שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

התאימו את מערכת המחשוב לעסק

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

יצירת חיבור מתאים בין טכנולוגיות המידע לליבה העסקית

בחברת אדום יודעים להסתכל בראייה מערכתית עסקית, ולאבחן מה ייתן לעסק את התועלת העסקית הגבוהה ביותר, מבלי לחרוג ממסגרת התקציב. כל רכישה, או שדרוג, של ציוד ותוכנה מכוונת כך שהעסק ינצל את מלוא ההשקעה שביצע. אנחנו מייעלים את יחידת המחשוב, כך שתיתן תועלת עסקית, כמו שמצופה מיחידת המחשוב של ארגון גדול, אבל בתקציב שמתאים למגזר ה – SMB.

אדום משמשת לארגון כנקודת קשר בכל נושאי המחשוב, והיא מספקת שירותי ייעוץ, תמיכה ותחזוקה של תחנות עבודה, שרתים ורשתות מחשבים ארגוניות. היא מלווה תהליכים לבחירת ספק מיישם למערכות ERP ו– CRM וכן מנהלת בפועל פרויקטים של הלקוח ליישום והטמעת מערכות. הרעיון הוא להיכנס לנעלי הלקוח ולפעול כאנשי מקצוע מטעמו. אנחנו לא מייצגים ולא משווקים פתרונות של גוף כזה או אחר.

חברות רבות בכל התחומים – אם מדובר בחברת קייטרינג או יצרן של מחיצות, ממשיכות לעבוד עם מערכות מחשוב לא יעילות, בשל חוסר מודעות לאפשרויות העסקיות הגלומות במערכות חדשות. בארגונים גדולים יש לרוב פונקציה של מנהל מערכות מידע, או מנהל IT, שחושבים כיצד מערכת המחשוב יכולה לשרת טוב יותר את התהליכים העסקיים. אבל בארגונים קטנים אין בעל מקצוע כזה, והטיפול, השדרוג ובעיקר הייעול וההתאמה של מערך המחשוב לצרכים העסקיים נופל בין הכיסאות ואינו מנוצל במידה מספקת. בדיוק בנקודה זו מספקת אדום ערך מוסף.

ראשית, אנחנו מבצעים סקר מערכות מידע שמטרתו לספק תמונה ברורה להנהלה על המצב הקיים בפרטי פרטים. הסקר מאפשר לנו לאתר ולמקד את הבעיות ולהביא המלצות לשינויים ושיפורים בצורת אבני דרך לפעולה ובמסגרת התקציבית שהוגדרה. לאחר קבלת המלצות וקביעת סדרי עדיפויות, מתחילים המומחים שלנו ליישם תוכנית פעולה בכפוף לתקציב המאושר.

שינויים קטנים, תועלת גדולה

על–ידי הבנה נכונה של צרכי העסק, ניתן לרוב לתפור פיתרון זול ויעיל שיכול גם לחסוך משאבי זמן וכסף. לעתים יש צורך בהחלפת התשתית ובמעבר לטכנולוגיות עדכניות. חברה שנמנעת מלבצע עדכוני גרסה למערכת ההפעלה, כי ‘אסור לגעת במה שעובד’, מסתכנת למשל בהשבתת שירותי הדואר למשך יום עבודה. מיותר לציין שאילו מבוצעת תחזוקה שוטפת ונכונה של השרת, ניתן למנוע מראש את העלויות המיותרות בגין השבתת הארגון ואת עוגמת הנפש.

התפקיד העיקרי של אדום מתבטא בהתאמת המערכות הקיימות בארגון לצורכיו באמצעות הוספת מודולים מתאימים. למשל, חברה שבה פעלה תוכנת ERP , אולם היישום והטמעה בוצעו למודולים הפיננסיים בלבד.

התוצאה: ניהול המלאי התבצע באמצעות Excel ובצורה לא יעילה. רק אחרי שהוטמעו מודולים לתכנון המלאי והרכש, התגלה לחברה שמצד אחד יש לה מלאים מתים שיושבים על המדף ומהצד שני היא לא מסוגלת לספק חלק מהמוצרים בשל חוסר במלאי. השינויים שעשתה החברה בעקבות כך, הביאו לחיסכון בכסף, לצמצום מלאי “מת” ולהגדלת ההכנסות על–ידי מניעת אובדן לקוחות בגלל חוסר במלאי.

חברת אדום מתמקדת ביצירת חיבור מתאים בין טכנולוגיות המידע של החברה לליבה העסקית שלה, כי כל שקל שהושקע במחשוב העסק, חייב להירשם בדו”ח רווח והפסד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]