שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

בין ניהול מערכות מידע לשיווק

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מדוע המנמ”ר שלכם חייב להבין בשיווק

הקשר בין מנמ"ר לשיווק באירגוןאספקת שירותים, עיצוב ותכנון פתרונות שיווק הם חלק בלתי נפרד ממערך השירותים שמנהל מערכות המידע בארגון צריך לספק.

אך, במקרים רבים המנמ”ר מסתפק בתפקיד טכנולוגי, או אף מוצא את עצמו נלחם בשיווק וכך מפסיק להיות בעל השפעה על האסטרטגיה העסקית של הארגון.

הגישה שלנו מאז ומתמיד ראתה במנהל מערכות המידע בארגון חלק בלתי נפרד ממגבשי הייעוץ האסטרטגי הניהולי/עסקי במשרד וככזה, עליו להכיר היטב את הארגון על אגפיו השונים.

אבל, היכרות עם הארגון אינה מספיקה. פעמים רבות המנמ”ר מבדל את עצמו ביודעין מיתר הארגון וביתר שאת מתחום השיווק.

לשיווק ולמחשוב קווים משיקים הכוללים:

  • תחומים הנמצאים תמיד עם האצבע על הדופק
  • דינאמיים
  • מהירים
  • משתנים כל הזמן
  • דורשים יוזמה
  • בעלי תגובתיות מהירה
  • בעלי יכולות לזיהוי צרכי שוק

פיחות במעמד המנמ”ר

המנמ”ר בארגון הולך ומאבד ממעמדו והאחריות נעוצה בראש ובראשונה בו עצמו ובתפקידים שהוא לוקח על עצמו בארגון:

  • כאשר מנהל מערכות המידע הופך לגורם אשר רק נותן שירות טכני לזרועות השונות של הארגון ואינו נתפס עוד כגורם מכוון ויוזם האחראי לפיתוח העסקי.
  • כאשר הוא מפסיק לראות את עצמו כחלק אינטגרלי משדרת הניהול בארגון ומצוות קובעי האסטרטגיה והמדיניות, הוא מוותר על יכולתו להשפיע על התפתחות הארגון.

אל המקומות האלה נכנסים אנשי השיווק, שאמנם מבינים היטב לאן הם רוצים להצעיד את הארגון ויש להם חזון ברור, אבל הם חסרים את הידע הטכנולוגי וההשכלה המתאימה שתוכל להעביר את החזון מהכוח אל הפועל.

התוצאה לעיתים קרובות היא עגומה ומנהל מערכות המידע מאבד מסמכותו ומכוחו, תוך צמצום תפקידו לטכני בלבד.

מנמ”ר שמבין שיווק – היכולת לקיים אינטגרציה מושלמת

כשמערך המחשוב תופס את עצמו לא רק כספק שירותים טכנולוגיים אשר מקבל הוראות ודרישות, אלא כמעצב מדיניות, הוא מסוגל לסייע לארגון להמריא לגבהים שאנשי השיווק אפילו לא ידעו שניתן להגיע אליהם.

לשם כך, צריך להבין ולהכיר את השוק, ליזום, ללמוד ולשלב ידיים במטרה להפוך לגורם מקצועי שלא ישים רגליים בגלגלי השיווק ולא יהיה רק כלי פאסיבי.

מנהל מערכות מידע ייקח חלק פעיל במהלכים, יספק פתרונות משולבים עם אפיון ופיתוח מערכות מידע, או במילים אחרות “יגדיל ראש”.

הדבר הגיוני מאחר וחלק גדול מפעילות המנמ”ר עוברת לכלים אוטומטיים, נגזרת מתוכנות מדף וכעת, הערך המוסף שלו נמצא בדיוק בתפר של אפיון, תכנון, עיצוב ושילוב ידיים עם אגף השיווק במטרה לקחת את הארגון קדימה בחזון משותף.

ניהול מערכות מידע תוך הובלת אסטרטגיית מחשוב

חברת “אדום” מומחית בניהול מתקדם של מערכות מידע ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה.

“אדום” רואה את עצמה ITBP – שותף עסקי-אסטרטגי ומגייסת את מערכות המידע לקידום מטרות הארגון בראיית-על ניהולית.

פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראייה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

רוצים לשמוע עוד?

לייעוץ חינם צרו איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037

או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]

שדרוג תשתיות המחשוב בארגון – לא הוצאה, השקעה!

עסקים רבים מתייחסים לרגע שבו צריך להחליף ולשדרג תשתיות מחשוב כאל הוצאה הכרחית במקרה הטוב, או כאל גזירת גורל במקרה הרע. פעמים רבות בניסיון לחסוך, ארגונים מאלתרים פתרונות זמניים, מבצעים שדרוגים טלאי על גבי טלאי ומיישמים פתרונות מקומיים שלטווח הארוך פוגעים בארגון וביכולות המחשוב ולפיכך גם בתוצאות העסקיות ובמטרות העל […]

ניהול סיכוני IT – לא פריווילגיה רק של תאגידי ענק

סיכוני IT הם כל סוג של סיכון עסקי, אשר כרוך בשימוש, בבעלות, בהפעלה או באימוץ טכנולוגיות מידע בארגון. ככאלה, הם רלוונטיים לכל סוגי הארגונים והחברות אשר חשופים אליהם, החל מחברות קטנות ובינוניות ועד לתאגידי ענק. אבל בשטח, ניתן לראות כי ארגונים רבים טומנים את הראש בחול ואינם מגבשים מענה מספק […]

חשיבותו של מנהל מערכות מידע בארגונים SMB

בעידן הנוכחי הטכנולוגיה תופסת מקום משמעותי מאד בארגונים עסקיים וחברות ולא רק, גם עסקים קטנים ובינוניים מתחילים להבין את חשיבות השימוש במערכות ניהול מידע כחלק מהתפתחות עסקית. מערכות המידע מסייעות לארגון להתנהל בצורה יעילה, לבנות אסטרטגיות נכונות ליישום בטווח הקצר והארוך, לשמור על קצב גדילה נכון, ואפילו להיות ההבדל בין […]

הטמעה של מערכות ERP בארגון

ארגונים נוקטים פעולות שונות על מנת לייעל את דרכי הפעולה שלהם, ואחת הדרכים לשפר את פעולתו של ארגון היא הטמעת מערכות ERP. כדי שתבינו את הנושא בצורה טובה יותר, ריכזנו עבורכם את מידע מקצועי בנושא הטמעה של מערכות ERP. מה זה מערכת ERP? מערכת ERP (Enterprise Resource Planning System) או […]