שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

בין ניהול מערכות מידע לשיווק

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

מדוע המנמ”ר שלכם חייב להבין בשיווק

הקשר בין מנמ"ר לשיווק באירגוןאספקת שירותים, עיצוב ותכנון פתרונות שיווק הם חלק בלתי נפרד ממערך השירותים שמנהל מערכות המידע בארגון צריך לספק.

אך, במקרים רבים המנמ”ר מסתפק בתפקיד טכנולוגי, או אף מוצא את עצמו נלחם בשיווק וכך מפסיק להיות בעל השפעה על האסטרטגיה העסקית של הארגון.

הגישה שלנו מאז ומתמיד ראתה במנהל מערכות המידע בארגון חלק בלתי נפרד ממגבשי הייעוץ האסטרטגי הניהולי/עסקי במשרד וככזה, עליו להכיר היטב את הארגון על אגפיו השונים.

אבל, היכרות עם הארגון אינה מספיקה. פעמים רבות המנמ”ר מבדל את עצמו ביודעין מיתר הארגון וביתר שאת מתחום השיווק.

לשיווק ולמחשוב קווים משיקים הכוללים:

  • תחומים הנמצאים תמיד עם האצבע על הדופק
  • דינאמיים
  • מהירים
  • משתנים כל הזמן
  • דורשים יוזמה
  • בעלי תגובתיות מהירה
  • בעלי יכולות לזיהוי צרכי שוק

פיחות במעמד המנמ”ר

המנמ”ר בארגון הולך ומאבד ממעמדו והאחריות נעוצה בראש ובראשונה בו עצמו ובתפקידים שהוא לוקח על עצמו בארגון:

  • כאשר מנהל מערכות המידע הופך לגורם אשר רק נותן שירות טכני לזרועות השונות של הארגון ואינו נתפס עוד כגורם מכוון ויוזם האחראי לפיתוח העסקי.
  • כאשר הוא מפסיק לראות את עצמו כחלק אינטגרלי משדרת הניהול בארגון ומצוות קובעי האסטרטגיה והמדיניות, הוא מוותר על יכולתו להשפיע על התפתחות הארגון.

אל המקומות האלה נכנסים אנשי השיווק, שאמנם מבינים היטב לאן הם רוצים להצעיד את הארגון ויש להם חזון ברור, אבל הם חסרים את הידע הטכנולוגי וההשכלה המתאימה שתוכל להעביר את החזון מהכוח אל הפועל.

התוצאה לעיתים קרובות היא עגומה ומנהל מערכות המידע מאבד מסמכותו ומכוחו, תוך צמצום תפקידו לטכני בלבד.

מנמ”ר שמבין שיווק – היכולת לקיים אינטגרציה מושלמת

כשמערך המחשוב תופס את עצמו לא רק כספק שירותים טכנולוגיים אשר מקבל הוראות ודרישות, אלא כמעצב מדיניות, הוא מסוגל לסייע לארגון להמריא לגבהים שאנשי השיווק אפילו לא ידעו שניתן להגיע אליהם.

לשם כך, צריך להבין ולהכיר את השוק, ליזום, ללמוד ולשלב ידיים במטרה להפוך לגורם מקצועי שלא ישים רגליים בגלגלי השיווק ולא יהיה רק כלי פאסיבי.

מנהל מערכות מידע ייקח חלק פעיל במהלכים, יספק פתרונות משולבים עם אפיון ופיתוח מערכות מידע, או במילים אחרות “יגדיל ראש”.

הדבר הגיוני מאחר וחלק גדול מפעילות המנמ”ר עוברת לכלים אוטומטיים, נגזרת מתוכנות מדף וכעת, הערך המוסף שלו נמצא בדיוק בתפר של אפיון, תכנון, עיצוב ושילוב ידיים עם אגף השיווק במטרה לקחת את הארגון קדימה בחזון משותף.

ניהול מערכות מידע תוך הובלת אסטרטגיית מחשוב

חברת “אדום” מומחית בניהול מתקדם של מערכות מידע ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה.

“אדום” רואה את עצמה ITBP – שותף עסקי-אסטרטגי ומגייסת את מערכות המידע לקידום מטרות הארגון בראיית-על ניהולית.

פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראייה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

רוצים לשמוע עוד?

לייעוץ חינם צרו איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037

או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]