שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

אבטחת מידע לעסקים

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

7 טיפים לאבטחת מידעאבטחת מידע תמיד הייתה נושא משמעותי עבור עסקים, אך נדמה כאילו ככל שהזמן חולף, המרכזיות של התחום הופכת בולטת יותר ויותר.

אם בעבר עסקים קטנים הסתמכו על מערכות פשוטות ואמצעי הגנה מינימאליים, האיומים המתגברים מכריחים את כל הארגונים – קטנים כגדולים, להפנות משאבים ולהתייחס לתחום אבטחת המידע במלוא הרצינות, על מנת להימנע מעגמת נפש כבדה.

אתגרים לשנת 2016

  • נקודות התורפה – התקנים לבישים, כלי רכב, האינטרנט של הדברים במסגרתו התקנים חכמים “משוחחים” אחד עם השני.
  • כל אותם דברים שמייעלים את תהליכי העבודה והופכים את החברה לחברה חכמה יותר, יעילה יותר וטכנולוגית יותר, חושפים אתכם גם לאיומים חדשים.
  • המידע הזורם בהתקנים השונים חשוף יותר מתמיד לניטור ופגיעה ועליכם לשקלל את היתרונות אל מול החסרונות ואת המשאבים הנדרשים להגנה על המידע בארגון שלכם עם הטמעת טכנולוגיות חדשות.
  • מאגרי נתונים גנובים הם “סחורה חמה” וככל שהם מאוחסנים במאגרי big data הם הופכים להיות יותר ויותר בעלי ערך. המומחים מאמינים כי בשנת 2016 נמצא את עצמנו מול שוק שחור, תוסס מתמיד, של מסחר במידע אישי מזהה, שמות משתמשים וסיסמאות.

כופר – האיום הצומח של 2016

זה נשמע כמעט לא מתקבל על הדעת, אבל זו שיטת פעולה נפוצה שהולכת ומתרחבת ומקיפה גם משתמשים פרטיים וגם עסקים. האקרים אשר “חוטפים” את מערכות המחשוב ואת המידע החיוני ומשחררים אותם רק תמורת תשלום כופר שיכול להגיע למיליונים.

היערכות מוקדמת ותכנית DR מעודכנת

  • זיהוי נקודות התורפה בעסק והיכולת לתת להן מענה הולם הוא לב ליבה של ההתגוננות מפני מתקפות סייבר.
  • ככל שמשתכללים האיומים, משתכללים גם הפתרונות והפיתוחים להתגוננות מפניהם ולכן יש לוודא כל העת כי אמצעי אבטחת המידע שלכם מעודכנים ומספקים מענה לאיומים הניצבים בפניכם.
  • מדיניות ארגונית קשיחה, נהלים ברורים ואכיפה של מדיניות אבטחת מידע הם קריטיים לשמירה על בטחון המידע בארגון. ככל שהחברה תשכיל לייצר פרוטוקולים ברורים, נהלים והדרכה בתחום תוך יישום שוטף של נהלים אלה, כך היא תצמצם את הסיכונים ותפחית אי-וודאות.
  • כמו כן, אמצעים של ניטור, פיקוח ובקרה יאפשרו לזהות פרצות אבטחה ואיומים בשלב מוקדם ויסייעו בצמצמום נזקים גם בעיצומה של מתקפה. חשוב לזהות ולהתייחס ברצינות לפעילויות חריגות ולא להקל ראש בשינוי דפוסים.
  • הארגון צריך להיות ערוך עם תכנית DR (התאוששות מאסון) עדכנית ומקיפה, אשר תוכל להיכנס לפעולה מיידית ולתת מענה גם במקרים של מתקפות סייבר. על התכנית לכלול פתרונות בהיקפים שונים למקרה של כופר, אובדן מידע או השבתת מערכות.
  • ייעוץ מקצועי לזיהוי כשלי אבטחת מידע בשטח ופתרונות מערכתיים. אין תחליף לייעוץ מקצועי בתחום תוך איתור נקודות התורפה בארגון והמלצה על פתרונות קיימים בהלימה לצרכי החברה.

צוותי התמיכה וניהול מערכות המידע של “אדום” עומדים לרשותכם גם כשצריך להגן על המידע.

“אדום” מנהלת מערך מתקדם של תמיכה טכנית, ניהול אבטחת מידע ומומחית ובשימוש בטכנולוגיה לצורך ייעול החברה. פעילותה של “אדום” מותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

מעוניינים לשמוע עוד?

לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הטמעה של מערכות ERP בארגון

ארגונים נוקטים פעולות שונות על מנת לייעל את דרכי הפעולה שלהם, ואחת הדרכים לשפר את פעולתו של ארגון היא הטמעת מערכות ERP. כדי שתבינו את הנושא בצורה טובה יותר, ריכזנו עבורכם את מידע מקצועי בנושא הטמעה של מערכות ERP. מה זה מערכת ERP? מערכת ERP (Enterprise Resource Planning System) או […]

מהי מערכת ERP?

למרות שמערכות ה-CRM תופסות בשנים האחרונות את מרכז תשומת הלב הארגונית, Customer Relationship Management הוא רק אחד מהצרכים הרבים הקיימים בארגונים המודרניים. אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני ארגונים כיום, הוא כמות הנתונים הרבה שמייצרות כל אחת מהמחלקות המרכיבות אותם. למעשה, הנתונים עצמם אינם לב הבעיה, אלא היכולת לאגד אותם […]

שירות תחזוקת מחשבים, מה זה כולל?

אין ספק, כי כיום, אין ולו גוף עסקי אחד, בין אם זו חנות קטנה לממכר בדים בדרום הארץ, או ארגון הייטק עתיר-ידע במרכז הארץ, שאיננו עושה שימוש במחשבים. השימוש עשוי להיות במחשב בודד (אולי אפילו מנותק מרשת האינטרנט), המפעיל מספר מצומצם של תוכנות לוקאליות המותקנות בו ומחובר למדפסת מקומית, או […]

שירות השכרת שרתים – מה הוא כולל ומהם היתרונות שלו?

בעידן המודרני חלק ניכר מהעסקים לא יכולים לפעול מבלי להחזיק בשרתים ייעודיים שיספקו את צרכי המחשוב שלהם. שירות השכרת שרתים בא למעשה לענות על הצורך בשירותי מחשוב, תוך התמודדות עם המגבלות והאילוצים הקיימים. כך לדוגמה לא בכל עסק ניתן להקצות חלל לטובת אחסון של שרתים וגם לא תמיד ברור האם […]

שירות אפיון מערכות מידע

מערכות המידע במרבית הארגונים הם הלב הפועם של העסק. החל מרשימת הלקוחות הפעילים, הלידים, וקריאות השירות, כמו גם המידע הרב הנוגע למערכת הנהלת החשבונות ולהתנהלות השוטפת. בעבר, היה מקובל להשתמש בתוכנות מקומיות, שכל אחת מהן מיועדת לביצוע מטלות ספציפיות. היום, שירות אפיון מערכות מידע הוא הכיוון החדש בתחום מערכות המידע […]