שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

11 טיפים לבטיחות ברשתות חברתיות

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

אתרי אינטרנט של רשתות חברתיות כמו MySpace, Facebook, Twitter, ו-Windows Live Spaces משרתות ומספקות שירותים לאנשים על מנת להתחבר עם אחרים וכדי לשתף מידע כמו תמונות, קטעי וידאו ומסרים אישיים.

ככל שהפופולאריות של האתרים הללו גדלה, כך גם הסיכונים הכרוכים בהם. האקרים, מפיצי דואר זבל, כותבי וירוסים, גנבי זהות, ופושעים אחרים עוקבים אחר התנועה בהם.

להלן מספר עצות כדי להגן על עצמך כאשר אתה משתמש ברשתות חברתיות:

 1. האם אתם מכירים את האתר
  היזהרו בעת לחיצה על הקישורים אותם אתם מקבלים באמצעות הודעות מחברים שלכם או באתר האינטרנט של החברה שלכם.
 2. גניבת סיסמאות
  דרך מקובלת של האקרים לפרוץ חשבון כספי או אחר, היא על ידי לחיצה על “שכחת את הסיסמה?”, קישור שנמצא בדרך כלל בדף כניסה לחשבון. על מנת לפרוץ את החשבון שלכם, הם מחפשים את התשובות לשאלות אבטחה, כמו יום ההולדת, כתובת מגורים, שם הכיתה בתיכון או שם נעורים של אמא. יש לדאוג לקביעת סיסמא לא שגרתית.
 3. הודעות הונאה
  יש לבחון בדקדקנות כל הודעה שמגיעה ואין לסמוך על מסרים שמגיעים מאנשים שאתם לא מכירים. האקרים יכולים לפרוץ חשבונות ולשלוח הודעות אשר נראים כאילו הם החברים, אבל הם לא. אם אתם חושדים כי הודעה היא הונאה, יש להשתמש בשיטה חלופית ליצירת קשר עם החבר ולבדוק האם המסר הוא שלו. כמובן שזה כולל הזמנות להצטרף לרשתות חברתיות חדשות.
 4. רשימות תפוצה
  על מנת להימנע מלהסגיר את כתובות הדואר האלקטרוני של החברים שלכם, רשתות חברתיות לא מאפשרות לחשוף אותם. כאשר אתם מצטרפים לרשת חברתית חדשה, אתם עשויים לקבל הצעה להכניס את שם תיבת הדואר והסיסמא שלכם וזאת על מנת לאפשר לכם לגלות האם אנשי הקשר שלכם נמצאים כבר ברשת. האתר של הרשת עשוי להשתמש במידע זה כדי לשלוח הודעות דואר אלקטרוני לכל מי שנמצא ברשימת אנשי הקשר שלכם או אפילו לאלו שאי פעם שלחתם להם הודעת דואר אלקטרוני. אתרים של רשתות חברתיות אמורים להתריע על זה, אבל לא כולם עושים זאת.
 5. כניסה נכונה
  רצוי להיכנס לרשתות חברתיות באמצעות הקלדת הכתובת ישירות בדפדפן או להשתמש בסימניות האישיות. אם נכנסים באמצעות קישור שנמצא בהודעת דואר, המערכת עלולה להזין את שם החשבון שלך והסיסמה ועל ידי כך לאפשר גניבת מידע אישי ביתר קלות.
 6. חברים ברשת
  יש להיות בררנים לגבי אנשים שאתם מקבלים בתור חבר ברשת החברתית. גנבי זהות עלולים ליצור פרופילים מזויפים על מנת לקבל ממך מידע.
 7. אמינות האתר
  יש לבחור בקפידה את הרשת החברתית שאתם נרשמים אליה. יש להעריך את האתר שבו בכוונתך להשתמש ולוודא שאכן אתם מבינים את מדיניות הפרטיות. גלה אם האתר מבקר תכנים שאנשים מפרסמים. יש לזכור שאתם תהיו ספקי מידע אישי באתר.
 8. זיכרו כי גם אם אתם יכולים למחוק את החשבון שלכם, גולש באינטרנט יכול בקלות להדפיס תמונות או טקסט או לשמור תמונות וקטעי וידאו שלכם למחשב שלו.
 9. התקנת תוספים
  תיזהרו מלהתקין תוספות למיניהן במחשב שלכם. אתרי הרשתות החברתיות מאפשרים לכם להוריד יישומי צד שלישי אשר נותנות יכולות נוספות בהפעלת מחשב האישי. פושעים לפעמים משתמשים ביישומים אלה כדי לגנוב מידע אישי. כדי להוריד ולהשתמש ביישומי צד שלישי בבטחה, יש לדאוג להבטחת מחשב האישי בהתאם כגון: מערכות Anti Virus, Anti Spam, Anti Spyware .
 10. גלישה מהעבודה
  תחשבו פעמיים לפני שאתה משתמשים באתרים של רשתות חברתיות בעבודה.
 11. שימרו על הילדים שלכם
  שוחחו עם הילדים על רשתות חברתיות. אם אתם הורים לילדים המשתמשים באתרי הרשתות החברתיות, יש לבחון כיצד לסייע לילדכם
  להשתמש באתרים חברתיים בצורה בטוחה יותר באינטרנט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]