שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

ניהול מערכות מידע – 5 טעויות

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

ניהול מערכות מידעתפקידו של מנהל מערכות המידע בארגון עובר בשנים האחרונות תמורות ושינויים רבים. חלק מתחומי האחריות היומיומיים שלו מתחלפים במערכות אוטומטיות ומנגד, ערכו כאסטרטג ותפקודו כחלק בלתי נפרד מהמערך העסקי רק הולך ועולה.

עליו להתמודד באופן שוטף עם הדרישה להתייעלות, להציג את החזר ההשקעה והערך העסקי של תקציב מערכות המחשוב בארגון, לתת מענה לדרישות ההולכות וגוברות מבפנים ולהיות קשוב למגמות מבחוץ.

מנהל מערכות המידע נדרש לסנכרן בין הטכנולוגיה לאסטרטגיה העסקית בחברה, ליצור סדרי עדיפויות תוך מתן ערך מרבי לארגון כולו.

הטעויות הבולטות של המנמ”ר

  • חוסר תיאום בין חלקי הארגון – אגפים שונים בחברה אינם מתואמים מבחינת לו”ז, תקציבים ומטרות-על. כך ניתן למצוא פעמים רבות תהליכי רכש ארוכים, כפילויות, ראייה צרה שגורמת לבזבוז משאבים, איכות ירודה, תוצאות בינוניות או עיכובים בלו”ז ברמה הארגונית.
  • אין גורם אחד אחראי – כשאין היררכיה ברורה של אחריות ושקיפות בדבר תחומי האחריות, הן בתוך הארגון והן מחוצה לו, האחריות מועברת מאחד לשני. כולנו יודעים איך זה נגמר.האחריות צריכה להיות ברורה גם מההיבט הביצועי וגם מבחינת ריכוז כלל הפרויקטים בארגון, תוך יכולת לראות תמונת-על של סדרי עדיפויות, תכנון ומעקב אחרי הפרויקטים.
  • אין נהלים מוגדרים – כשכל פרויקט ממציא את הגלגל מחדש, נפגמת המקצועיות ומבוזבזים משאבים רבים מיותרים. שיטות העבודה, הפיקוח, הבקרה והתיעוד צריכים להיות מעוגנים בנהלים ברורים לכל אורך הפרויקט.
  • אין רצף ניהולי – פרויקטים רבים מתפרסים על פני מחלקות שונות בארגון, כשהעובדים מבצעים את החלק שלהם בפרויקט במנותק מחלקים אחרים שלו ולעיתים במקביל לפרויקטים נוספים. הפיזור הזה גורם פעמים רבות לתקלות בלו”ז, לתקלות מקצועיות שונות ולקושי בסנכרון כל החלקים לכדי פרויקט אחד מגובש.
  • אין בקרת איכות ואין הפקת לקחים – לאורך פרויקט, בסיומו וכחלק בלתי נפרד מהעבודה השוטפת נדרשת בקרת איכות קבועה, ניתוח ביצועים וייזום קבוע של פעולות לשיפור היכולות של הארגון ברמה האסטרטגית, עם דגש על חדשנות טכנולוגית. חלק מתפקידו של המנמ”ר היא לנטר את הפעילות ולפעול לשיפור הפרמטרים המשמעותיים לארגון תוך שימוש בכלים הטכנולוגיים הקיימים.

כיצד ניתן לוודא שהארגון לא נופל באותן טעויות שמרבית החברות לוקות בהן?

ראשית, מודעות לקשיים הקיימים ולמכשולים הנפוצים חיונית על מנת לתת מענה לאותן בעיות שאנו מכירים בניהול מערכות מידע בארגונים.

שנית, יש להבין שתפקידו של המנמ”ר משתנה במהירות ובאופן תמידי ולכן על הארגון להיות דינאמי יחד איתו, תוך חשיבה מתמדת על סמכויות, תקציבים ודרישות, אבל החשוב מכל, להבין כי ככל שהזמן עובר המנמ”ר מעמיק את תפקידו כחלק בלתי נפרד מהשדרה הניהולית-אסטרטגית כשהוא נדרש לתת מענה לכמעט כל פן מהפעילות העסקית של הארגון.

ניהול מערכות מידע תוך הובלת אסטרטגיית מחשוב

“אדום” מומחית בניהול מתקדם של מערכות מידע ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה. אדום רואה את עצמה ITBP – שותף עסקי-אסטרטגי ומגייסת את מערכות המידע לקידום מטרות הארגון בראיית-על ניהולית. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

מעוניינים לשמוע עוד?

לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]