שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

השותף העסקי שלך

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

פוסט בנימה אישית, מספק השירות אל מנהל/בעל העסק

אנחנו עובדים ביחד כמה חודשים או כמה שנים. לפעמים היחסים שלנו נשארים ברמה הקורקטית והמקצועית, לפעמים אנחנו גולשים לפסים ידידותיים יותר. התרגלת שאני נמצא לצידך בניהול מערכות המידע בעסק, ופיתחנו שגרת עבודה שעובדת. אתה מתייעץ איתי, סומך עלי, ואני עובד קשה כדי להיות זכאי לאמון שלך. 

ואז זה קורה: אני עולה על בעיה. היא לא אקוטית, לפחות לא כרגע, אבל אני רואה את הפוטנציאל ההרסני העתידי שלה. לפעמים מדובר על פיירוול שעומד לסיים את חייו, לפעמים האנטי-וירוס דורש שדרוג, אולי נפחי האחסון שלך צומחים בקצב משמעותי ובקרוב ידרשו ממך פתרונות יצירתיים, או שאחד המחשבים שלך צריך שדרוג תשתיות.

אני רואה את התמונה הרחבה ומתריע. אבל לך, ואני מבין אותך – הרי גם אני בעל עסק, יש סדרי עדיפויות אחרים. זווית הראיה שלך שונה משלי, אתה לא רואה את מה שאני רואה. לרוב, אני ממליץ לך להוציא כסף בהוצאה לא מתוכננת, והתגובה האוטומאטית שלך היא קודם כל לסרב, לדחות.

עצה חוסכת משמעותית

אתה לא תגיד לי את זה, אבל אני מבין שאתה חושב שאני מנסה למכור לך, “לדחוף” לך משהו שאתה לא חייב כרגע. אני לא נעלב, אבל אני מוטרד מאוד.

כי אותו מחשב שלא טיפלת בזמן בתשתיות שלו, יעלה לך בסופו של דבר בשעות שירות הרבה יותר מאשר רכישת מחשב חדש, אם היית שומע לי כשהתרעתי. הפיירוול שלא עדכנת בזמן, יסב לך נזק כל כך משמעותי, שיהיה לך אפילו קשה לאמוד את ערכו. ראיתי את זה קורה, ונשכתי את השפתיים בתסכול.

אני ואתה, לקוח יקר, באותו צד. יש לנו אינטרס משותף, שנינו רוצים שתצליח, תשגשג ותרוויח הרבה כסף (ותמשיך לשכור את שירותיי כך שאצמח יחד איתך). כשאני מתריע על בעיה ומציע לך פתרון בדמות חומרה, תוכנה, או השקעה במערך המחשוב שלך, אתה מאפשר לי להרוויח מצד אחד, אבל באותה נשימה גם חוסך לעצמך הרבה מאד הוצאות וכאבי ראש בהמשך. הניסיון הרב שלי מראה באופן חד משמעי שתכנון ומענה מראש לבעיות עתידיות, הוא חסכוני משמעותית מאשר כיבוי שריפות ומקרי חירום מחשוביים.

שותף עסקי

ברגע שתבין שמדובר ב-win – win, תוכל לקבל את העצות שלי ואת ההתרעות שלי מהמקום ממנו הן באות: מקום של מקצוענות ושל שותפות לדרך. כי תאמין או לא, הרבה יותר חשוב לי שהעסק שלך יעבוד ביעילות, בלי תקלות, לאורך זמן, מאשר למכור לך אנטי-וירוס.

לא בכדי, ה-“אני מאמין” של אדום הוא –ITBP – IT Business Partner, שותף אסטרטגי עסקי – טכנולוגי, המהווה חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה הניהולית של העסק. אלה הסטנדרטים הייחודיים והבלתי מתפשרים שאדום מציבה כבר שנים ארוכות בעולם ה-IT, ולאורם אנחנו פועלים.

אז בפעם הבאה שאני מתריע – כדאי לך להקשיב לי.

שלך,

דוד מלר, מנכ”ל אדום – אסטרטגיה, טכנולוגיה ומערכות בע”מ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]