שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

מיתוסים על מחשוב ענן

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

חסכון כספי

בטיחות של מחשוב ענןהנושא הכספי הוא הדבר הראשון שקופץ לראש כשמנמ”רים חושבים על מחשוב ענן.

מרבית המנהלים סבורים שכל עלויות המעבר הן יקרות ויגדילו את הוצאות ה-IT בחברה, כך שגם אם טמון בענן חיסכון תפעולי עתידי, מדובר בחיסכון ארוך טווח ומהלך כזה יצור קפיצה בהוצאות בטווח המיידי – הוצאות בהיקף שקשה להם לחזות אותן ולהעריך את היקפן.

בפועל, דווקא המעבר לענן מסדיר את נושא ההוצאות על מחשוב, הופך אותן שקופות וברורות כשתהליך המעבר עצמו אינו מצריך עלויות יוצאות דופן.

המעבר לענן מייצר תועלות כבר בטווח הקצר, מבלי להכביד על התקציבים. להיפך, הוא מצליח לעתים אפילו להוזיל עלויות קיימות תוך התייעלות רוחבית. התשלום החודשי הקבוע והיציב הופך את הוצאות המחשוב להוצאה שקל יותר לארגון להתמודד איתה, על פני בלת”מים פזורים בנקודות זמן והוצאות שקשה להיערך אליהן.

הארגון יעבור טלטלה

מנהלים רבים מאמינים שמעבר לענן יצור כאוס התחלתי בארגון, ישנה סדרים ונהלי עבודה, יצור קושי תפעולי וידרוש היערכות שונה שתחייב את הארגון להיערך אחרת. בפועל, אין טלטלה, אין שינוי נהלים ואין קושי. יש רק יתרונות, יכולות ונגישות שלא היו קיימים קודם לכן ומאפשרים לארגון לתפקד טוב יותר.

הענן יפגע בביצועים

החשש הגדול של מנהלים הוא כי מחשוב ענן יפגע בביצועי המחשוב בחברה. יאט אותם ולא יעמוד בסטנדרטים שהחברה רגילה אליהם. בפועל, ספקי ענן משקיעים משאבים עצובים בהבטחת איכות וזמינות השירותים, הרבה יותר ממה שכל ארגון עושה אצלו באופן פרטי.

הנתונים האלה שקופים וזמינים למשתמשים ובאפשרותם לבחון בכל רגע נתון את ביצועי המערכת, יכולת שאינה קיימת לרוב במערכות פרטיות.

הענן יכניס שינויים פרסונאליים

מנהלי מערכות מידע ועובדים בחברה חוששים ממעבר לענן ומהשתנות הגדרות התפקיד שלהם. אך למעשה, כניסת הענן אינה מובילה לפיטורין – הארגון עדיין זקוק למנהל מערכות מידע ולאנשים שינהלו את המערכות הללו.

כח האדם בחברה נדרש לתחזק את המערכות ואין צורך לחשוש מפיטורין. מנהלי מערכות המידע יצטרכו ככל הנראה להתגמש ולהיות דינאמיים כדי לתת לארגון את המיטב תחת המערכות החדשות, אך הענן אינו מחליף אותם. 

לא מכירים את הטכנולוגיה

כולם חושבים שטכנולגיית ענן היא טכנולוגיה חדשנית ועלומה, אך בפועל כולנו משתמשים בענן בחיי היום-יום והשימוש בענן רק הולך ומתרחב ככל שעובר הזמן.

כל מי ששלח דוא”ל בג’ימייל, כל מי שהעלה קבצים לדרופבוקס או אלבומי תמונות לפיאקסה, השתמש בענן מבלי לדעת אפילו או לקרוא לזה “ענן”.

לכן, אין סיבה לפחד מהטכנולוגיה, אלא יש לאמץ אותה ואת היכולות שהיא מציעה.

אבטחת מידע

אחד המיתוסים הגדולים ביותר לגבי מחשוב ענן נוגע לאבטחת מידע ולחשש שהמידע בענן חשוף יותר. תחושת השליטה נפגעת. אבל בפועל, כשעוברים לענן עם ספק מקצועי ורציני, מערכות האבטחה שהוא מקים הן המתקדמות, היקרות והחכמות שיש, בעלות יכולות אבטחת מידע גבוהות הרבה יותר מכל מערכת פרטית שארגון היה משקיע ומקים לעצמו באופן פרטי.

אובדן שליטה

מחסום פסיכולוגי של ארגונים העוצרים את המעבר לענן היא המחשבה כי מרגע שהדאטה עולה לשרתי הענן, הוא יוצא מידיהם והם מאבדים שליטה. ההיפך הוא הנכון. הענן מאפשר ניטור, זמינות, ניתוח נתונים טובים יותר מכל מערכת אחרת.

למנמ”ר יש יכולת גמישות ואפשרויות שלא היו לו בעבר. נפחי האיחסון משתנים תוך רגע בהתאם לצורכי הארגון בשליטה מלאה, הגדרות אבטחה ומידור ברזולוגציה וברמות שלא היו קודם לכן ובפועל – הרבה יותר שליטה ויכולות משופרות של ניהול המערכות.

לעבור לענן עם המקצוענים

ל”אדום” שרתי ענן מתקדמים אשר מציגים את פסגת היכולות הטכנולוגיות במחשוב ענן. אדום מתמחה במעבר חכם ומקצועי לענן ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

רוצה לשמוע עוד? לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]