל המגן על תעשיית התוכנה העולמית, מוביל בימים אלה קמפיין להגברת המודעות לסיכונים וההשלכות של שימוש בתוכנה ללא רישיון. במסגרת הקמפיין תוגבר האכיפה ויאותרו עסקים הפועלים באמצעות תוכנות לא חוקיות.

כלכלית רכישת התוכנה כדאית

חשוב לדעת כי שימוש בתוכנה ללא רישיון הוא לא חוקי ומהווה הפרה של זכויות יוצרים. בעלי עסקים אשר נתפסו בשימוש בתוכנות ללא רישוי נתבעו ונדרשו לשם פיצויים גבוהים.

בנוסף לפיצויים, עצם החשיפה מזיק למוניטין של העסק ולפעמים, רכישת התוכנה על כל מרכיביה המלאים ויתרונותיה, היא כדאית מבחינה כלכלית, לא פחות מאשר שימוש בגרסה חלקית ולא חוקית שלה.

הורדת תוכנה עלולה להסתבר כלא חוקית

לפי סקרים אחרונים, כשליש מהעסקים בישראל מפעילים תוכנות ללא רישיון, כשעסקים רבים כלל לא יודעים אם התוכנות שלהם חוקיות או לא חוקיות.

אפילו כאשר רוכשים את התוכנה בכסף מלא, לפעמים השימוש בה חורג מגבולות הרישיון ומעמיד את מנהלי ובעלי העסק בסכנה. לדוגמה, כאשר התוכנה מותקנת על יותר תחנות עבודה מהמותר ברישיון, העברת תוכנה ממחשב למחשב, או רכישת תוכנה מספק לא מורשה. אפילו הורדת תוכנה באינטרנט עלולה להסתבר כלא חוקית.

המנהל תמיד אחראי! גם אם מנהל מערכות המידע עשה את מה שעשה על דעת עצמו, האחריות היא על בעל העסק. לכן, בשביל הראש השקט, חשוב להיות תמיד עם היד על הדופק.

אדום מציעה לכם Second Opinion

אדום מציעה לכם Second Opinion – “חוות דעת שנייה” וביקורת חוקיות התוכנות אצלכם בעסק – שעה ראשונה עלינו! (המבצע מוגבל ל-20 העסקים הראשונים שיזמינו את השירות בחודש מאי 2013).

רוצים לישון בשקט בלילה? להיות בטוחים במאה אחוז שאי אפשר להפיל אתכם? תנו למומחים שלנו לערוך ביקורת ממוקדת ולוודא שכל התוכנות בעסק שלכם, תנאי השימוש וההורדות חוקיים. שעה ראשונה (לפעמים, זה כל מה שצריך) – עלינו! ללא תשלום.

פרטים נוספים בטלפון: 052-366-1037 או צרו קשר

2 thoughts on “שימוש בתוכנה ללא רישיון”

  1. בבעלותי עסק בעל 6 מחשבים המותקנים עליהם תוכנות שונות.
    לפני כשבוע נתפס בעל עסק מולי.

    אני רוצה לדעת מה כוללת “חוות הדעת השנייה” שאתם מציעים.

    תודה רבה!

  2. אם קניתי את המחשב לעסק ממישהו פרטי ומותקנות עליו תוכנות לא חוקיות, מה עושים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]