שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מגמות מחשוב ב-2016

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מחשוב ענן ותפקיד המנמ"רשנת 2016 נפתחה בקול תרועה רמה. הסקטור העסקי מתמודד עם מציאות לא ברורה, במציאות כלכלית תנודתית, במציאות בטחונית שיכולה להפוך בכל רגע לתבערה ועם הרבה חששות ממה שצופנת 2016 עבור העסק.

החדשות הטובות הן שהתנהלות חכמה בתחום המחשוב יכולה למזער סיכונים, לייעל תהליכים ולעמוד לצדכם להשגת המטרות העסקיות לשנת 2016.

אילו מגמות בולטות נראה השנה בתחום המחשוב לעסקים וכיצד ניתן להשתמש בהן אצלכם בעסק?

חכם יותר, לביש יותר ואינטראקטיבי

חברות הטכנולוגיה לא מוותרות ועמלות כל הזמן על “הדבר הבא” כשהכיוון הוא שדרוג והתייעלות באמצעות יכולות חכמות ומחשוב לביש.

  • יכולות חכמות באות לידי ביטוי ביכולת של מכונות ומכשירים לתקשר אחד עם השני, בשיפור תהליכי אוטומציה, במניעת טעויות אנוש ובחיסכון במשאבים.
  • טכנולוגיות של מחשוב לביש מספקות יותר מידע לאורך ולרוחב הארגון ומאפשרות בקרה, מעקב והתייעלות כמעט בכל אספקט של החברה.
  • אינטראקטאיביות היא חלק בלתי נמנע מההתקדמות עמוק יותר ויותר לתוך הדיגיטל ולתוך ארגון של שיתוף מידע בזמן אמת. היכולת להסיק מסקנות מיידיות מספקת יתרון תחרותי ומאפשרת להגיב עם התאמה מהירה של מוצרים ושל שירותים, תוך מתן מענה לנושאים תפעוליים ובטיחותיים.

מחשוב ענן – הדור הבא

בשנת 2016 מהפכת הענן בעסקים כבר הושלמה, כעת היא משתכללת ומשתדרגת כשהנחת המוצא היא לא האם אתם בענן, אלא איך אתם בענן.

מחשוב ענן לא רק משנה את התשתית העסקית אלא יוצר הזדמנויות חדשות והופך את המידע למרכז העסק. הוא מאפשר לא רק לאחסן, אלא גם להנגיש, לעבד, לנתח נתונים, להסיק מסקנות ולפעול בהתאם להן בזמן אמת תוך שינוי מהותי של העשייה העסקית.

הענן מספק יותר גמישות בד בבד עם עלויות תפעול נמוכות יותר. אבל המשמעות שלו כבר מזמן לא רק בחיסכון הכספי, אלא בשינוי התודעתי שהוא מייצר. האפשרות לעבור ממדיניות ארגונית של מכירת מוצר, למדיניות ארגונית של אספקת שירות/מוצר לפי דרישה תוך יכולת גמישה ומותאמת אישית, היא תולדה של יכולות חדשות שמאפשר הענן, כמו גם של השינוי החשיבתי שזולג מהטכנולוגיה אל החשיבה העסקית בכלל.

ניהול אבטחת מידע

על פי מחקר שפורסם בחודש שעבר, עלות נזקי פשעי סייבר עלתה בכ-19 אחוזים בשנת 2015, מה שאומר שלא רק שפשעי הסייבר גברו בהיקפם, הם גם השתכללו וגובים מחיר יותר ויותר כבר מעסקים ברחבי העולם.

אל מול המציאות הזו, כבר לא מספיק להתייחס לתחום אבטחת המידע כלאחר יד ויש לנהל אותו בצורה חכמה על מנת למנוע נזקים לארגון. ארגונים צריכים תגובה מהירה, אחסון מידע חכם תוך הגנה מקסימאלית על פרטיות, במיוחד של מידע אישי ורבדים שונים של הגנה.

חשוב לתת עדיפות ברורה בסדרי העדיפויות הארגוניים לתחום זה, במשאבים, בנהלים, באוטומאציה של תהליכים בתחום אבטחת המידע ובהדרכה.

אין ספק כי 2016 עומדת להביא איתה הרבה אתגרים.

“אדום” עומדת לרשותכם עם כלים טכנולוגים מתקדמים, ידע, היכרות עמוקה של הפתרונות בשוק ויכולת יקרת-ערך לתת מענה טכנולוגי לצרכים האסטרטגיים של הארגון במטרה להשיג את יעדיו העסקיים.

רוצים להפוך את שנת 2016 לשנה עסקית מוצלחת במיוחד?

נשמח לעמוד לצדכם!

לייעוץ ראשוני חינם! צרו קשר: 052-366-1037

או במייל: https://adom-it.co.il/ , info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]