שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מחשוב ענן לכל עסק

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

האם כל עסק צריך ענן?

בטיחות של מחשוב ענןהחדירה המשמעותית של מחשוב ענן לסקטור העסקי בישראל, יחד עם מגמות טכנולוגיות של מובייל, הפכו לנושא המרכזי המעסיק כיום את מנהלי מערכות המידע בארגונים. מחשוב ענן נותן מענה לכל היישומים המשמעותיים בתהליכי העבודה של ארגון, בין אם מדובר על שיתוף קבצים, תיבות דואר אלקטרוני, מערכות ERP או CRM, יישומי הנהלת חשבונות, שירות לקוחות, אבטחת מידע, גיבוי ועוד ועוד.

כיום קיים קונצנזוס סביב יתרונותיו של מחשוב ענן בקרב עסקים בכל גודל. כבר לא מדובר על שירות שהוא נחלתם הבלעדית של “הגדולים” וגם עסקים קטנים ובינוניים משתמשים במחשוב ענן על מנת לייעל תהליכי עבודה, ליהנות מחיסכון כספי ומרווחיות גבוהה יותר.

אין ספק כי מחשוב ענן שינה את תפיסת המחשוב בארגון וגרם למהפך בתפקידו של המנמ”ר. אם טרום תקופת הענן, כל תשתיות המחשוב בחברה פעלה בתוכה ונדרשה השקעה כספית גבוהה על מנת להקים ולשדרג מערכות, חומרה, תקשורת, תוכנה, רשיונות, אבטחה וכד’, יחד עם כח אדם טכני לתפעול שוטף של המערכות, היום אנחנו כבר מדברים במושגים אחרים.

למעשה, חלק גדול מאותן תשתיות כבר לא חייב בהכרח להיות פנימי לארגון ומהווה חלק מהשירותים הנצרכים בענן: אחסון וגיבוי מידע, שירותי דואר אלקטרוני, שרתים לצרכים ארגוניים שונים, תוכנות, מערכות בקרה, תכניות DRP, שירותי אבטחת מידע ועוד. הענן מאפשר לארגון גמישות מקסימאלית בבחירת השירותים שנצרכים ונפחם כשהתשלום הוא בהתאם לצריכת המשאבים והיישומים.

מדובר בשינוי תפיסתי מקיף. במקום להקים את התשתיות בארגון ולתחזק אותן, עניין יקר, מחייב ושלא מאפשר גמישות רבה או שינויים מהירים – לצרוך את השירותים הנדרשים מספק ולשלם רק בהתאם להיקף השימוש תוך גמישות רבה בהרחבה או בצמצום הצריכה.

אבל האם זה מתאים לכולם?

התשובה היא כי כל עסק יצא נשכר ממעבר לענן, אבל כל כל העסקים צריכים לעבור לענן באותו אופן.

ההצלחה של מחשוב ענן היא לא בכדי. היתרונות משמעותיים וכל עסק, בכל גודל, יצא נשכר מפעילות ממוחשבת בענן. אבל מכיוון שהצרכים של כל ארגון הם שונים גם השימוש של כל ארגון בענן צריך להיות שונה ומותאם באופן מדויק לצרכיו.

על כל עסק לבחון את המודל העסקי, את היעדים האסטרטגיים ואת צורכי המחשוב שלו בהתאם לפעילות העסקית ולשוק בו הוא פועל ולגבש מסגרת ענן שתשרת באופן מיטבי את מטרותיו, בין אם מדובר בענן ציבורי, בענן פרטי או בענן היברידי המשלב את שתי התצורות.

לעבור לענן עם המקצוענים

ל”אדום” שרתי ענן מתקדמים אשר מציגים את פסגת היכולות הטכנולוגיות במחשוב ענן. אדום מתמחה במעבר חכם ומקצועי לענן ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

רוצה לשמוע עוד? לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל:Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]