שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

השותף העסקי שלך

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

פוסט בנימה אישית, מספק השירות אל מנהל/בעל העסק

אנחנו עובדים ביחד כמה חודשים או כמה שנים. לפעמים היחסים שלנו נשארים ברמה הקורקטית והמקצועית, לפעמים אנחנו גולשים לפסים ידידותיים יותר. התרגלת שאני נמצא לצידך בניהול מערכות המידע בעסק, ופיתחנו שגרת עבודה שעובדת. אתה מתייעץ איתי, סומך עלי, ואני עובד קשה כדי להיות זכאי לאמון שלך. 

ואז זה קורה: אני עולה על בעיה. היא לא אקוטית, לפחות לא כרגע, אבל אני רואה את הפוטנציאל ההרסני העתידי שלה. לפעמים מדובר על פיירוול שעומד לסיים את חייו, לפעמים האנטי-וירוס דורש שדרוג, אולי נפחי האחסון שלך צומחים בקצב משמעותי ובקרוב ידרשו ממך פתרונות יצירתיים, או שאחד המחשבים שלך צריך שדרוג תשתיות.

אני רואה את התמונה הרחבה ומתריע. אבל לך, ואני מבין אותך – הרי גם אני בעל עסק, יש סדרי עדיפויות אחרים. זווית הראיה שלך שונה משלי, אתה לא רואה את מה שאני רואה. לרוב, אני ממליץ לך להוציא כסף בהוצאה לא מתוכננת, והתגובה האוטומאטית שלך היא קודם כל לסרב, לדחות.

עצה חוסכת משמעותית

אתה לא תגיד לי את זה, אבל אני מבין שאתה חושב שאני מנסה למכור לך, “לדחוף” לך משהו שאתה לא חייב כרגע. אני לא נעלב, אבל אני מוטרד מאוד.

כי אותו מחשב שלא טיפלת בזמן בתשתיות שלו, יעלה לך בסופו של דבר בשעות שירות הרבה יותר מאשר רכישת מחשב חדש, אם היית שומע לי כשהתרעתי. הפיירוול שלא עדכנת בזמן, יסב לך נזק כל כך משמעותי, שיהיה לך אפילו קשה לאמוד את ערכו. ראיתי את זה קורה, ונשכתי את השפתיים בתסכול.

אני ואתה, לקוח יקר, באותו צד. יש לנו אינטרס משותף, שנינו רוצים שתצליח, תשגשג ותרוויח הרבה כסף (ותמשיך לשכור את שירותיי כך שאצמח יחד איתך). כשאני מתריע על בעיה ומציע לך פתרון בדמות חומרה, תוכנה, או השקעה במערך המחשוב שלך, אתה מאפשר לי להרוויח מצד אחד, אבל באותה נשימה גם חוסך לעצמך הרבה מאד הוצאות וכאבי ראש בהמשך. הניסיון הרב שלי מראה באופן חד משמעי שתכנון ומענה מראש לבעיות עתידיות, הוא חסכוני משמעותית מאשר כיבוי שריפות ומקרי חירום מחשוביים.

שותף עסקי

ברגע שתבין שמדובר ב-win – win, תוכל לקבל את העצות שלי ואת ההתרעות שלי מהמקום ממנו הן באות: מקום של מקצוענות ושל שותפות לדרך. כי תאמין או לא, הרבה יותר חשוב לי שהעסק שלך יעבוד ביעילות, בלי תקלות, לאורך זמן, מאשר למכור לך אנטי-וירוס.

לא בכדי, ה-“אני מאמין” של אדום הוא –ITBP – IT Business Partner, שותף אסטרטגי עסקי – טכנולוגי, המהווה חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה הניהולית של העסק. אלה הסטנדרטים הייחודיים והבלתי מתפשרים שאדום מציבה כבר שנים ארוכות בעולם ה-IT, ולאורם אנחנו פועלים.

אז בפעם הבאה שאני מתריע – כדאי לך להקשיב לי.

שלך,

דוד מלר, מנכ”ל אדום – אסטרטגיה, טכנולוגיה ומערכות בע”מ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]