שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מגמות מחשוב ב-2016

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מחשוב ענן ותפקיד המנמ"רשנת 2016 נפתחה בקול תרועה רמה. הסקטור העסקי מתמודד עם מציאות לא ברורה, במציאות כלכלית תנודתית, במציאות בטחונית שיכולה להפוך בכל רגע לתבערה ועם הרבה חששות ממה שצופנת 2016 עבור העסק.

החדשות הטובות הן שהתנהלות חכמה בתחום המחשוב יכולה למזער סיכונים, לייעל תהליכים ולעמוד לצדכם להשגת המטרות העסקיות לשנת 2016.

אילו מגמות בולטות נראה השנה בתחום המחשוב לעסקים וכיצד ניתן להשתמש בהן אצלכם בעסק?

חכם יותר, לביש יותר ואינטראקטיבי

חברות הטכנולוגיה לא מוותרות ועמלות כל הזמן על “הדבר הבא” כשהכיוון הוא שדרוג והתייעלות באמצעות יכולות חכמות ומחשוב לביש.

  • יכולות חכמות באות לידי ביטוי ביכולת של מכונות ומכשירים לתקשר אחד עם השני, בשיפור תהליכי אוטומציה, במניעת טעויות אנוש ובחיסכון במשאבים.
  • טכנולוגיות של מחשוב לביש מספקות יותר מידע לאורך ולרוחב הארגון ומאפשרות בקרה, מעקב והתייעלות כמעט בכל אספקט של החברה.
  • אינטראקטאיביות היא חלק בלתי נמנע מההתקדמות עמוק יותר ויותר לתוך הדיגיטל ולתוך ארגון של שיתוף מידע בזמן אמת. היכולת להסיק מסקנות מיידיות מספקת יתרון תחרותי ומאפשרת להגיב עם התאמה מהירה של מוצרים ושל שירותים, תוך מתן מענה לנושאים תפעוליים ובטיחותיים.

מחשוב ענן – הדור הבא

בשנת 2016 מהפכת הענן בעסקים כבר הושלמה, כעת היא משתכללת ומשתדרגת כשהנחת המוצא היא לא האם אתם בענן, אלא איך אתם בענן.

מחשוב ענן לא רק משנה את התשתית העסקית אלא יוצר הזדמנויות חדשות והופך את המידע למרכז העסק. הוא מאפשר לא רק לאחסן, אלא גם להנגיש, לעבד, לנתח נתונים, להסיק מסקנות ולפעול בהתאם להן בזמן אמת תוך שינוי מהותי של העשייה העסקית.

הענן מספק יותר גמישות בד בבד עם עלויות תפעול נמוכות יותר. אבל המשמעות שלו כבר מזמן לא רק בחיסכון הכספי, אלא בשינוי התודעתי שהוא מייצר. האפשרות לעבור ממדיניות ארגונית של מכירת מוצר, למדיניות ארגונית של אספקת שירות/מוצר לפי דרישה תוך יכולת גמישה ומותאמת אישית, היא תולדה של יכולות חדשות שמאפשר הענן, כמו גם של השינוי החשיבתי שזולג מהטכנולוגיה אל החשיבה העסקית בכלל.

ניהול אבטחת מידע

על פי מחקר שפורסם בחודש שעבר, עלות נזקי פשעי סייבר עלתה בכ-19 אחוזים בשנת 2015, מה שאומר שלא רק שפשעי הסייבר גברו בהיקפם, הם גם השתכללו וגובים מחיר יותר ויותר כבר מעסקים ברחבי העולם.

אל מול המציאות הזו, כבר לא מספיק להתייחס לתחום אבטחת המידע כלאחר יד ויש לנהל אותו בצורה חכמה על מנת למנוע נזקים לארגון. ארגונים צריכים תגובה מהירה, אחסון מידע חכם תוך הגנה מקסימאלית על פרטיות, במיוחד של מידע אישי ורבדים שונים של הגנה.

חשוב לתת עדיפות ברורה בסדרי העדיפויות הארגוניים לתחום זה, במשאבים, בנהלים, באוטומאציה של תהליכים בתחום אבטחת המידע ובהדרכה.

אין ספק כי 2016 עומדת להביא איתה הרבה אתגרים.

“אדום” עומדת לרשותכם עם כלים טכנולוגים מתקדמים, ידע, היכרות עמוקה של הפתרונות בשוק ויכולת יקרת-ערך לתת מענה טכנולוגי לצרכים האסטרטגיים של הארגון במטרה להשיג את יעדיו העסקיים.

רוצים להפוך את שנת 2016 לשנה עסקית מוצלחת במיוחד?

נשמח לעמוד לצדכם!

לייעוץ ראשוני חינם! צרו קשר: 052-366-1037

או במייל: https://adom-it.co.il/ , info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]

שדרוג תשתיות המחשוב בארגון – לא הוצאה, השקעה!

עסקים רבים מתייחסים לרגע שבו צריך להחליף ולשדרג תשתיות מחשוב כאל הוצאה הכרחית במקרה הטוב, או כאל גזירת גורל במקרה הרע. פעמים רבות בניסיון לחסוך, ארגונים מאלתרים פתרונות זמניים, מבצעים שדרוגים טלאי על גבי טלאי ומיישמים פתרונות מקומיים שלטווח הארוך פוגעים בארגון וביכולות המחשוב ולפיכך גם בתוצאות העסקיות ובמטרות העל […]

ניהול סיכוני IT – לא פריווילגיה רק של תאגידי ענק

סיכוני IT הם כל סוג של סיכון עסקי, אשר כרוך בשימוש, בבעלות, בהפעלה או באימוץ טכנולוגיות מידע בארגון. ככאלה, הם רלוונטיים לכל סוגי הארגונים והחברות אשר חשופים אליהם, החל מחברות קטנות ובינוניות ועד לתאגידי ענק. אבל בשטח, ניתן לראות כי ארגונים רבים טומנים את הראש בחול ואינם מגבשים מענה מספק […]

חשיבותו של מנהל מערכות מידע בארגונים SMB

בעידן הנוכחי הטכנולוגיה תופסת מקום משמעותי מאד בארגונים עסקיים וחברות ולא רק, גם עסקים קטנים ובינוניים מתחילים להבין את חשיבות השימוש במערכות ניהול מידע כחלק מהתפתחות עסקית. מערכות המידע מסייעות לארגון להתנהל בצורה יעילה, לבנות אסטרטגיות נכונות ליישום בטווח הקצר והארוך, לשמור על קצב גדילה נכון, ואפילו להיות ההבדל בין […]

הטמעה של מערכות ERP בארגון

ארגונים נוקטים פעולות שונות על מנת לייעל את דרכי הפעולה שלהם, ואחת הדרכים לשפר את פעולתו של ארגון היא הטמעת מערכות ERP. כדי שתבינו את הנושא בצורה טובה יותר, ריכזנו עבורכם את מידע מקצועי בנושא הטמעה של מערכות ERP. מה זה מערכת ERP? מערכת ERP (Enterprise Resource Planning System) או […]