שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

אבטחת מידע לעסקים

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

7 טיפים לאבטחת מידעאבטחת מידע תמיד הייתה נושא משמעותי עבור עסקים, אך נדמה כאילו ככל שהזמן חולף, המרכזיות של התחום הופכת בולטת יותר ויותר.

אם בעבר עסקים קטנים הסתמכו על מערכות פשוטות ואמצעי הגנה מינימאליים, האיומים המתגברים מכריחים את כל הארגונים – קטנים כגדולים, להפנות משאבים ולהתייחס לתחום אבטחת המידע במלוא הרצינות, על מנת להימנע מעגמת נפש כבדה.

אתגרים לשנת 2016

  • נקודות התורפה – התקנים לבישים, כלי רכב, האינטרנט של הדברים במסגרתו התקנים חכמים “משוחחים” אחד עם השני.
  • כל אותם דברים שמייעלים את תהליכי העבודה והופכים את החברה לחברה חכמה יותר, יעילה יותר וטכנולוגית יותר, חושפים אתכם גם לאיומים חדשים.
  • המידע הזורם בהתקנים השונים חשוף יותר מתמיד לניטור ופגיעה ועליכם לשקלל את היתרונות אל מול החסרונות ואת המשאבים הנדרשים להגנה על המידע בארגון שלכם עם הטמעת טכנולוגיות חדשות.
  • מאגרי נתונים גנובים הם “סחורה חמה” וככל שהם מאוחסנים במאגרי big data הם הופכים להיות יותר ויותר בעלי ערך. המומחים מאמינים כי בשנת 2016 נמצא את עצמנו מול שוק שחור, תוסס מתמיד, של מסחר במידע אישי מזהה, שמות משתמשים וסיסמאות.

כופר – האיום הצומח של 2016

זה נשמע כמעט לא מתקבל על הדעת, אבל זו שיטת פעולה נפוצה שהולכת ומתרחבת ומקיפה גם משתמשים פרטיים וגם עסקים. האקרים אשר “חוטפים” את מערכות המחשוב ואת המידע החיוני ומשחררים אותם רק תמורת תשלום כופר שיכול להגיע למיליונים.

היערכות מוקדמת ותכנית DR מעודכנת

  • זיהוי נקודות התורפה בעסק והיכולת לתת להן מענה הולם הוא לב ליבה של ההתגוננות מפני מתקפות סייבר.
  • ככל שמשתכללים האיומים, משתכללים גם הפתרונות והפיתוחים להתגוננות מפניהם ולכן יש לוודא כל העת כי אמצעי אבטחת המידע שלכם מעודכנים ומספקים מענה לאיומים הניצבים בפניכם.
  • מדיניות ארגונית קשיחה, נהלים ברורים ואכיפה של מדיניות אבטחת מידע הם קריטיים לשמירה על בטחון המידע בארגון. ככל שהחברה תשכיל לייצר פרוטוקולים ברורים, נהלים והדרכה בתחום תוך יישום שוטף של נהלים אלה, כך היא תצמצם את הסיכונים ותפחית אי-וודאות.
  • כמו כן, אמצעים של ניטור, פיקוח ובקרה יאפשרו לזהות פרצות אבטחה ואיומים בשלב מוקדם ויסייעו בצמצמום נזקים גם בעיצומה של מתקפה. חשוב לזהות ולהתייחס ברצינות לפעילויות חריגות ולא להקל ראש בשינוי דפוסים.
  • הארגון צריך להיות ערוך עם תכנית DR (התאוששות מאסון) עדכנית ומקיפה, אשר תוכל להיכנס לפעולה מיידית ולתת מענה גם במקרים של מתקפות סייבר. על התכנית לכלול פתרונות בהיקפים שונים למקרה של כופר, אובדן מידע או השבתת מערכות.
  • ייעוץ מקצועי לזיהוי כשלי אבטחת מידע בשטח ופתרונות מערכתיים. אין תחליף לייעוץ מקצועי בתחום תוך איתור נקודות התורפה בארגון והמלצה על פתרונות קיימים בהלימה לצרכי החברה.

צוותי התמיכה וניהול מערכות המידע של “אדום” עומדים לרשותכם גם כשצריך להגן על המידע.

“אדום” מנהלת מערך מתקדם של תמיכה טכנית, ניהול אבטחת מידע ומומחית ובשימוש בטכנולוגיה לצורך ייעול החברה. פעילותה של “אדום” מותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

מעוניינים לשמוע עוד?

לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]