שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מחשוב ענן בצמיחה מואצת

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

ענןחברת “סיסקו” פרסמה זו השנה החמישית את מדד הענן הגלובלי וצופה כי עד סוף שנת 2019 תעבורת הנתונים בענן תגדל פי 4.

העולם מאמץ את הענן יותר מכל מרכז עיבוד נתונים אחר וקצב הצמיחה שלו הוא הגבוה ביותר מכל פלטפורמת מחשוב אחרת.

הסיבות לצמיחה המואצת בענן:

  • ביצועים משופרים לאפליקציות וליישומים השונים.
  • שיפור והתייעלות בתפעול שוטף והתפתחות טכנולוגית בתחום הקשר שבין מחשבים.
  • קישור חפצים לרשת.
  • אימוץ שירותי תקשורת מתקדמים.
  • יכולות חדשות בקשר שבין מכונה למכונה ב”אינטרנט של הדברים”.

דאג וובסטר, סגן נשיא סיסקו העולמית לתחום השיווק אמר: “מדד הענן של סיסקו מהווה מאמץ מתמשך לחזות את הצמיחה בתעבורת IP במרכזי עיבוד נתונים ובסביבת ענן, ואת המגמות המנחות את הצמיחה הזאת. עולם הענן שוב אינו בגדר ‘טכנולוגיה מתפתחת’. הוא כבר כאן. תעשיית התקשורת חווה אימוץ של הענן המתפתח לפתרון מבוסס, וצובר היענות נרחבת ופריסה הולכת וגדלה. ארגונים עסקיים וגופי ממשל עוברים מסביבות בדיקות לעידן של ביטחון מלא בתשתיות הענן כבסיס לעומסי העבודה הקריטיים שלהם. מבחינת הלקוחות, שירותי ענן מציעים גישה לתוכן ולשירותים, כמעט מכל מקום”.

גידול בנפח המידע מחייב לעבור למחשוב ענן

כיום 73% מהמידע נמצא במחשבים אישיים. עד 2019 51% מהמידע כבר ימצא במכשירים שאינם מחשבים אישיים אלא סמארטפונים, טאבלטים ומכשירים אחרים.

הגידול בנפח המידע יחייב אנשים וארגונים להשתמש יותר ויותר בשירותי ענן. יהיה קשה לאחסן ולשלוט ביעילות בנפחים גדולים כל כך של מידע באופן מקומי. במקביל, טכנולוגיות תעבורת נתונים משופרות יהפכו את הענן ליעיל יותר ויאפשרו להתמודד בהצלחה עם תעבורת הנתונים הצומחת במהירות.

סטנדרטיזציה של תחום מחשוב הענן

בעולם שבו הענן הוא חלק בלתי נפרד ממערך ה-IT בארגון, כבר לא מדובר על ה”אם” אלא על ה”איך”, כשהאתגר הגדול של מנהלי מערכות מידע בארגונים הוא לעשות שימוש מיטבי בענן, תוך שליטה במידע והגנה עליו. המנמ”ר צריך לבסס נהלי עבודה ולייצר סטנדרטיזציה מחד, אך לאפשר גמישות רבה מאידך תוך זיהוי מגמות וחיזוי שינויים.

הנתונים שפרסמה סיסקו הנוגעים לנפח הפעילות החזוי בענן עד סוף שנת 2019 הם לא פחות ממדהימים: נפח התעבורה המגיעה אל ליבת הרשת ומרכז עיבוד הנתונים עשויים להגיע ל- 10.4 זטא-בייט לשנה.

10.4 זטא-בייט שקולים ל- 144 טריליארד שעות של מוסיקה המוזרמת ברשת, או 26 חודשים רצופים של האזנה למוסיקה לכל אדם באוכלוסייה הצפויה לחיות על פני כדור הארץ (7.6 מיליארד בני אדם) בשנת 2019.

10.4 זטא-בייט הם גם 26 טריליארד שעות של ועידת וידאו אינטרנטית, או 21 שעות ביממה של ועידת וידיאו לכל עובד על פני כדור הארץ, בכל מדינה ובכל תחום עיסוק.

השוואה אחרת, מציבה את נפחי התעבורה האלה כשקולים ל- 6.8 טריליארד של סרטים באיכות HD הנצפים בהזרמה ישירה ברשת – או ל- 2.4 סרטים ביום בממוצע לכל תושב של כדור הארץ בשנת 2019.

אתם ומחשוב ענן ב- 2019

בין אם החברה שלכם עושה שימוש עכשיו בענן או לא, יש להניח שבשנת 2019 גם אתם תיהנו מהיכולות שהענן יכול לספק לעסק שלכם.

לעבור למחשוב ענן עם המקצוענים, תוך חשיבה ניהולית-אסטרטגית בהתאמה אישית.

ל”אדום” שרתי ענן מתקדמים אשר מציגים את פסגת היכולות הטכנולוגיות במחשוב ענן. אדום מתמחה במעבר חכם ומקצועי לענן ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

לייעוץ חינם, צרו איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]