שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

אבטחת מידע לעסקים

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

7 טיפים לאבטחת מידעאבטחת מידע תמיד הייתה נושא משמעותי עבור עסקים, אך נדמה כאילו ככל שהזמן חולף, המרכזיות של התחום הופכת בולטת יותר ויותר.

אם בעבר עסקים קטנים הסתמכו על מערכות פשוטות ואמצעי הגנה מינימאליים, האיומים המתגברים מכריחים את כל הארגונים – קטנים כגדולים, להפנות משאבים ולהתייחס לתחום אבטחת המידע במלוא הרצינות, על מנת להימנע מעגמת נפש כבדה.

אתגרים לשנת 2016

  • נקודות התורפה – התקנים לבישים, כלי רכב, האינטרנט של הדברים במסגרתו התקנים חכמים “משוחחים” אחד עם השני.
  • כל אותם דברים שמייעלים את תהליכי העבודה והופכים את החברה לחברה חכמה יותר, יעילה יותר וטכנולוגית יותר, חושפים אתכם גם לאיומים חדשים.
  • המידע הזורם בהתקנים השונים חשוף יותר מתמיד לניטור ופגיעה ועליכם לשקלל את היתרונות אל מול החסרונות ואת המשאבים הנדרשים להגנה על המידע בארגון שלכם עם הטמעת טכנולוגיות חדשות.
  • מאגרי נתונים גנובים הם “סחורה חמה” וככל שהם מאוחסנים במאגרי big data הם הופכים להיות יותר ויותר בעלי ערך. המומחים מאמינים כי בשנת 2016 נמצא את עצמנו מול שוק שחור, תוסס מתמיד, של מסחר במידע אישי מזהה, שמות משתמשים וסיסמאות.

כופר – האיום הצומח של 2016

זה נשמע כמעט לא מתקבל על הדעת, אבל זו שיטת פעולה נפוצה שהולכת ומתרחבת ומקיפה גם משתמשים פרטיים וגם עסקים. האקרים אשר “חוטפים” את מערכות המחשוב ואת המידע החיוני ומשחררים אותם רק תמורת תשלום כופר שיכול להגיע למיליונים.

היערכות מוקדמת ותכנית DR מעודכנת

  • זיהוי נקודות התורפה בעסק והיכולת לתת להן מענה הולם הוא לב ליבה של ההתגוננות מפני מתקפות סייבר.
  • ככל שמשתכללים האיומים, משתכללים גם הפתרונות והפיתוחים להתגוננות מפניהם ולכן יש לוודא כל העת כי אמצעי אבטחת המידע שלכם מעודכנים ומספקים מענה לאיומים הניצבים בפניכם.
  • מדיניות ארגונית קשיחה, נהלים ברורים ואכיפה של מדיניות אבטחת מידע הם קריטיים לשמירה על בטחון המידע בארגון. ככל שהחברה תשכיל לייצר פרוטוקולים ברורים, נהלים והדרכה בתחום תוך יישום שוטף של נהלים אלה, כך היא תצמצם את הסיכונים ותפחית אי-וודאות.
  • כמו כן, אמצעים של ניטור, פיקוח ובקרה יאפשרו לזהות פרצות אבטחה ואיומים בשלב מוקדם ויסייעו בצמצמום נזקים גם בעיצומה של מתקפה. חשוב לזהות ולהתייחס ברצינות לפעילויות חריגות ולא להקל ראש בשינוי דפוסים.
  • הארגון צריך להיות ערוך עם תכנית DR (התאוששות מאסון) עדכנית ומקיפה, אשר תוכל להיכנס לפעולה מיידית ולתת מענה גם במקרים של מתקפות סייבר. על התכנית לכלול פתרונות בהיקפים שונים למקרה של כופר, אובדן מידע או השבתת מערכות.
  • ייעוץ מקצועי לזיהוי כשלי אבטחת מידע בשטח ופתרונות מערכתיים. אין תחליף לייעוץ מקצועי בתחום תוך איתור נקודות התורפה בארגון והמלצה על פתרונות קיימים בהלימה לצרכי החברה.

צוותי התמיכה וניהול מערכות המידע של “אדום” עומדים לרשותכם גם כשצריך להגן על המידע.

“אדום” מנהלת מערך מתקדם של תמיכה טכנית, ניהול אבטחת מידע ומומחית ובשימוש בטכנולוגיה לצורך ייעול החברה. פעילותה של “אדום” מותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

מעוניינים לשמוע עוד?

לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ייעוץ אסטרטגי למחשוב ענן

מחשוב ענן הוא מונח שלעתים קרובות נזרק לחלל האוויר בימינו, אבל מה זה אומר בדיוק? בסקירה שלפניכם נזכיר את היתרונות הרבים של מחשוב ענן וכיצד הוא יכול לעזור לעסק שלך. אך במיוחד נסביר מהן התועלות של ייעוץ מחשוב בתחום מחשוב הענן, ואיך זה תורם לעסק. פתרונות מחשוב ברמה האסטרטגית העסקית […]

ניהול ידע ארגוני – מדוע זה כל כך חשוב לארגונים?

ניהול ידע ארגוני – ידע הוא כוח וכאשר הארגון מצליח להשתמש בידע לטובתו ולנצל את הידע שברשותו כדי לקדם את עצמו הידע הופך לנכס של ממש. אך ישנו גם קושי לנהל הרבה ידע שמגיע מערוצים שונים, וכאן מגיעה הטכנולוגיה לעזרה. באמצעות כלים מתקדמים כמו למשל: ניהול מערכות מידע ניתן בימינו […]

מדוע ניהול מערכות תשתית הוא קריטי לעסק שלנו?

מידע הוא כוח בעולם העסקים וזה אומר כי כל עסק צריך לחשוב על נושא המידע. העסקים צריכים לאסוף מידע, לשמור אותו, לאחזר אותו וכמובן לנתח אותו ברמה הגבוהה ביותר שיש. עסק אשר לא יצליח לבצע את הפעולות הללו הוא עסק אשר יכשל. כאן נכנס לתמונה הנושא של ניהול מערכות תשתית […]

מדוע שירותי מחשוב ענן לסטארטאפים הם קריטיים?

מחשוב ענן לסטארטאפים – בתקשורת נראה כי כל ישראלי מקים סטארטאפ ויוצא עם אקזיט של מיליונים, האמת כמובן רחוקה מאוד מכך. הקמת סטארטאפ היא בין הדברים הקשים ביותר והמסובכים ביותר שאפשר לעשות. כאשר אנו מקימים סטארטאפ אנו צריכים לחשוב על אלף ואחד דברים כמו הנהלת חשבונות או פיתוח מוצר. אך […]

מחשוב ענן – יתרונות וחסרונות

תחום מחשוב הענן כבש את עולם ה-IT בסערה. עסקים, חברות וארגונים, ללא קשר לגודלם, מבססים כיום את תשתית ה-IT שלהם בענן הציבורי, בענן הפרטי וההיברידי. לעומתם, ישנם את אלו הסוברים כי התבססות על מיחשוב ענן איננה מועילה ואף במקרים מסויימים עלולה לגרום לנזקים.   לפיכך, ריכזנו עבורכם את רשימת היתרונות והחסרונות […]