שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

ניהול נכון של בסיס נתונים

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

בסיס נתוניםבסיס נתונים שאינו מתוחזק נכון, בעל פוטנציאל הרסני בחברה ויכול לפגוע בה בשלל דרכים שונות.

דבר זה יכול לבוא לידי ביטוי בהאטת זמני תגובה, אובדן מידע, יעילות פחותה ופגיעה בפעילות הארגון שעלולה אף להקרין החוצה ולהשליך על הלקוחות.

חלק ניכר מקריאות השירות והצורך בשירותי תמיכה בארגונים נובע מבסיס נתונים שאינו מתוחזק בצורה טובה. כאשר הארגון חווה ירידה בביצועים ובזמני התגובה, יש לפעול במהירות על מנת לפתור את הבעיה.

ניהול נכון של בסיס הנתונים הינו קריטי לפעילותה השוטפת של כל אחת ממחלקות הארגון ולתקשורת ביניהן תוך סנכרון בין המערכות השונות.

אבל האתגר האמיתי העומד בפני המנמ”ר הוא לשפר את הביצועים באופן שוטף, למנוע טעיויות בניהול מערכות מידע ולשמר את זמני התגובה לאורך זמן, וזאת למרות שינויים המתרחשים בארגון ובמערכות המחשוב שלו תוך כדי העבודה השוטפת.

לעיתים, הירידה בביצועים היא בלתי נמנעת. אך כאמור, ישנה חשיבות רבה לאיתור הירידה בשלב מוקדם ככל האפשר, לפני שתספיק להשפיע באופן מהותי על יעילות הארגון.

התגברות ומניעה מראש של ירידה בביצועים

אלה הפעולות שעל מנהל מערכות המידע לבצע במטרה לשמר את יכולות הארגון, לבצע פעולות מניעה ולטפל בבעיות של זמני תגובה ופגיעה בביצועים:

  • תחזוקה שוטפת של בסיס הנתונים – לעיתים מספיקה פעולה אחת הנובעת משינוי בהתפלגות המידע בבסיס הנתונים כדי להפעיל תגובת שרשרת שיוצרת צוואר בקבוק ופוגעת בביצועים. יש להקפיד על עדכון תמידי ופרואקטיבי של המידע שבבסיס הנתונים ולשים דגש מיוחד על ביצוע תחזוקה שוטפת ועדכון סטטיסטיקות.
  • איתור שינויים ואנומליה –  שינויים שונים של בסיס הנתונים, כגון שינויי קוד או טבלאות, גוררים בעקבותיהם לעיתים האטה או קושי בביצועים. יש לקחת זאת בחשבון לפני ביצוע שינויים ולבדוק את הביצועים באופן השוואתי על-מנת להימנע מבעיות ולזהות בעיות חריגות.
  • ניהול יזום של בסיס הנתונים – יש לאסוף מידע באופן שוטף, להכיר את הסטטיסטיקות, לעקוב אחר הביצועים ולוודא תפקוד תקין כחלק משגרת העבודה. המטרה היא לאתר את צווארי הבקבוק ואת ההאטות לפני שהן הופכות לבעיה אקוטית אשר פוגעת ביכולות הארגון וזולגת החוצה אל הלקוח.
  • ניהול נכון של המשאבים – משאבים מתאימים הם הכרחיים ליכולת הארגון להתמודד עם עומס הנתונים. מצד שני, בזבוז משאבים הוא יקר ופוגע ביעילות הפיננסית של הארגון. יש לעקוב ולהתאים את התשתיות המתאימות לבסיסי הנתונים בארגון, תוך העדפה לסביבת מחשוב ענן גמישה אשר יכולה להתרחב ולהתכווץ בהתאם לצורך ללא בזבוז משאבים מיותר.

תמיכה טכנית מונעת וניהול חכם של בסיס הנתונים בארגון

“אדום – אסטרטגיה טכנולוגיה ומערכות” מתמחה בשימוש בטכנולוגיית מידע לצרכי ייעול העסק ומספקת שירותי תמיכה טכנית חכמה שחוסכת לכם קריאות שירות.

פעילותה של “אדום” מותאמת אישית לכל עסק ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה עם מבט קדימה להתייעלות כוללת של העסק.

מזמינים אתכם לשאול, להתייעץ ולבדוק אתנו כיצד להתייעל גם בעסק שלכם.

לקבלת ייעוץ ראשוני חינם צרו קשר בטלפון: 052-366-1037 או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]