שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

שימוש בתוכנה ללא רישיון

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מנהל! בטוח שכל התוכנות בארגון שלך חוקיות?

שימוש תוכנה ללא רישיון הידעת? אנחנו נמצאים כעת בעיצומו של מבצע אכיפה על ידי ארגון ה-BSA לאיתור עסקים אשר פועלים באמצעות תוכנות שלא נרכשו כחוק. למנכ”ל ולבעלים של העסק חבות חוקית, גם אם לא ידעו שהתוכנות בעסק שלהם לא חוקיות או שנעשה בהן שימוש שחורג מגבולות הרישיון – ומה אתכם? יודעים?

ארגון ה-BSA, ארגון מייצג מוביל המגן על תעשיית התוכנה העולמית, מוביל בימים אלה קמפיין להגברת המודעות לסיכונים וההשלכות של שימוש בתוכנה ללא רישיון. במסגרת הקמפיין תוגבר האכיפה ויאותרו עסקים הפועלים באמצעות תוכנות לא חוקיות.

כלכלית רכישת התוכנה כדאית

חשוב לדעת כי שימוש בתוכנה ללא רישיון הוא לא חוקי ומהווה הפרה של זכויות יוצרים. בעלי עסקים אשר נתפסו בשימוש בתוכנות ללא רישוי נתבעו ונדרשו לשם פיצויים גבוהים.

בנוסף לפיצויים, עצם החשיפה מזיק למוניטין של העסק ולפעמים, רכישת התוכנה על כל מרכיביה המלאים ויתרונותיה, היא כדאית מבחינה כלכלית, לא פחות מאשר שימוש בגרסה חלקית ולא חוקית שלה.

הורדת תוכנה עלולה להסתבר כלא חוקית

לפי סקרים אחרונים, כשליש מהעסקים בישראל מפעילים תוכנות ללא רישיון, כשעסקים רבים כלל לא יודעים אם התוכנות שלהם חוקיות או לא חוקיות.

אפילו כאשר רוכשים את התוכנה בכסף מלא, לפעמים השימוש בה חורג מגבולות הרישיון ומעמיד את מנהלי ובעלי העסק בסכנה. לדוגמה, כאשר התוכנה מותקנת על יותר תחנות עבודה מהמותר ברישיון, העברת תוכנה ממחשב למחשב, או רכישת תוכנה מספק לא מורשה. אפילו הורדת תוכנה באינטרנט עלולה להסתבר כלא חוקית.

המנהל תמיד אחראי! גם אם מנהל מערכות המידע עשה את מה שעשה על דעת עצמו, האחריות היא על בעל העסק. לכן, בשביל הראש השקט, חשוב להיות תמיד עם היד על הדופק.

אדום מציעה לכם Second Opinion

אדום מציעה לכם Second Opinion – “חוות דעת שנייה” וביקורת חוקיות התוכנות אצלכם בעסק – שעה ראשונה עלינו! (המבצע מוגבל ל-20 העסקים הראשונים שיזמינו את השירות בחודש מאי 2013).

רוצים לישון בשקט בלילה? להיות בטוחים במאה אחוז שאי אפשר להפיל אתכם? תנו למומחים שלנו לערוך ביקורת ממוקדת ולוודא שכל התוכנות בעסק שלכם, תנאי השימוש וההורדות חוקיים. שעה ראשונה (לפעמים, זה כל מה שצריך) – עלינו! ללא תשלום.

פרטים נוספים בטלפון: 052-366-1037 או צרו קשר

2 thoughts on “שימוש בתוכנה ללא רישיון”

  1. בבעלותי עסק בעל 6 מחשבים המותקנים עליהם תוכנות שונות.
    לפני כשבוע נתפס בעל עסק מולי.

    אני רוצה לדעת מה כוללת “חוות הדעת השנייה” שאתם מציעים.

    תודה רבה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]