שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

אבטחת מידע בשנת 2015

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

שנת 2015 מביאה איתה אתגרים חדשים

אבטחת מידע בשנת 2015ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, חדירת המובייל מעמיקה והענן הופך לחלק בלתי נפרד מתשתית המחשוב של העסק – כך אנו נדרשים למענה מהודק ומתוחכם יותר של אבטחת מידע, על מנת להבטיח בין היתר:

  1. שהמידע מגיע אך ורק לגורמים המורשים ולעיניים הנכונות. 
  2. כי תשתיות המחשוב מוגנות מפני תוכנות זדוניות ווירוסים אקראיים.
  3. כי מערכות המחשוב אינן מהוות נקודת תורפה ארגונית וממלאות את ייעודן.

הערכה והיערכות מראש

על כל חברה להיערך לאיומי הסייבר הניצבים לפתחה באמצעות הערכת סיכונים שמתבצעת באופן יזום. כל חברה מתמודדת עם איומים שונים ועל מנת לתת מענה מיטבי לאיומים אלה חובה למפות אותם, לזהות אותם ולהיערך אליהם מראש.

ברגע זה יש למצות את היכולות העומדות לרשות הארגון במטרה לצמצם את הסיכונים.

יצירת נהלים ארגוניים ברורים

במיוחד בתחום הסייבר יש חשיבות גדולה מאד להגדרת מדיניות ברורה ונהלים לכל שלב ושלב בקרב כל עובדי הארגון. החל מנהלים למניעת סיכונים, להגברת מודעות ולמידור מידע וכלה בנהלים ברורים לביצוע בעת בעיית אבטחה, פריצה או איום סייבר בהתרחשות. ככל שלכל אחד יהיה ברור מה הוא בדיוק עושה בכל רגע נתון, כך ניתן להבטיח תפקוד יעיל בביטחון מקסימאלי וזיהוי מוקדם של כל תקלה.

כל עובד בחברה מחזיק במידע שיכול להיות בעל ערך, אפילו אם הוא עצמו לא מודע לחשיבותו. על הנהלים להקיף את כל הפעולות היומיומיות שמבצעים העובדים, בין היתר, שימוש באימייל, שימוש בדיסק און קי וב-CD פרטיים, הורדת תוכנות, גלישה באינטרנט, עבודה מהבית ועוד ועוד.

הדרכות אבטחת מידע

העלאת המודעות לנושא של אבטחת מידע והחשיבות שהארגון מייחס לה, היא רק אחת מהסיבות להקפיד על ביצוע הדרכה לעובדים על בסיס שוטף, לרענן את הנהלים ולהתמודד עם שאלות העולות מהשטח.

מובייל – נהלים, מודעות ופיקוח

זה לא סוד שמהפכת המובייל נמצאת בעיצומה ויש לה השפעה רחבת היקף על התרבות הארגונית ועל מערכות המידע בארגון. המכשירים הניידים מטשטשים את הגבולות בין המשרד והבית, הם מאפשרים זליגת מידע וחשיפתו בצורה לא מבוקרת ובניגוד למערכות המחשוב בארגון, אינם מאובטחים ומפוקחים על ידי אנשי המקצוע האמונים על אבטחת המידע בחברה. מחשבים ניידים, ובעיקר טאבלטים וטלפונים חכמים, מגדילים באופן משמעותי את הסיכון לאובדן מידע, לחשיפת מידע מסווג לגורמים לא מורשים או להדבקה בוירוסים. חוסר היכולת לפקח ולשלוט על עשרות, מאות או אלפי מכשירים יוצרת פוטנציאל חדש של איום מתגלגל.

לכן, יש חשיבות עצומה למתן דגש מיוחד על תחום המוביל בארגון, ליצירת נהלים ייעודיים לתחום, להעלאת המודעות ולהגברת הפיקוח על שימוש במכשירים ניידים. כל ארגון, בהתאם לצרכיו ולהערכת הסיכונים הייחודית לו.

תחזוקה קבועה וביקורות תקופתיות

מערכות מחשוב, ציוד ותוכנה מתוחזקים, תקינים ומתפקדים הם בסיס למוגנות בתחום אבטחת המידע. שדרוג שוטף של פרוטוקולים ושל תוכנות הגנה, מעקב אחר פעילות שוטפת וזיהוי מוקדם של חריגות מאשרים לתת מענה מיטבי לכל איום.

לבחור באנשי מקצוע מתאימים

אנשים שיוכלו להעריך נכון את הסיכונים ולתת להם מענה באופן שוטף, עם אצבע על הדופק ותוך התעדכנות מתמדת בשינויים המתרחשים, הן בשוק העסקי והן בעולם הסייבר. אנשים מבחוץ שיוכלו לתת את התמיכה המתאימה לאנשי ה-IT הפנים-ארגוניים ולבחון מבחוץ את כל הסוגיות שאי אפשר לראות מבפנים. אנשים בעלי ניסיון שיוכלו לספק לך את השקט הנפשי שבמערכות מידע מתפקדות היטב ומוגנות על ידי מיטב הטכנולוגיה.

“אדום” – תמיכה וניהול מערכות המידע

צוותי התמיכה וניהול מערכות המידע של “אדום” עומדים לרשותך גם כשצריך להגן על המידע.
“אדום” מנהלת מערך מתקדם של תמיכה טכנית, ניהול אבטחת מידע ומומחית ובשימוש בטכנולוגיה לצורך ייעול החברה. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

רוצה לשמוע עוד? לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]