שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מחשוב ענן בצמיחה מואצת

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

ענןחברת “סיסקו” פרסמה זו השנה החמישית את מדד הענן הגלובלי וצופה כי עד סוף שנת 2019 תעבורת הנתונים בענן תגדל פי 4.

העולם מאמץ את הענן יותר מכל מרכז עיבוד נתונים אחר וקצב הצמיחה שלו הוא הגבוה ביותר מכל פלטפורמת מחשוב אחרת.

הסיבות לצמיחה המואצת בענן:

  • ביצועים משופרים לאפליקציות וליישומים השונים.
  • שיפור והתייעלות בתפעול שוטף והתפתחות טכנולוגית בתחום הקשר שבין מחשבים.
  • קישור חפצים לרשת.
  • אימוץ שירותי תקשורת מתקדמים.
  • יכולות חדשות בקשר שבין מכונה למכונה ב”אינטרנט של הדברים”.

דאג וובסטר, סגן נשיא סיסקו העולמית לתחום השיווק אמר: “מדד הענן של סיסקו מהווה מאמץ מתמשך לחזות את הצמיחה בתעבורת IP במרכזי עיבוד נתונים ובסביבת ענן, ואת המגמות המנחות את הצמיחה הזאת. עולם הענן שוב אינו בגדר ‘טכנולוגיה מתפתחת’. הוא כבר כאן. תעשיית התקשורת חווה אימוץ של הענן המתפתח לפתרון מבוסס, וצובר היענות נרחבת ופריסה הולכת וגדלה. ארגונים עסקיים וגופי ממשל עוברים מסביבות בדיקות לעידן של ביטחון מלא בתשתיות הענן כבסיס לעומסי העבודה הקריטיים שלהם. מבחינת הלקוחות, שירותי ענן מציעים גישה לתוכן ולשירותים, כמעט מכל מקום”.

גידול בנפח המידע מחייב לעבור למחשוב ענן

כיום 73% מהמידע נמצא במחשבים אישיים. עד 2019 51% מהמידע כבר ימצא במכשירים שאינם מחשבים אישיים אלא סמארטפונים, טאבלטים ומכשירים אחרים.

הגידול בנפח המידע יחייב אנשים וארגונים להשתמש יותר ויותר בשירותי ענן. יהיה קשה לאחסן ולשלוט ביעילות בנפחים גדולים כל כך של מידע באופן מקומי. במקביל, טכנולוגיות תעבורת נתונים משופרות יהפכו את הענן ליעיל יותר ויאפשרו להתמודד בהצלחה עם תעבורת הנתונים הצומחת במהירות.

סטנדרטיזציה של תחום מחשוב הענן

בעולם שבו הענן הוא חלק בלתי נפרד ממערך ה-IT בארגון, כבר לא מדובר על ה”אם” אלא על ה”איך”, כשהאתגר הגדול של מנהלי מערכות מידע בארגונים הוא לעשות שימוש מיטבי בענן, תוך שליטה במידע והגנה עליו. המנמ”ר צריך לבסס נהלי עבודה ולייצר סטנדרטיזציה מחד, אך לאפשר גמישות רבה מאידך תוך זיהוי מגמות וחיזוי שינויים.

הנתונים שפרסמה סיסקו הנוגעים לנפח הפעילות החזוי בענן עד סוף שנת 2019 הם לא פחות ממדהימים: נפח התעבורה המגיעה אל ליבת הרשת ומרכז עיבוד הנתונים עשויים להגיע ל- 10.4 זטא-בייט לשנה.

10.4 זטא-בייט שקולים ל- 144 טריליארד שעות של מוסיקה המוזרמת ברשת, או 26 חודשים רצופים של האזנה למוסיקה לכל אדם באוכלוסייה הצפויה לחיות על פני כדור הארץ (7.6 מיליארד בני אדם) בשנת 2019.

10.4 זטא-בייט הם גם 26 טריליארד שעות של ועידת וידאו אינטרנטית, או 21 שעות ביממה של ועידת וידיאו לכל עובד על פני כדור הארץ, בכל מדינה ובכל תחום עיסוק.

השוואה אחרת, מציבה את נפחי התעבורה האלה כשקולים ל- 6.8 טריליארד של סרטים באיכות HD הנצפים בהזרמה ישירה ברשת – או ל- 2.4 סרטים ביום בממוצע לכל תושב של כדור הארץ בשנת 2019.

אתם ומחשוב ענן ב- 2019

בין אם החברה שלכם עושה שימוש עכשיו בענן או לא, יש להניח שבשנת 2019 גם אתם תיהנו מהיכולות שהענן יכול לספק לעסק שלכם.

לעבור למחשוב ענן עם המקצוענים, תוך חשיבה ניהולית-אסטרטגית בהתאמה אישית.

ל”אדום” שרתי ענן מתקדמים אשר מציגים את פסגת היכולות הטכנולוגיות במחשוב ענן. אדום מתמחה במעבר חכם ומקצועי לענן ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

לייעוץ חינם, צרו איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]