שירותי מחשוב לעסקים
שירותי מחשוב

צעדים לייעול המחשוב בחברה

שירותי מחשוב | מחשוב ענן | תמיכה | ניהול מערכות מידע | ERP | פתרונות מחשוב

צעדים לייעול מחשוב בארגוןמנהלים עסק ומרגישים שמערך המחשוב יכול לעבוד טוב יותר בשבילכם? יכול מאד להיות שאתם צודקים. מערכות המידע הן כלי משמעותי למנהל להשגת יעדיו האסטרטגיים וככזה, עליהן לשרת את הארגון בצורה הטובה ביותר. הנה 6 צעדים שכאי ליישם גם אצלכם בארגון, על מנת לייעל את מערך המחשוב.

צעד 1 – תמיכה טכנית יוזמת

בחירת ספק תמיכה טכנית אשר מבצע טיפולים באופן שגרתי ודוגל בגישה של “תמיכה מונעת”, אשר מוודאת את תקינות מערכות המידע, את התאמתן לצורכי החברה ואת תפקודן המיטבי באופן שוטף.

התוצאה: פחות תקלות, פחות בלאי, פחות עיכובים, פחות בלת”מים, יותר שעות עבודה נטו.

צעד 2 – אוטומציה של תהליכים

בשוק קיימים מגוון רב של פתרונות טכנולוגיים אשר יכולים לייעל את פעילות המחשוב בארגון באמצעות אוטומציה של תהליכים. החל מגיבוי וכלה בהזנת נתונים, עיבוד מידע ותחזוקת מחשבים. כל ארגון והצרכים הרלוונטיים שלו.

התוצאה: צמצום כח אדם שיכול עכשיו להתפנות לעבודה איכותית יותר, פחות טעויות אנוש וחיסכון כספי.

צעד 3 – אבטחת מידע

יש להתאים את שיטות ותוכנות אבטחת המידע בחברה לאיומים הפוטנציאליים הקיימים כיום, על מנת להימנע מנוזקות ומרוגלות היכולות להסב נזק כלכלי כבד לארגון. לא כל פיתרון שהתאים בעבר, עדיין מתאים בהווה ויש לבחון את הנושא על בסיס קבוע ותוך היכרות עם המציאות המשתנה.

התוצאה: ארגון בטוח, מוגן והימנעות מנזקים כלכליים ותדמיתיים.

צעד 4 – מחשוב ענן

מה עוד לא נאמר על יתרונות מחשוב ענן להתייעלות המחשוב בחברה? חיסכון בתשתיות שרתים, גמישות מירבית לצרכים המדויקים של הארגון, גישה ליכולות אבטחה מתקדמות, שיפור הנגישות והזמינות של המידע ואפשרות לקדם תהליכים אסטרטגיים בארגון.

התוצאה: יכולות משופרות וחיסכון כספי.

צעד 5 – קבלת החלטות מושכלת

לא חיבים לאמץ כל טכנולוגיה חדשה שיוצאת לשוק, לא חייבים לרוץ לשדרג לגרסה העדכנית ביותר. כל החלטה בתחום המחשוב צריכה להתקבל על בסיס עלות מול ערך ולקחת בחשבון גורמים כמו שינויים בממשק משתמש ועלויות עקיפות של הטמעת השינוי. לפעמים, הדבר החכם והרווחי ביותר לחברה הוא לא לתקן את מה שלא שבור.

התוצאה: מערך מחשוב מותאם במדויק לצורכי הארגון ללא הוצאות מיותרות.

צעד 6 – גיבוש מדיניות לשימוש במכשירים פרטיים

הגבולות המיטשטשים בין השימוש במכשירים פרטיים לארגוניים ושילוב בין מחשבים נייחים, ניידים, טאבלטים, סמארטפונים ואף מחשוב לביש, מציבה לארגון אתגר לא פשוט. גיבוש מדיניות ארגונית ברורה, הגדרת נהלים ומינוף שימוש במכשירים פרטיים תחת נהלים אלה לתועלת החברה, יכולים להוות צעד חשוב להתייעלות מערך המחשוב בארגון.

התוצאה: סדר, חיסכון והתייעלות.

רוצים לייעל את מערכות המידע אצלכם בארגון?

“אדום” מומחית בניהול מתקדם של מערכות מידע ובשימוש בטכנולוגיית מידע לצורך ייעול החברה. אדום רואה את עצמה ITBP – שותף עסקי-אסטרטגי ומגייסת את מערכות המידע לקידום מטרות הארגון בראיית-על ניהולית. פעילותה של “אדום” תפורה ומותאמת אישית לכל חברה ונותנת מענה לצרכים העסקיים-ניהוליים-אסטרטגיים בראיה רחבה ועם מבט קדימה להתייעלות כוללת של הארגון כולו.

רוצה לשמוע עוד? לייעוץ חינם, צור איתנו קשר בטלפון: 052-366-1037
או במייל: Info@adom-it.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טכנולוגיית מידע כבסיס לתקשורת פנים ארגונית יעילה

תקשורת פנים ארגונית היא קריטית לתפעול יעיל של הארגון ובסופו של דבר לרווחיות שלו. זרימת מידע טובה בין כל המחלקות, בין ההנהלה לעובדים, בין השטח למטה, עדכון בזמן אמת ושימוש חכם בביג דאטה, עומד בבסיס העבודה בארגון. כשמשהו בתקשורת הזה משתבש, משתבשת כל שרשרת התפעול, קבלת ההחלטות מתבססת על נתונים […]

הטמעת מחשוב ענן בארגון

אם בעבר מחשוב ענן היה נחלתם של ארגונים גדולים בלבד, היום כבר ניתן לומר בוודאות שכל עסק, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים, יכולים לצאת נשכרים מהטמעת מחשוב ענן כחלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המידע בעסק. דווקא עסקים קטנים ובינוניים יכולים להנות בצורה מקסימלית מהגמישות שבענן בין אם בוחרים בענן פרטי, ציבורי או […]

טכנולוגיה חדשנית לחיסכון בהוצאות

מערכות מחשוב מתקדמות חוסכות כסף לארגון. זה פשוט כמו שזה נשמע. בין אם מדובר במערכות אינטגרציה, תפעול וניהול, כמו ERP ו-CRM אשר מייעלות תהליכים, ממזערות מקרים שבהן דברים נופלים בין הכיסאות ומאפשרות תקשורת טובה יותר ושקיפות בין כל חלקי הארגון. בין אם מדובר במערכות אוטומציה, אשר חוסכות כח אדם, מונעות […]

ERP – חידושים ושדרוג

תחום ה-ERP עובר בתקופה האחרונה שינויים ותהפוכות שנובעות משינויים בסביבה הדיגיטלית העסקית ומשנה את פניו. ממוצר מדף מנומנם, הוא הופך לפתרון עסקי-תפעולי דיגיטלי ודינמי שמחוייב לתת למשתמשיו פתרונות גמישים, חשיבה קדימת ויכולת מענה מהירה בשווקים דיגיטליים משתנים. תוכנות ה-ERP נגישות כיום גם בענן, והן מסוגלות לתת מענה הרבה יותר גמיש, […]

כיצד לבחור תשתית מחשוב בארגון?

כשארגון מקים לעצמו תשתית מחשוב, קיימת התלבטות על מה לבסס אותה. האם להקים תשתית פנים ארגונית המבוססת על שרתים פיזיים? האם להעדיף לבסס את מערכות המחשוב ואת אחסון המידע בענן? ענן ציבורי? ענן פרטי או לשלב את התשתיות באופן היברידי. מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות והבסיסיות ביותר למערכות המידע בארגון, לכל […]