שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

התייעלות בעסק בשלושה שלבים

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מצב המשק מחייב אותנו, בעלי העסקים, להתייעל ולמצוא דרכים חכמות לחסוך. תחום ה-IT בעסק יכול להיות מוקד לייעול ולחיסכון תוך שימוש במתודולוגיה הכוללת בסיס ידע מושכל, שימוש בטכנולוגיות חדשניות ומקצוענות ארוכת טווח בשימור היכולות.

התייעלות באמצעות מערכות המחשובבימים של חוסר ודאות במשק ושל עליית מחירים בכל תחום, גם תחום המחשוב והטכנולוגיה מוכרח להתגייס וללוות את תהליכי ההתייעלות והחיסכון בעסק.

אם אימצתם את תפיסת העולם ש”אדום” מקדמת, של ITBP – IT Business Partner, המחשוב והטכנולוגיה הם שותפים אסטרטגיים ומהווים גם את המוח שמאחורי וגם זרוע מבצעת לקידום יעדים עסקיים ותפיסות ניהוליות בעסק.

לשמחתנו, מגוון של פתרונות טכנולוגיים ויכולות חדשות במחשוב מציעים לבעלי עסקים דרכים להתייעלות ולחיסכון – בזמן, בכח אדם, במשאבים ואפילו באנרגיות ובדאגות.

שלב ראשון – סקר מערכות מידע

ידע הוא כוח. חברה אשר מבקשת להתייעל ולנצל את מערכות המידע כדי לחסוך הוצאות מיותרות חייבת “מבט-על” של מומחה על מנת לקבל החלטות מושכלות. סקר מערכות מידע כולל לימוד של הארגון ומיפוי התשתיות, תוך לימוד תהליכים עסקיים וזיהוי נקודות התורפה. קצהו של התהליך הוא בהפקת דו”ח מקיף המציג את הממצאים במצב הקיים ומציע תכנית פעולה, כולל הערכה תקציבית, לתיקון ליקויים ולהשגת המטרות של העסק באמצעות טכנולוגיית מידע.

שלב שני – הטמעת מערכות שמאפשרות לקבל הרבה יותר תמורת הרבה פחות

לדוגמה, מעבר לענן מאפשר ליהנות מסל תוכנות בשווי גבוה כאשר צריכים לקנות אותו בנפרד, מאבטחת מידע ומגיבוי ששווים הרבה כסף ומאפשרויות תקשורת פנים ארגונית שחוסכות הרבה זמן ומייעלות תהליכים בחברה. הגמישות של המערכת מאפשרת התאמה מדויקת ומושלמת לצרכים של החברה, כשמשלמים אך ורק עבור נפח הפעילות של השימוש.

דוגמה נוספת, הטמעת מערכת EZ Manage SQL מעבירה לאוטומציה חלקים נכבדים מעבודתו של ה-DBA עד כדי אפשרות של חיסכון משמעותי בכוח אדם, יחד עם ייעול עצום בפעולת העסק, כל עסק בהתאם לצרכיו הייחודיים.

ואלה רק שתיים מהאפשרויות הפופולאריות ביותר, כאשר יש להתאים את הפיתרון, אחד מני רבים, לכל עסק באופן אינדיבידואלי, בהתאם למטרות, ליעדים ולשוק בו הוא פועל.

שלב שלישי – יציבות ארוכת טווח של מערכות מידע בעסק

כל מנהל יודע שתשתיות, מתוחכמות ומתקדמות ככל שיהיו, לא שוות כלום אם הן לא מתפקדות כמו שצריך באופן שוטף. תקלות, קריאות שירות וכל אותם דברים קטנטנים שלא מסתדרים פה ושם משביתים עובד, גורמים לצווארי בקבוק וגורמים לטווח הארוך לבזבוז זמן וכסף. לכן, תחזוקה קבועה ומונעת של שרתים ומערכות בראיה מערכתית של העסק, ממזערים את כמות התקלות ומאפשרים רצף עבודה וחיסכון.

הראיה המערכתית בתפיסת ITBP מאפשרת להעניק ייעוץ תמידי שוטף בנוגע לפתרונות קיימים בשוק, חידושים שיצאו ויכולים להועיל לעסק, כלים שיקדמו וימנפו את פעילותו העסקית באמצעות מערכות מידע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]