שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

ניהול נכון של בסיס נתונים

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

בסיס נתוניםבסיס נתונים שאינו מתוחזק נכון, בעל פוטנציאל הרסני בחברה ויכול לפגוע בה בשלל דרכים שונות.

דבר זה יכול לבוא לידי ביטוי בהאטת זמני תגובה, אובדן מידע, יעילות פחותה ופגיעה בפעילות הארגון שעלולה אף להקרין החוצה ולהשליך על הלקוחות.

חלק ניכר מקריאות השירות והצורך בשירותי תמיכה בארגונים נובע מבסיס נתונים שאינו מתוחזק בצורה טובה. כאשר הארגון חווה ירידה בביצועים ובזמני התגובה, יש לפעול במהירות על מנת לפתור את הבעיה.

ניהול נכון של בסיס הנתונים הינו קריטי לפעילותה השוטפת של כל אחת ממחלקות הארגון ולתקשורת ביניהן תוך סנכרון בין המערכות השונות.

אבל האתגר האמיתי העומד בפני המנמ”ר הוא לשפר את הביצועים באופן שוטף, למנוע טעיויות בניהול מערכות מידע ולשמר את זמני התגובה לאורך זמן, וזאת למרות שינויים המתרחשים בארגון ובמערכות המחשוב שלו תוך כדי העבודה השוטפת.

לעיתים, הירידה בביצועים היא בלתי נמנעת. אך כאמור, ישנה חשיבות רבה לאיתור הירידה בשלב מוקדם ככל האפשר, לפני שתספיק להשפיע באופן מהותי על יעילות הארגון.

התגברות ומניעה מראש של ירידה בביצועים

אלה הפעולות שעל מנהל מערכות המידע לבצע במטרה לשמר את יכולות הארגון, לבצע פעולות מניעה ולטפל בבעיות של זמני תגובה ופגיעה בביצועים:

  • תחזוקה שוטפת של בסיס הנתונים – לעיתים מספיקה פעולה אחת הנובעת משינוי בהתפלגות המידע בבסיס הנתונים כדי להפעיל תגובת שרשרת שיוצרת צוואר בקבוק ופוגעת בביצועים. יש להקפיד על עדכון תמידי ופרואקטיבי של המידע שבבסיס הנתונים ולשים דגש מיוחד על ביצוע תחזוקה שוטפת ועדכון סטטיסטיקות.
  • איתור שינויים ואנומליה –  שינויים שונים של בסיס הנתונים, כגון שינויי קוד או טבלאות, גוררים בעקבותיהם לעיתים האטה או קושי בביצועים. יש לקחת זאת בחשבון לפני ביצוע שינויים ולבדוק את הביצועים באופן השוואתי על-מנת להימנע מבעיות ולזהות בעיות חריגות.
  • ניהול יזום של בסיס הנתונים – יש לאסוף מידע באופן שוטף, להכיר את הסטטיסטיקות, לעקוב אחר הביצועים ולוודא תפקוד תקין כחלק משגרת העבודה. המטרה היא לאתר את צווארי הבקבוק ואת ההאטות לפני שהן הופכות לבעיה אקוטית אשר פוגעת ביכולות הארגון וזולגת החוצה אל הלקוח.
  • ניהול נכון של המשאבים – משאבים מתאימים הם הכרחיים ליכולת הארגון להתמודד עם עומס הנתונים. מצד שני, בזבוז משאבים הוא יקר ופוגע ביעילות הפיננסית של הארגון. יש לעקוב ולהתאים את התשתיות המתאימות לבסיסי הנתונים בארגון, תוך העדפה לסביבת מחשוב ענן גמישה אשר יכולה להתרחב ולהתכווץ בהתאם לצורך ללא בזבוז משאבים מיותר.

תמיכה טכנית מונעת וניהול חכם של בסיס הנתונים בארגון

“אדום – אסטרטגיה טכנולוגיה ומערכות” מתמחה בשימוש בטכנולוגיית מידע לצרכי ייעול העסק ומספקת שירותי תמיכה טכנית חכמה שחוסכת לכם קריאות שירות.

פעילותה של “אדום” מותאמת אישית לכל עסק ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה עם מבט קדימה להתייעלות כוללת של העסק.

מזמינים אתכם לשאול, להתייעץ ולבדוק אתנו כיצד להתייעל גם בעסק שלכם.

לקבלת ייעוץ ראשוני חינם צרו קשר בטלפון: 052-366-1037 או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]