שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

הטמעת מערכת ERP בשווקים סוערים

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

הטמעת מערכות ERPהכנה טובה לקראת הטמעת מערכת ERP מצמצמת את הפוטנציאל להפתעות ושומרת את הפוקוס על המטרות המקוריות של הפרויקט.

מערכת ERP היא כמעט תמיד הכרח עבור עסקים בצמיחה, אשר מבקשים להרחיב את פעילותם, לייעל תהליכים עסקיים ולקבל תמונה מדויקת בזמן אמת, של הפעילות העסקית המתרחשת בחברה.

רוב העסקים הצומחים, נשענים על תוכנת ניהול וחשבונאות שליוותה אותם לאורך השנים ועשתה עבודה טובה בשלבים המוקדמים של העסק. ככל שחלפו השנים, התהליכים העסקיים נטוו סביבה והתאימו את עצמם למגבלות התוכנה.

אבל מגיע שלב בחיי העסק בו עליו לגבש חזון עסקי-טכנולוגי שיאפשר לו לצמוח ולפרוץ מעבר לגבולות וליכולות הנוכחיות. הטמעה של מערכת ERP היא אחד התהליכים היותר משמעותיים לארגון, מכיוון שהוא משפיע הרבה מעבר להיבט הטכנולוגי. לכן, להטמעה נכונה יש חשיבות מכרעת והבחירה בחברה שתוביל את התהליך יכולה להיות ההבדל בין הצלחה לכישלון.

לעבוד חכם

לעבוד חכם: להבין מה רוצים להשיג באמצעות הטמעת ERP ולאן רוצים להגיע.

כשיודעים לאן רוצים להגיע, ניתן להטמיע את מערכת ה-ERP בצורה חכמה ונכונה. הטמעה במקביל בכל מחלקות העסק, החל מרצפת ייצור ועד להנהלה, לאורך ולרוחב תאפשר אחידות ומיקסום של התוצאות המתקבלות.

חשוב למפות היטב את תהליכי העבודה ולהבין לעומק את הדרך בה דברים עובדים היום – לטוב ולרע, על מנת להטמיע נכון את מערכת ה-ERP, לתת מענה לצרכים הקיימים ולייעל אותם.

היכולת לקיים אינטגרציה מלאה של כל הגורמים השונים בעסק, זרימה משופרת של אינפורמציה חיונית, מעקב אחרי תהליכי ייצור, משלוח ואספקה, מאפשרת לעסק יכולות שלא היו לו קודם לכן.

להבדיל בין עיקר לטפל

חשוב לתת את הדעת איזה מידע להעביר ל-ERP. העובדה שהמידע קיים, לא אומר שהוא חייב לעבור כלשונו למערכת החדשה. לעתים, כדאי אפילו לפתוח דף חדש בתחומים מסוימים, ללא הסתמכות על נתונים או נהלים קודמים. במקרים אחרים, יש חשיבות רבה למידע קודם והוא חייב לעבור למערכת החדשה כלשונו.

תהליך הטמעה של מערכת ERP הוא הזדמנות לביצוע בדק בית ולניקיון מקיף של בסיסי הנתונים, במסגרתו רק הרלוונטי, השמיש והחשוב ימשיכו הלאה והישן יאוחסן וייגנז על מנת שלא יפריע.

האיזון העדין בין הצרכים היום לראיה עתידית

אין ספק שבשווקים חסרי וודאות, מנהלי עסקים חייבים ללכת על הקו העדין שבין מימוש הצרכים המידיים של העסק והשקעה חכמה בראייה ארוכת טווח, תוך גיבוש תשתית טכנולוגית שתתמוך בכל תרחיש אפשרי. זה נכון תמיד, וזה נכון גם בהטמעת מערכת ERP.

ITBP – גם בהטמעת מערכת ERP

לכן, “אדום” רואה את עצמה כשותף עסקי-טכנולוגי, שאחראי על ליווי העסק וחזונו העסקי מבחינה טכנולוגית, תוך ראיה כוללת של כל התרחישים האפשריים.

המוטו שלנו: ITBP – IT Business Partner, הופך אותנו להרבה יותר מאשר חברת מחשוב, או ספק טכנולוגיה.

זה המסר שאנחנו רוצים שתיקח היום, כשאתה שוקל להטמיע בעסק מערכת ERP. הטכנולוגיה לא עומדת בפני עצמה – היא כלי שמטרתו לסייע לעסק שלך להגיע לפסגה עסקית מסוימת. יתכן ש-ERP הוא הפתרון הנכון, אולי יש אפשרויות נוספות.

כדי לדעת בוודאות, אתה חייב מקצוען, שיכול לראות את התמונה כולה – עם הידע הטכנולוגי והחשיבה העסקית.

2 thoughts on “הטמעת מערכת ERP בשווקים סוערים”

  1. שלום,
    אני סטודנטית לתואר שני במנהל עסקים. כחלק ממטלות התואר, עלי להגיש פרויקט ERP שמתאר הטמעת מערכת, תאור הארגון והבעיה, לו”ז, מעורבים, השפעות וכדו’. האם יש אפשרות להעזר בכם בנידון? אם לא, תוכלו להפנות אותי לאפיק מידע רלוונטי לקריטריונים הללו?

    בתודה מראש,
    רחל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]